Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree4Одобрявам

Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Здравейте. Само няколко бързи въпроса които ме глождят.. реших да сменям стария климатик Panasonic CS-RE12GKE тъй като вече взе да прави мизерии.. има миризми особенно на охлаждане... няма никакви екстри и често боледуваме с него...
    Та реших да го сменям с някой по качествен и с повече екстри и най-вече за пречистване на въздуха, още повече, че след време година две се очаква да живее и бебе в стаята. Но не мога да си позволя 2000+ лв. за нов климатик, затова се загледах по рециклираните.
    Замомента съм се насочил към Sharp най-вече заради техния филтър за пречистване, аспирация и самопочистване на филтрите. Разбира се ако има друга марка с по-добри филтри и вентилация кажете!!! Просто най-важното за мен/освен да топли разбира се/ е системата му за пречистване, антибактерии и подобни... ако има по-добри системи от Шарп кажете кои са за да гледам тях..

    Но така или иначе която и да е марката изникват следните въпроси:

    Първо и най-важно - доколко ще са ефективни тея филтрации при втора ръка климатик.. дали няма да са изхабени и вече да си е обикновен климатик без никакви антиалергични и антивирусни защити!!!

    Второ - стаята ми е 21-22кв. и макар с външна и вътрешна изолация и ПВЦ.. стария климатик в големите студове трудно поддържаше 21-2градуса и то най вече за силното обледяване на външното тяло понеже е на север/запад изглед. .. дали да не се презастраховам и да взема малко по мощен климатик.. в сайта в който гледах ги водеха 15-22кв. и 22-30кв. и си мисля по скоро за втория вариант... макар и малко по скъп.. дали си заслужава 150лв горница например за по-мощния модел.. конкретно например се колебая между модел SHARP W22SC за 15-22кв.м. и SHARP W22SV за уж 22-30кв.м. и около 140лв по скъп.

    Благодаря ви предварително..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Нито единия от двата споменати модела ще Ви свърши работа. Явно сайтовете които преглеждате са пълни с доста заблуждаваща информация.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Нека колегите, които се занимават с японски климатици да ти предложат еквивалентът на XE12DKE.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #4

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нито единия от двата споменати модела ще Ви свърши работа. Явно сайтовете които преглеждате са пълни с доста заблуждаваща информация.
    ??!?? Сайта е varnaklima
    описани са всички екстри, а и по други сайтове съм ги чел!!!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-07-14 в 20:23.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    в япония ползват си мерни единици тези 22 не са 22бту, а са 2.2 киловата /1 киловат са 1000 вата/ и отговатят на 7-чка английско климатиче , ако не си се топлил с 12-ка няма да се стоплиш и с 7-чката. търси хубава 28-ца или 36 или 40, за такива цифри се огледай измежду йероглифите.


    бърз обзор на екстрите - йони не знам дали се усеща нещо. аспирациите са шумни аз я пускам когато излизам. самопочистването на филтрите физически е хубаво нещо и върши работа за мързеливци и глупаци като мен. генератори на кислород - такова нещо не съм имал, но предполагам ще е весело. плазмите попръцват докато работят, но пък работят и ефект има. ув лампите обикновенно работят само докато се подсушава климатика след като си го изключил, поне аз с това съм се сблъсквал.

    така че гледай да има една две плазма касети и ако може да се чисти сам от време на време.
    spas.slavchev одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #6

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Добре де защо са ги писали за такива квадрати тогава.. особено модела който е за 22-30кв. как така ще отговаря на 7ца.. се пак са и хиперинвертори.. иначе с 28 модела е SHARP W28SC - още по-скъп модел, кажи речи като за нов китайски Панасоник идва вече.. параметрите му в сайта са
    Препоръчителна квадратура:от 22 до 30 m2
    Произход: Япония
    COP: 5.11
    Консумация (охлаждане): 165-710(595) W
    Консумация (отопление): 165-930(705) W

    за сравнение ето и по-евтиния който ми изглежда дори по добър на параметри... май нещо бъркат или просто е по стар модел и затова е по евтин..?!?

    Климатик втора употреба SHARP - Модел: W22SV
    Тип: Хиперинвертор
    Препоръчителна квадратура:от 22 до 30 m2
    Произход: Япония
    COP: 5.75
    Консумация (охлаждане): 140-870(395) W
    Консумация (отопление): 130-1240(435) W

    А от буквите пред числото за Шарп коя е по добре... R, P, U, Y, W .. аз залагам на W като последна буква ама може и да е друга логиката, но ми се струва че само те имат самопочистването което освен до мързела ще е и по ефективно понеже ще са постоянно чисти филтрите
    Този пост е редактиран от hristokk; 30-07-14 в 21:11.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #7

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    hristokk, колкото модела е по малък като параметри, толкова COP е по висок. Между другото, той няма да те топли, имай го предвид.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Послушаи Александър тои не те льже а сайта дето гледаш те заблуждава.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #9

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Добре де кажете тогава някой модел японски климатик/може и да не е Шарп/ който се намира рециклиран около 1000лв +- .. да е за 22-3кв.м. стая.. западно изложение на стаята, а на външното тяло север/запад и евентуално по-високо обледяване особено и заради по влажния въздух покрай морето.. и най вече със специални и много добри филтри за бактерии и подобни...

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Гледай цифрите на модела да са 28 минимум. Не гледай копа той не те грее освен душевно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    и да не си мислиш,че К2У =ЕВТИНО

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    виж на предпоследната страница (35-та) има едно ем на втора степен (м2) някъде по средата на таблицата.
    някъде там ще намериш истината.
    би трябвало ШАРП да не лъжат - нали ?

    http://www.sharp.co.jp/support/air_c...40-22sc_mn.pdf

    ако държиш на марката и понеже е под лимита от 2к лв : AY-Y40SV

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #13

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Не държа на марката, а просто най ми харесаха описанието на техния Плазмаклъстер филтър или там как се води и това че вкарва пресен въздух през аспирация и почиства сам филтрите... тези екстри ме навеждат че бактерии и вируси ще се сведат на минимум... но предполагам и други марки имат подобни екстри ако не и по-добри... от всичко казано засега клоня най вече към

    SHARP - Модел: W28SE втора употреба
    Тип: Хиперинвертор
    COP: 5.16
    Препоръчителна квадратура:от 15 до 22 m2
    Произход: Япония
    COP: 5.16
    Консумация (охлаждане): 165-750(600) W
    Консумация (отопление): 165-995(620) W
    Самопочисване на филтрите
    Plasmakluster
    Аспирация
    Цена: около 1100 лв. без монтаж

    Минимум 28 е числото и има всички екстри

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Точно тази 28-ица не виждам как ще те топли - http://www.sharp.co.jp/support/air_c...50-22se_mn.pdf .На отопление е 0,8-3,2-4,1, ще студуваш.По скоро 40-ицата от този модел, понеже няма междинен между 25 и 40.То и моя японец е 28-ица, ама на отопление е до 8,1 кв.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #15

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Оффф ясно... добре, а някой нов /не японски/ с подобни екстри.. например AY/АЕ-XP12LSR за около 1200лв или пък AY/АЕ-XP12GHR за 1599лв. Само дето нямат аспирация и май самопочистването не е баш същото /на японските пишеше с четчици и се изхвърля навън.. а тука май с йони.../ Тука вече предполагам 12 си означава 12ка.. 12000BTU и става за 20-22кв. стая!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема за японски климатик втора ръка.
    От Dreamer30 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-13, 09:18
  2. Избор на японски климатик втора употреба за слалня.
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 15:35
  3. Съвет за японски климатик на 100V
    От stil1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 11-06-12, 20:02
  4. Търся да купя японски климатик на старо в Бургас
    От g5bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-08, 13:39
  5. Рециклиран LCD TV Samsung?
    От CaesarBG във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-12-07, 17:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе