Резултати от 1 до 5 от общо 5

Инвертор - не топли след дефрост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    Инвертор - не топли след дефрост

    Здравейте,
    Машината е едно дърто Хитачи-инвертор ( ras25 нещо си) и се ползва епизодично за топлене. Оня ден забелязах, че след дефроста спря да духа топло, само прави вятър. Компресора си работеше. След краткотрайно изключване не се оправи. На другия ден обаче си работеше и пак така до първия дефрост. Снощи пък успяваше да излезе от дефроста успешно и да продължи да топли. На база на тези симптоми може ли да се предположи евентуален проблем или инфото е недостатъчно?
    Аз си мисля за допълване с фреон или някакво блокиране на вентила. На охлаждане ми се струва, че не е достатъчно мощен, но все пак работи. Климатика го наследих преди 5г. и не е проверяван фреона, а е поне на 10г.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #2

    Отговор: Инвертор - не топли след дефрост

    Май-май следващото ми питане ще е инвертор не охлажда достатъчно. Добре, че не разчитам да се топля с него. Трудно ли е да се предположи нещо на база горенаписаното?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Инвертор - не топли след дефрост

    Като за начало чистиш ли филтрите? В първият ти пост се крие отговора, не е зле една профилактика, викни фирма да го диагностицират, да видят количеството фреон и всички други необходими работи.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 16:02.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Инвертор - не топли след дефрост

    Така както го описваш прилича на проблем с четирипътния вентил. При смяна на режимите чува ли се как цъка?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #5

    Отговор: Инвертор - не топли след дефрост

    Филтрите са лъщарка, също и на външното тяло питата е супер чиста. Не съм се заслушвал дали цъка четирипътния.
    Проблема е, че е остъклена тераса и да достигна удобно въшното тяло, трябва да махна едното стъкло. Поне след последните ремонти хванах стъклото с акрил, за по-лесно сваляне.
    Значи, преди 2 г. викнах познат климатикаджия, защото ми се струваше че не охлажда достатъчно. Идеята ми беше да сменим фреона изцяло и да заредим с кантар. Според него, обаче нямало признаците на малко фреон ( питата да се охлажда неравномерно) и нищо не пълнихме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дефрост на toshiba Ras-401 SDR
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 31-03-15, 13:58
  2. Дефрост при FTXS50J
    От thesaint11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 78
    Последно: 10-02-13, 16:11
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  4. Galanz GZ 09A410 BIO - след дефрост 3 секунди силно чаткане?!
    От makarow във форум Други марки климатици
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-10, 10:53
  5. Osaka 9-ка не-инвертор - спря да топли
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-08, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе