Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 79
Like Tree45Одобрявам

Дефрост при FTXS50J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #1

    Дефрост при FTXS50J

    Здравейте,

    Често да ви кажа тази машинка много ми промени мнението за Daikin като цяло

    Отоплявам се от 4-5 години с 3 климатика 2FTXS-са и един FTX35( с който имах известни драми),но като цяло съм супер довоелн.Нямат нито излишни дефрости, нито консумират много

    Сега се преместих в другата къща и сложих FTXS50 в едно помещение 35кв и отделно в другото конвектор АДАКС

    То като изключим по-високия разход( около 1кв при температура около 0-та) което отдавам на това,че долния етаж все пак е празен и не се топли, направо ме побърква дефроста на 50минути твърдо кото стане 0 и надолу. Нарочно не взех FTX50 точно поради ази причина, да се предпазя от недомисления софтуер

    Моля някой да ми каже ако ползя FTXS50J или поне FTXS35J как са дефростите да знам да ги вигам ли да сменят платки или да го гледат какво му е

    Б;лагодаря предварително
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Най-сигурно е смяната на марката ...
    При мен подовият успява да топли зимата, но едва когато му задам 25-26 градуса.Да не говорим, че е в близко 6 квадрата~= 15.6 кубични метра по-малко.

    Много хора, включително технически доста грамотни се мъчиха, някои дори ми писаха на лични и нито един досега не ми се е похвалил че е успял да промени нещо по дефроста ...Смениха си моделите и с новите модели дайкини са по-доволни от старите, но и с тях "се мъчат".

    Аз за такова помещение бих сложил MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 63 ZK-S за да съм сигурен, че "работата ще е свършена" ...
    В по-лошия вариант бих избрал Sharp AY/AE-XPC18LR или General Ashg - 24LFC .
    Този пост е редактиран от justify; 18-01-13 в 23:15. Причина: поправяне на грешки, довършване на незавършена мисъл и допълване на пропуснати мисли в изречения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Жалка история, явно моделите каквито бяха преди 4-5 години са в пъти по-сполучливи от новите заменки

    Имам FTXS35D примерно който направо забравям,че го имам, само филтите на 20-ина дни и това е, а този- даваш 3 бона и му ставаш роб само да го гледаш какво и кога прави

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #4

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Най-сугурно е смяната на марката ...
    При мен подовият успява да топли зимата, но едва когато му задам 25-26 градуса.Да не говорим, че е в близко 6 квадрата~= 15.6 кубични метра.

    Много хора, включително технически доста грамотни се мъчиха, някои дори ми писаха на лични и нито един досега не ми се е похвалил че е успял да промени нещо по дефроста ...Смениха си моделите и с новите са по-доволни от старите, но и с тях "се мъчат".
    Точно това е най-сигурния начин ... марката, марката...
    smqnab одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Имам такъв модел 2003г. е . Ползвам го в 40м2. Такъв дефрост съм виждал само когато вали сняг и темп е м/у -3 и 0. Под -3С, дефроства обикновено към 7.00Ч сутринта и около 10.30ч. вечерта, но не винаги. Външното тяло е монтирано в южна терса, горе до плочата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Да, за стари модели знам имам както казах такива и там са супер редки дефростите, като изключим мъглата

    Става въпрос за ползватели на нови модели с J накрая

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #7

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    J - са мисля моделите от 2011.

    Аз като вземах подовия есента 2011 вече бяха J серия. G мисля бяха 2010 година.

    Моята 25-ца не съм я хващал да дефроства на 50 минути. Виж 60GV-то си го прави постоянно при ниски температури.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Пробвайте да излъжите въшния въздушен датчик че е по топло. Трябва да се внимава да не натрупа лед така. Преди 4 години аз така лъгах едни мицубишета ,че те пък си вдигаха минумува като паднеше под 0 градуса.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията
    Здравейте,
    Често да ви кажа тази машинка много ми промени мнението за Daikin като цяло.
    То като изключим по-високия разход( около 1кв при температура около 0-та) което отдавам на това,че долния етаж все пак е празен и не се топли, направо ме побърква дефроста на 50минути твърдо като стане 0 и надолу. Нарочно не взех FTX50 точно поради тази причина, да се предпазя от недомисления софтуер.
    За да прави толкова чести дефрости сигурно има причина. Трупа ли се много скреж по питата на външното тяло преди дефроста?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #10

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Абе нищо не се трупа по питата. Просто софта е скопен и така е заложено . При температура под нулата се дефроства на време . Не може да се лъже, следят се разни работи и не става .
    Направени са за охлаждане само и горе-долу за топло. Дори и прехваления FTXS -"професионалистът" си има контрол-дефрост на 4 часа , ей така за кеф .
    smqnab одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #11

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Моя FTXS20 D прави дефрост по време някаде около на 40 мин. но не винаги.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Имам 2 Даикина FTXS35J в 18кв.м. и FVXS25F в 15кв.м., поддържана температура денем 23, вечер 21 градуса, вентилатор постянно на нощен режим и включени опций за тихо външно и икономия.
    Правят единични дефрости през неопределено време когато температурата падне под -6 градуса и няма валежи. 2 пъти ги засичам да правят дефрости един след друг през 50 минути при силна снежна буря и температура под 0-та. Дефростите са кратки по 5-6 минути и освен че климатика съска по друго не разбирам че дефростват.
    Имам ги за първа зима и съм страшно доволен от инвестицията която съм направил.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #13

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Я виж дали външното ти е RXS50, много търгаши го предлагат с RX50. При мен FTX50GV този зимен сезон никога не е дефроствал на 50 минути. Все пак е нямало и много ниски температури. 2-3 дена до -15 нищо не е за този звяр. Подовата 35-ца около 20 декември когато бяха големите ветрове и снеговалежи се скъса да дефроства на 28 минути.
    estqwerty и smqnab харесват това.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията

    Сега се преместих в другата къща и сложих FTXS50 в едно помещение 35кв и отделно в другото конвектор АДАКС

    То като изключим по-високия разход( около 1кв при температура около 0-та)
    офф
    спри адакса и всичко ще е ок , по 500 вата на стая. шегувам се разбира се.
    за съжаление нямам какво да кажа предполагам и останалите колеги - има го алгоритъма в сервизното.правилно си бачка, щом е видял зор ще дефроства.

    офф офф без да искам да обидя модераторите.
    чакам да видя кога ще се локне и тази тема.
    то трябва целия раздел за дайкин да се заключва на Димитров ден и да се откючва на Атанасов
    smqnab одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #15

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Еми и този е профешънъл пък си дефроства като комфорт... За това се чудя дали всички са така или просто аз съм попаднал на такъвИначе имаше 2 дни в които на вън беше около 2 градуса слънчево без влага. Тази гад си дефростваше на 50мин при положение, че питата нямаше нито прашинка по нея и не изтичаше нищо. Тогава ми копна и се обадих да сменят платката,ама ефект никакъвЗапочвам да си мисля дали тялото външното не е от FTX. По какво да позная освен от етикета
    smqnab одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 20:50
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  3. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 16:47
  4. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 16:14
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе