Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 2 Post By ivostoqnov77
  • 1 Post By AC_From_Hell

Свистене от вътрешното тяло на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1

    Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Колеги забелязвам от вчера че при режим охлаждане като включа климатика и се чува едно свистене,съскане за 1-2 сек от вътрешното тяло.Понеже работи он-офф и при всяко пускане на компресора се получава това.Тръбния път е 6 м .Почвам да се съмнявам дали няма пропуск на фреон.Иначе си охлажда нормално ,няма с какво да премеря точно вътрешната струя но си го слагам на 25 гр и си охлажда стаята.Отвън крановете са студени и има конденз по тях.Дали имам проблем според вас.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Нормално за марката и за монтажа от хората на техното.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #3

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Монтажа в случая не беше от техното.Мисля че го направиха както трябва ,включително вакуумираха около 30 мин заради по дългия тръбен път.Това което ме притеснява е че като че ли отначало не съм забелязвал този звук.А за марката ще коментирам като дойде зимата.Но като гледам компонентите на климатика смятам че няма да има проблеми ,в момента наблюденията ми са че стаята ми от 12.8 кв му е малка и отварям към коридора и другата стая.Забележката ми е че уж декларират 21 дб но явно това е на супер тих режим .На ниска степен на вентилатора си вее доволно ,особено за малка стая и е поне към 30 дб .12 ката в другата стая е по добре в това отношение ,на степен low е поносимо тих и духа много по малко от на средна степен ,а на quiet реално си е около 20 дб колкото му дават.За сметка на това въпреки новия двойнороторен безчетков компресор ,натоваря ли го максимално и си е шумно външното тяло ,при форсиране издава звук като от пистов мотор като си вдига оборотите .

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Евала за вгадения в главата ти уред за измерване на звуково налягане. И аз искам такъв, в коя болница ти го монтираха?
    avenger одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #5

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Ами факт е че и на ниска степен вътрешното тяло си духа доволно.Не знам колко дб е но е повече от на другия Samsung на low степен.При Lg примерно дават колко дб е на тиха и на другите 3 степени.Докато в мануала на този пише мин 21 ,макс 40 ,и явно тези 21 са на silent степен а колко е на Low не се знае.Относно външното този звук на излитащия компресор не ми пречи ,но просто отбелязвам че не е както някои колеги казват че трябвало да си сложат ръката на тялото за да разберат че работи.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #6

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    някои колеги казват че трябвало да си сложат ръката на тялото за да разберат че работи.
    Я ми кажи кой колега казва, че натоварен на максимум компресор, трябва да си сложи ръката на тялото за да разбере че работи. Най-вероятно е служил две години танкист
    AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    просто отбелязвам че не е както някои колеги казват че трябвало да си сложат ръката на тялото за да разберат че работи.
    Съгласен съм с колегата от горния пост.

    Конкретно този модел наистина има много тих компресор. Нормално е при развъртане, когато се преминава през много честоти за известен период от време, различни компоненти да изпадат в някакви минимални "резонанси" и да се чува като излитане, но веднъж когато машината се стабилизира в някакви обороти си е ОК, така е с повечето модели климатици. Принципно този модел около и най-вече под номинал е точно както някои колеги казват, че трябва да си сложат ръката, за да разберат, че работи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Евала за вгадения в главата ти уред за измерване на звуково налягане. И аз искам такъв, в коя болница ти го монтираха?
    Вероятно не си се занимавал с климатична техника, понеже щеше да си наясно, че данните в каталозите, в голямата си част са прах в ушите на хората. И с просто ухо можеш да "чуеш" лъжата.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Данните в каталозите са ясно написани при какви условия се измерват и са абсолютно верни. Всеки подлежи на огромни глоби за представяне на лъжливи данни.

    С много просто ухо чувам всеки ден този модел климатик и знам точно колко е шумен и как половината хора във форума независимо дали си купуват климатик за 800 или 2800 лева все търсят под вола теле.
    Aleksandars одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #10

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Ами аз реално не се оплаквам.За цената на която взех климатика нов е екстра .От марката също не се оплаквам ,просто явно съм много чувствителен на тема шум и затова догодина смятам да сложа в спалнята от новите Samsung модели които са 16 дб а този да иде в детската.А и явно е нормално другия климатик който им е флагмана от миналата година и струва 2 пъти повече от 9 ката ми да работи по тихо и да държи по точно зададените градуси.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Отговор: Свистене от вътрешното тяло на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Данните в каталозите са ясно написани при какви условия се измерват и са абсолютно верни. Всеки подлежи на огромни глоби за представяне на лъжливи данни.

    С много просто ухо чувам всеки ден този модел климатик и знам точно колко е шумен и как половината хора във форума независимо дали си купуват климатик за 800 или 2800 лева все търсят под вола теле.
    Аз бисквитки "Катеричка" не съм си купувал, но хората разказват, че в 100% от закупените пакети, катеричка не се е показала.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отваряне на Вътрешното Тяло ???
    От Хехо във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-16, 21:46
  2. Проблем-вътрешното тяло на климатика капе
    От vanko21 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-13, 12:36
  3. Размер на вътрешното тяло
    От daktylos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-13, 10:10
  4. Вътрешното тяло в коридора ?
    От renny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 09-06-09, 23:43
  5. Местоположение на вътрешното тяло
    От acc във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 25-03-06, 00:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе