Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree4Одобрявам

Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #16

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Рециклирана "28-ца" с хубави параметри и екстри + монтаж ще е около 1500-1600лв.
    Рециклирана "36-ца" или "40-ка" с хубави параметри и екстри + монтаж ще е около 1800лв.
    За около 1000лв. няма как да получиш това, което искаш човече...
    DUNDURMA одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    Оффф ясно... добре, а някой нов /не японски/ с подобни екстри.. например AY/АЕ-XP12LSR за около 1200лв или пък AY/АЕ-XP12GHR за 1599лв. Само дето нямат аспирация и май самопочистването не е баш същото /на японските пишеше с четчици и се изхвърля навън.. а тука май с йони.../ Тука вече предполагам 12 си означава 12ка.. 12000BTU и става за 20-22кв. стая!
    12GHR е добър избор.На отоплени е 0,9-4,2-6.Не се заигравай чак толкова с това самопочистване.Няма да ти отнеме много време да почистваш филтри на 10-ина дена.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #18

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Ми то като ще давам 1600 не е ли по добре за нов AY/АЕ-XP12GHR отколкото за рециклирана 28ца, която не се знае в какво състояние е... се пак идеята ми беше да е до 1000 като ще е втора ръка...

    Обаче за 1600 има и доста други марки Toshiba, Mitsubishi, Hitachi, Panasonic и т.н. и пак ме върнахте към голямото търсене и четене... за най-добрия нов до 1600 с хубави филтри, аспирация и т.н.

    ПП: edi1 самопочистването ми е много важно, защото сегашния ми Панасоник така се напълни с гъби и като се пусне на охлаждане е голяма смрад... как ли не го чистих и с какви ли не препарати не го пръсках но няма отърване... а то филтрите пак ги дават да се чистят на 2 седмици.. самопочистването по скоро почиства питата и тръби.. аз поне това разбрах като четох ръководствата... включва се някакъв режим за 40мин и то си прави там каквото си прави...
    Този пост е редактиран от hristokk; 31-07-14 в 10:20.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    А, ти имаш предвид цикъла след охлаждане.Това можеш да го правиш на всяка машина, дори и да няма функцията.Като спираш климатика след охлаждане, оставяш го да работи на вентилация половин час да ти подсуши обменника вътре.Гъбите от неподсушаване се получават.ТОШИБА имат много добър автоматичен цикъл на подсушаване след охлаждане.Сетих се, че можеш да се разтърсиш дали няма останали бройки от модела LDC на ФУД...ТАТА.И плазма има и самопочистване.9-ката ще е добра да помещението ти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #20

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Ми така е ама кой да се сети навремето, а вече е и късно... а и той няма функция само вентилация и е тъпо таман се е охладило да се топли...
    Аз се пак да се върна на един последен опит за ВР климатик Шарп...

    Климатик втора употреба SHARP - Модел: M28SXY
    Тип: Хиперинвертор
    COP: 5.23
    Препоръчителна квадратура:от 36 до 45 m2
    Произход: Японски
    COP: 5.23
    Консумация (охлаждане): 145-1030(560) W
    Консумация (отопление): 105-1910(765) W
    Екстри: Йонизатор, Плазмен филтър, Аспирация
    Цена:1100 лв.*
    ей тоя при положение че дават такава квадратура е няма как да не ми топли мойта изцялоизолирана 21-2кв. стаичка

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Абе машина е супер, ама си е доста дърта 2000 година е производство, само на мен ли ми се струва, че цените доста скочили на К2У?
    Bivola одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Този е добре като мощности - 0,5-4-7,2.Трябва да се види и на какъв хал е машината.Вярно, не е много ниска цената, ама ако е читава машината и си има гаранцията, както се полага, ще върши работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #23

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    На сайта им /varnaklima/ пишe:
    Всички употребявани климатици се рециклират обстойно в сервизната база на фирмата и се предлагат на българския пазар с три годишна гаранция (задължителни са две платени профилактики за три годишния период)..... Употребяваните японски климатици, които фирмата внася, биват обстойно рециклирани и сервизирани преди да бъдат пуснати за продажба.
    За хал.. освен на външен вид да се види не виждам как инак...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Ами ще си проличи като започне работа зимата, но ако има гаранция, не вярвам да имаш проблеми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #25

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    И последно и вече ви оставям на мира и си преценявам сам от тук нататък
    Какво ще кажете за този по-долу.. знам че числата са 22, ама ми се струва че е мощен... малко по-евтин е и на външен вид/на снимка поне/ по ми харесва

    Климатик втора употреба SHARP - Модел: W22SV
    Тип: Хиперинвертор
    COP: 5.75
    Препоръчителна квадратура:от 22 до 30 m2
    Произход: Япония
    COP: 5.75
    Консумация (охлаждане): 140-870(395) W
    Консумация (отопление): 130-1240(435) W
    Цена:990 лв.*

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    По-мощен е 07-2,5-5, може и да свърши работа.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #27

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Остави ги тези квадратури, само ще се прецакаш ако гледаш тях. Тази фирма доста спекулира с квадратурата при 100 волтовите климатици.
    Избери си климатик с отдавани мощности в режим на отопление примерно с номинал 4-4,2 kW и максимум 6-7,5 kW. Погледни и Тошиба *DR серията, те също имат аспирация (изходяща), плазмен филтър и самопочистване на праховите филтри.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #28

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    До автора на темата, топля 50 кубика вътрешен южен хол с 5 квадрата 5 камерна ПВЦ дограма с К стъкло и с 3 сантиметра стиропор на тавана с 22ка Шарп (AY R22JSB). Положението беше зле преди изолацията и дограмата, но след това се справяше повече от доволно, поддържам 22-23 градуса денонощно! Климатика е купен от варнаклима за 700 лева с монтажа и 1 година гаранция. За спалнята (38 кубика южна) взех пак такъв, пак от същото място 22ка Шарп, 800 лева с монтажа. И двата климатика имат плазма клъстер, вместих се в 1500 лева за 2 който топлят, плащам ток 100 лева за цялото домакинство зимата, климатиците се спират когато спре тока Никога не бих дал 1500 лева за един климатик втора употреба!

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #29

    Отговор: Избор на рециклиран японски климатик и на 100% ли са им ефективни филтраците?

    Абе и аз се позачудих как така клима от изхвърлените не означавало по-евтино ?!
    За Варна един младеж, на когото съм лоялен клиент ми предлага млади, на по 3-4 годинки 28-ци за 800 лв и 36-ци за по 1000лв. Като според него ми смъквал по 200 кинта. За екстрите не казва, но не ме и интересуват за тези пари.
    Ако hristokk си мисли, че в къщи боледуват заради това, че няма плазма и т.н., трябва да го разочаровам. Освен това зимата, режим ТОПЛО май не се отразява добре на жизнения цикъл на гъбките в машината. Дори и за мухъла по стените се преувеличават нещата, освен ако човек няма някакви хронични заболявания на респираторните органи.

    Лично, за 1000 кинта трябва да може да си намери сносна машина, ако е от Вн., стига да не се набучи там, където не трябва
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 06-09-14 в 20:38.
    Nikolai_Ivanov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дилема за японски климатик втора ръка.
    От Dreamer30 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-13, 09:18
  2. Избор на японски климатик втора употреба за слалня.
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 15:35
  3. Съвет за японски климатик на 100V
    От stil1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 11-06-12, 20:02
  4. Търся да купя японски климатик на старо в Бургас
    От g5bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-08, 13:39
  5. Рециклиран LCD TV Samsung?
    От CaesarBG във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-12-07, 17:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе