Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Alexi

Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #1

    Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    Така, голямо четене падна, но общо взето почва да ми изкристализира идеята в главата. Схемата на жилището е според приложеното. Ново строителство, вътрешен апартамент, добра изолация, южно изложение, София, жилището е по-скоро дълго, от колкото широко, с две думи топлозагубите би трябвало да са минимални. Климатиците ще се ползват за основно отопление, очакваме нужда от духалки и маслени радиатори да има само, ако нещо сибирско навее насам. Около 24-25 градуса за хола, може би малко по-малко за спалнята. Комфорта и топлината са си проритет, естествено и икономичността. Жълтото на схемата са прозорците, синьото евентуалните местоположения на двата климатика. Дивана е правоъгълничето горе вляво, забравил съм да го надпиша

    Бюджета е сравнително приличен, но не неограничен, максимум 4000лв за двете стаи с включените REECL отстъпки. Търсим нещо, с което искаме да забравим проблема с отоплението и охлаждането.

    За голямата стая съм харесал General-Fujitsu AWHZ14LBC Nocria. До колкото чета, за тази цена при помещение около 35кв едва ли не няма алтернатива, въпреки че е старичък модел. Тук имам два въпроса.

    1. Налична ли е тази Нокрия или е предимно фантомна по сайтовете? В много сайтове я пише уж в наличност, но тук срещам мнения, че модела отдавна е изчерпан. Ако е изчерпан, някаква алтернатива в този ценови диапазон?

    2. Притеснява ме, че няма достатъчно място над прозореца и климатика трябва да се монтира над дивана. Което пък означава къртене на стени, замазване на тръби и т.н. за да стане без грозните канали, което пък е допълнителен разход. Чудя се дали тогава има смисъл от някакъв читав подово-стенен, например Mitsubishi Heavy SRF50ZMX-S? Така бюджета скача с 800лв, но тия пвц канали наистина ме потрисат, а и не ми се боядисва цялата стая наново като се замазват тръбите. Естетическите ми съображения настрана, заслужава ли си човек да налее толкова повече пари в подово-стенен спрямо топ таванен? Скока в бюджета вероятно ще трябва да бъде частично компенсиран от втория климатик в другата стая...

    За малката сме се спряли на Toshiba RAS-13SKVP2-E - Daiseikai 6. В тази стая понеже ще се спи търсим основно тишината. По спецификации модела не е особено тих, но прочетох че на практика се справя добре. Тъй като тялото се надявам да е закачено над прозореца, което е доста далече от леглото дано шума не е проблем. Има ли по-подходящ избор от този климатик за целта?

    Двете стаи са разделени със стъклена преграда/врата. Предполагам в голям процент от случаите вратата ще е отворена. Дали ще е оптимално в голямата стая да се вземе нещо още по-мощно, а по-слабичко в малката, което просто да компенсира змея в хола? И последен (за сега) доуточняващ въпрос. Понеже са два климатика, има ли някакъв смисъл да ровя в мулти сплит вариантите или не си заслужават?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от jair; 09-07-15 в 22:24.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    лично моето мнение е ,че подовите не си заслужават по високата цена но при теб частично ще се компенсират от ремонтни дейности така че е вариант .. за малката стая можеш да сложиш и 10ка дайсейкай ,ще се справя и има по ниска минимална консумация от 13 което е важно откъм комфорт и икономия .. мултисплитове има подходящи но няма да спестиш пари ,скъпи са а и ако дефектира оставаш без отопление нацяло
    jair одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #3

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    ако се заровиш в сайтовете все още се намира по някоя Нокриа 14 - иска си ровене и звънене по телефоните...

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    Един съфорумник има няколко нокрии - каше. Ма си ги крие в склада...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    Ако жилището е сравнително топло може да пробваш само с нокрията в голямото помещение. Аз отоплявам доста повече кубатура само с един климатик до - 5 градуса.А ако този климатик беше нокрия 14 щях да отоплявам на 100% само с него.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    за тоя бюджет могат да се вземат и нови машинки на 100 волта

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #7

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto Виж публикацията
    Ако жилището е сравнително топло може да пробваш само с нокрията в голямото помещение. Аз отоплявам доста повече кубатура само с един климатик до - 5 градуса.А ако този климатик беше нокрия 14 щях да отоплявам на 100% само с него.
    Хм, това може ли да е ефективно? Голям климатик може ли да стопли две помещения, ако няма силен активен поток между двете, а е само една врата?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за тоя бюджет могат да се вземат и нови машинки на 100 волта
    Прочетох и за тази опция, честно казано не ми се занимава с всичките врътки.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Nocria + Daisekai 6 или алтернатива?

    Цитат Първоначално публикувано от jair Виж публикацията
    Прочетох и за тази опция, честно казано не ми се занимава с всичките врътки.
    И какви са тия всички врътки, че са ти такъв ангажимент?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  2. Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria
    От uzsree във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 108
    Последно: 23-11-13, 11:47
  3. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  4. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  5. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе