Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 109
Like Tree37Одобрявам

Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #1

    Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Здравейте, обръщам се към вас с молба да ми помогнете да избера подходящ климатик за хола (основно за отопление)

    Помещението е хол с бокс кухня общо 25 кв.м. в кооперация в Бургас. Първи етаж над гаражи – неотопляеми. Като цяло е неприятно за отопление, т.е студено е. Ако изключвам вечер климатика през зимата температурата сутрин пада до 16 градуса в стаята. Досега в помещението имах:

    1/. Първо климатик LG 12 – той не можеше да направи повече от 24 градуса.
    2/. Смених го с MHI 50-ка конвенционален - страшен звяр който топли до 29 градуса вътре, но няма никакъв комфорт и е ламя за ток.

    В спалнята 12 кв.м сложих преди 2 години един Daisekai 3 десятка. Тази машина успява на практика без затруднение да поддържа 20 градуса в целия апартамент при отворени врати. Не мога да я насилвам повече, понеже е в спалнята и не можем да спим на по-топло. Разхода е минимален и я препоръчвам с две ръце.

    Може би разбирате дилемата ми – какъв климатик да избера за хола и с какви размери да е той? От една страна апартамента е неприятно студен и с големи загуби, от друга страна един малък Тошо успява да го топли почти целия (не и при -5 градуса естествено). Температурите в Бургас не падата под -13 градуса по наблюдения от посдлените 6-7 години. По скоро е влажно и около нулата (-3/+3), където дефроста (или по-скоро липсата му) при Дайсекай е чудесен.

    ЦЕЛ: Търся комфорт и минимален разход на ток.

    КОЙ ДА БЪДЕ: мога да си позволя машините от заглавието Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria, но не знам коя да избера.

    Не знам ако взема 10-ки от Дайсекай, дали ще са достъчни и дали да не се презапася с 13-ки. Въпросът е дали те ще работят оптимално обаче. Същото важи и за Нокрията. Тук във форума пишат, че не я препоръчват за малки помещения.

    Моля за вашето мнение!
    Този пост е редактиран от uzsree; 02-10-13 в 11:47.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #2

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    И двата дайсекаи ще свършат работа . По добре 13-ка вземи да е сигурно , че ще топли и в най-големите студове . От посочените 3 бих избрал дайсекаи 6 по можен от 5-цата и на по добра цена .

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от uzsree Виж публикацията
    1/. Първо климатик LG 12 – той не можеше да направи повече от 24 градуса.
    2/. Смених го с MHI 50-ка конвенционален - страшен звяр който топли до 29 градуса вътре, но няма никакъв комфорт и е ламя за ток.

    В спалнята 12 кв.м сложих преди 2 години един Daisekai 3 десятка. Тази машина успява на практика без затруднение да поддържа 20 градуса в целия апартамент при отворени врати. Не мога да я насилвам повече, понеже е в спалнята и не можем да спим на по-топло.
    Много противоречия витаят в написаното!

    Искате да топлите цялото жилище с машината или ще е за една стая? И не на последно място, какви температури ще му задавате, че от това, което прочетох може и Нокрията да сдаде багажа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Жилището е от две стаи - хол с кухня (едно помещение) и спалня, които са свързани с дълъг коридор (7 кв.м.).
    В спалнята имам Дайсекай 3 и искам да сложа нещо хубаво и в хола. Реално тази машина ще е само за хола.

    - - - - - - - - - -

    Какви са предимствата на Дайсекай 5 с/у Дайсекай 6, като се има предвид по-високата цена на първия? Пише се тук във форума, че е по-комфортен. В какво конкретно се изразява този комфорт?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #5

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    От изброените бих си купил Дайсейкай 5 13PKPV, защото имам такъв модел, само че 16-ка , ще ти дойде малко по икономичен от Дайсейкай 6. Иначе не е зле да погледнеш и направо да се насочиш към MSZ-FH35VE. Лично аз сега ако трябваше да избирам климатик за 25кв.м., бих си взел Мицубишито(от 2 години ползвам Дайсейкай 5). За твоето помещение не взимай под 12-ка климатик. Успех в избора!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    joro_vk благодаря за насоките към Дайсекай 6 и МЕ MSZ-FH35VE. Аз самия имам Дайсекай 3 в спалнята и знам че Тошибата има много мощ. Отворен съм и за други марки обаче. С какво Мицубишито е по добро от Тошибите. Нямам никакви наблюдения над хиперинверторите на МЕ?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Аз бих взел Тошиба Дайсекай 6, при положение, че в другата стая има Дайсекай 3. Основно заради еднаквите минимуми.
    Mega одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Аз бих взел Тошиба Дайсекай 6, при положение, че в другата стая има Дайсекай 3. Основно заради еднаквите минимуми.
    Хм, има логика. От лично наблюдение от две зими мога да отбележа, че Дайсекай 3 при мен работи почти цял отоплителен сезон на минимум - някъде между 210-260 вата моментен разход. Това важи особенно за последната зима в Бургас, която беше доста мека -температурите не паднаха под -3/-5 градуса. Месечната сметка на тази машина беше 30-40 лв. По-предходната зима се задържа (необичаен) студ около -13/-15 градуса за около две седмици. Тогава качваше до 600 вата моментен разход. Виждал съм и потребление от около 950 вата на high power режим.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Сега като видиш 3-та серия до 6-та и ще разбереш, че идеята си заслужава.


    IMG_0364.JPG
    Kasap и smqnab харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    мда 6та е със сателитна чиния и връзка с НАСА
    Giggio, DUNDURMA, Mega и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #11

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Хубаво ми пуснахте мухата за MЕ МSZ-FH35VE и сега се опитвате да ме върнете в Правия път. На хартия сензора на МЕ звучи добре, ама моя под е вечно студен (над неотопляеми гаражи е) и това ще го бърка много може би. Това е една от причините да не се замислям сериозно за Мицубишито Електрик.

    Както изглежда досега, мнозинството клони към Дайсекай 6 ??..?

    Mega
    има една тема в която сравнява Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 . Имам място от където да си купяМицубиши Хеви и да получа качествен монтаж и обмислям и този вариант в момента. В сравнението не видях нищо смущаващо за тази машина.
    Ех защо е толкова сложно..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    окото се изключва .. освен това то не гледа само пода ами цялото помещение ,много добре действа примерно лятото отваряш към топлия коридор ,моментално почва да вдига консумацията ( следя я с електромерче ) ,но каквото и да вземеш от високия клас ще си доволен

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #13

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Снощи излизам на терасата на спалнята и чувам външното тяло да Тошо Дайсекай 3 да дрънчи. Казвам си "не е възможно" ама факт. Навън поне 10 градуса, вътре настроен на 22 градуса. Климата е изкарала две зими само. Получава се вибрация някъде по корпуса на ламарина в ламарина. Даже си помислих за малко, че е лагера на перката, но не е това. Като натисна с ръка тялото отпред в горната част и го бутна леко назад и дрънченето спира. Не успях да разбера точно откъде идва.

    Можете ли да ми дадете съвет, какво да правя? Подложки, тампони? Да викам техници?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Е, та случват се такива работи. Все пак това е машина. Сигурно някое болтче по ламарините се е разхлабило и някоя ламарина подрънква. В ниските обороти на компресора се случват такива неща. Прегледай си външното тяло, стегни болтове.
    Чак пък тампони, пък и техници - доста пресилено ми се вижда.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #15

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    тампони никога не са излишни ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забравен или недолюбван вече е климатик DAISEKAI V ?
    От Borisova във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 30-10-14, 17:04
  2. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02
  5. Дали е Daisekai или е търговски трик ?
    От dtihomirov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-12, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе