Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75
Like Tree40Одобрявам

Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #1

    Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Оказва се, че да се намери хубава машина за детска спалня не е лесна работа.

    Изисквания:

    КОМФОРТ - да е тих, да поддържа температурата по задание без резки амплитуди

    До 2000 лв. +/- 100-150

    Стаята е 20 кв.м, юг, нова кооперация с изолация. Топло е.

    Зимата има парно, така че климатика ще се ползва основно лятото, плюс преходните сезони, но е добре да има потенциал и за зимно ползване при проблем с парното.

    Гледах темите за Дайсекай 8, ME FH, Етера и Фуджицо и все има хора които да се оплакват от шум от клапите или неадекватно поведение на климатика - чести дефрози, он-оф работа на инвертор/хиперинвертор и прочие.

    Каква полза от това че вътрешното тяло е безшумно (19-20-21 dB) като се чува ДРАЗНЕЩ шум от движението на клапите!?

    Има ли машина която да осигурява комфорт? Консумацията на енергия е на втори план.

    Моля за предложения.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Този проблем с клапите има много просто решение. На моите 3 климатика дори не знам дали шумят клапите. Зимата са фиксирани на 45 градуса, лятото на 80-90 градуса. Е, те така не шумят.
    tanatos, mirandi и peweb харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Този проблем с клапите има много просто решение. На моите 3 климатика дори не знам дали шумят клапите. Зимата са фиксирани на 45 градуса, лятото на 80-90 градуса. Е, те така не шумят.
    След изключване помни ли настройката за клапите?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    В така описаната детска стая бих монтирал без колебание 10-ка на дайсейкай 8, по много причини. Задължително в края на октомври / началото на ноември с опция за замяна с дайкин флаш стриймър, ако се успи тошибата. Другите модели са с повече компромиси.
    peweb одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Цитат Първоначално публикувано от peweb Виж публикацията
    След изключване помни ли настройката за клапите?
    Някои помнят, други не.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Цитат Първоначално публикувано от peweb Виж публикацията
    Оказва се, че да се намери хубава машина за детска спалня не е лесна работа.

    Изисквания:

    КОМФОРТ - да е тих, да поддържа температурата по задание без резки амплитуди

    До 2000 лв. +/- 100-150

    Стаята е 20 кв.м, юг, нова кооперация с изолация. Топло е.

    Зимата има парно, така че климатика ще се ползва основно лятото, плюс преходните сезони, но е добре да има потенциал и за зимно ползване при проблем с парното.

    Гледах темите за Дайсекай 8, ME FH, Етера и Фуджицо и все има хора които да се оплакват от шум от клапите или неадекватно поведение на климатика - чести дефрози, он-оф работа на инвертор/хиперинвертор и прочие.

    Каква полза от това че вътрешното тяло е безшумно (19-20-21 dB) като се чува ДРАЗНЕЩ шум от движението на клапите!?

    Има ли машина която да осигурява комфорт? Консумацията на енергия е на втори план.

    Моля за предложения.

    Благодаря!
    В топла стая на отопление всичко ще е on/off. Сигурно има, но аз не знам да има климатик, който като излиза от off да развърти до минимум и да не се форсира малко или много /да каже някой, който знае ако има такъв/.
    А на охлаждане да го оставиш за през нощта, в детска стая ......малко си е рисково. През деня и да е малко по-шумен не се забелязва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Аз казвам, има! 5 серия на дайсейкай, 8 серия на дайсейкай и етериите PKE не форсират след -Off. При пета и осма серия на гореспоменатите не можеш да разбереш кога излизат от -Off. При етериите трябва да си внимателен. Пета серия на дайсейкай прави само 3 On - Off цикъла след стартиране. От там нататък, компресорът не спира повече. Изпуснеш ли ги циклите, трябва да я спираш и пускаш пак

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    10-ка от 5-та серия няма, да слага една от 8-ма.

    (((( на 5-та серия няма ли един момент, когато захладнее да включи и втория цилиндър и да вдигне минимума и ако ти е топла стаята да почне on/off. Мога да в изровя темата.)))))
    dodo_pv одобрява това.

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #9

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    В темата за дайсейкай 5 има таблица с минимумите при различните температури.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    В така описаната детска стая бих монтирал без колебание 10-ка на дайсейкай 8, по много причини. Задължително в края на октомври / началото на ноември с опция за замяна с дайкин флаш стриймър, ако се успи тошибата. Другите модели са с повече компромиси.
    Какво означава да се успи Тошибата и може ли линк към дайкин флаш стриймър.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При етериите трябва да си внимателен.
    В смисъл? Не те разбрах какво трябва да внимавам - натискаш - работи; натискаш спира. Искам да поддържа темературата тихо и кротко без да ми духа леден въздух на охлаждане без причина (достигнал е зададената температура ама трябва да духа защото е инвертор и не може да не духа ледено защото така е направен и гледаш термометъра седи си на зададените примерно 24-25 градуса обаче краката ти изтиват и се чудиш какво става).

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Пета серия на дайсейкай прави само 3 On - Off цикъла след стартиране. От там нататък, компресорът не спира повече. Изпуснеш ли ги циклите, трябва да я спираш и пускаш пак
    Как да изпусна циклите? трябва ли да ги броя? (имам си други занимания).

    - - - - - - - - - -

    Сега съм с MSZ GE35VA - когато го купувах не гледах никакви параметри - казаха ми че работи тихо и го купих.

    Доволен съм, защото работи тихо - пускам го, работи на високи обороти докато свали темпертурата (има една лампичка като свети значи температурата е с повече от два градуса над или под зададената - така ми казаха) и се форсира - духа силно и шуми и това за примерно 10-15 минути после лампата изгасва, сваля на 2тора степен и така известно време и от там сваля на първа и забравяш че е пуснат - целият ден не се чува. От време на време се чуват някави звуци от фреона но са толкова слаби че едва се долавят. Пластмасата пука малко - примерно два три пъти на седмица я чувам.

    Не съм доволен от две неща - МИРИШЕ и духа леден въздух дори и когато е достигнал температурата и е на първа степен.

    Искам климатик който да не ми мирише, да не шуми и да поддържа температурата. Много ли е това?

    В момента се чудя между Дайсекай 8 (който е скъп, но има ел. плазмен филтър) или Етера който има разни филтри и се надявам да не мирише на кисело/мухъл и прочие.

    Не искам да чувам фреона, пластмаси, лагери, компресори как се мъчат, скърцат, тропат и хлопат (мизерията на съседа ми ги доставя тези екстри безплатно)
    Този пост е редактиран от peweb; 09-07-16 в 09:42.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    За да е тих и да не мирише, основното, което трябва да гледаш е минимума на машината и той да е реален. Филтри, стриймъри и т.н. са постфактум и не могат изцяло да решат проблема с миризмата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #12

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Миризмата се избягва с правилна експлоатация, редовна профилактика и почистване!
    Според указанията на производителя, разбира се.
    За останалото не мога да помогна.
    bobovo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...

    (((( на 5-та серия няма ли един момент, когато захладнее да включи и втория цилиндър и да вдигне минимума и ако ти е топла стаята да почне on/off. Мога да в изровя темата.)))))
    Има момент на вдигане на минимума при захладняване и наистина минава в -On/Off, но само за 3 цикъла. След третия, единият цилиндър изключва и работата продължава на един. Така може да работи на 50% натоварване и 3000 об/мин. (нямам графиката от сервизното пред себе си, за да съм точен). Вторият не включва повече или поне аз не разбрах, кога точно става.
    @peweb, не ти трябва нищо да броиш, слагай осма серия на дайсейкай и не си губи времето. Няма я пета, а е и по-шумна от осма. Флаш стриймъра го имат новите дайкини на R32, ползвай гугъла. Не е ясно как дефростват и топлят, така че ги остави за резерва. Като намериш време, прочети за успиването на тошиба в темата за осма серия. Доколкото се изясни, проблемът се отстранявал тихомълком.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 09-07-16 в 11:58.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    слагай осма серия на дайсейкай и не си губи времето. Като намериш време, прочети за успиването на тошиба в темата за осма серия. Доколкото се изясни, проблемът се отстранявал тихомълком.
    Прочетох голяма част от нея но е доста обширна и не срещнах нищо за успиване но за сметка на това прочетох за шумните клапи. Как се отстранява проблем тихомълком!?

    До колктото разбрах от другит теми потребителите се оплакват от 2 неща при Тошибата - шумни клапи и хладен въздух при отопление когато достигне градусите защото минава на много ниска мощност с цел икономия.

    При Етерата оплакванията са само от шумно външно тяло.

    Какво друго на кратко?

    Оставете го разхода на ток в тази дискусия и затова съм я наименовал така - климатик за комфорт, а комфорта си има цена - скъпо уред и виска сметка за ток, примерно.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Моля, препоръчайте качествен климатик за комфортен живот!

    Аз на ваше място, при положение че се търси максимален комфорт и качество, бих си купил най-високия клас на Sanyo, японски втора употреба. Като качество и вложени материяли няма нищо общо с който и да е европейски климатик.
    Освен това ще поддържа зададените градуси в точката където е дистанционното, а не на тавана.
    ivan74 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля препоръчайте аудио кабели
    От mtodorov83 във форум Тонколони
    Отговори: 250
    Последно: 31-03-21, 19:00
  2. 6,5" woofer - препоръчайте моля
    От Yuraku във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 24-02-14, 18:50
  3. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  4. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 16:15
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе