Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Моля препоръчайте ми Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    1
    #1

    Моля препоръчайте ми Midea

    Предстои ми да купувам климатик от ниския ценови клас и съм се насочила съм Midea. Ще използвам климатика предимно за отопление. Стаята е 20 кв.м. с PVC дограма и юго-западно изложение. Разбрах, че влажността на въздуха има значение, затова да предупредя, че става дума за Бургас. Моля да ми предложите модел. И знам, че за малко не пари едва ли може да се намери икономичен климатик, но все пак..И още нещо - обикновено през деня няма никой, така че климатикът ще се включва предимно вечер за по няколко часа. Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Цитат Първоначално публикувано от yelena
    Предстои ми да купувам климатик от ниския ценови клас и съм се насочила съм Midea. Ще използвам климатика предимно за отопление. Стаята е 20 кв.м. с PVC дограма и юго-западно изложение. Разбрах, че влажността на въздуха има значение, затова да предупредя, че става дума за Бургас. Моля да ми предложите модел. И знам, че за малко не пари едва ли може да се намери икономичен климатик, но все пак..И още нещо - обикновено през деня няма никой, така че климатикът ще се включва предимно вечер за по няколко часа. Благодаря.
    Каква беше тази зима най-ниската температура зимата в Бургас?

    Като гледам тукhttp://www.sec.bg/userfiles/file/sus...k%20BG%203.pdf средната температура за месеците декември- февруари е между 0.8 до 4.2 градуса -как мислиш дали климатика ще се справи ако го пускаш само вечер???

    ето ти линк http://japanclima.com/products/TOSHI...52d285YDR.htmlза размисъл

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    yelena, По добре кажи тази стая до сега отоплявали ли сте я с електрическа печка и успявали ли сте да я стоплите в големите студове. По това ще се определи необходимата мощност за помещението.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    MIDEA MSG 12 HRDN1на цена около850-900 лева с монтаж.Успех!

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    миналата зима сложих мидеа 9-ка конвенционална в северна спалня, ~30m3, с остъклен балкон, пускана бе само за през нощта - всичко си беше 6 (става въпрос за Варна). в твоя случай говорим за югозапад, така че дерзай смело

    след като ще се пуска само за през нощта, или с други думи, няма да е постоянно пусната, не виждам нужда от инвертор, дори напротив.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    миналата зима сложих мидеа 9-ка конвенционална в северна спалня, ~30m3, с остъклен балкон, пускана бе само за през нощта - всичко си беше 6
    Е да но няма да я имаш повече от 3години максимум и ще ревнеш за компресор.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Е да но няма да я имаш повече от 3години максимум и ще ревнеш за компресор.
    е добре де, на 30 кубика 18-ка ли да сложа?

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    MIDEA MSG 12 HRDN1на цена около850-900 лева с монтаж.Успех!
    Това и аз бих предложил но без да се изключва при отрицателните температури.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #9

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Пич аз имам Мidea msf 6 -12 ar ,с подгряване на компресора и вътрешен реотан 750w но не го ползвам реотана.Мога да кажа че топли стая 5,70м.на 3,50м висока 2,60м и при -20 г. нямаш грижи . Никога не замръзва и имаш резерва реотана ако ти е студено,е вече с него се набутваш с ток ама го имаш.Заи че само тоз модел има реотан на компресора и а вътрешен има само още една Мidea.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Мidea MSF6-12AR е супер климатик. Сравнен с MSG 12HR е много по добър.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #11

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Цитат Първоначално публикувано от ferrarif1
    ...Заи че само тоз модел има реотан на компресора ...
    ferrarif1 Всички конвенционални / неинверторни / климатици имат нагревател на компресора. НО НЕ Е ПОДВЪРЗАН В СХЕМАТА КАКТО ТРЯБВА. Просто производителя си го е монтирал на корпуса на компресора и е оставил ПРАВИЛНОТО подвързване на нагревателя за домашно на монтажника или собственика на климатика, който се сети или не го домързи да го направи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Няма такава работа.Подгряване в компресора да, но нагревател да е монтиран и неподвързан няма.Повечето производители имат изходи за монтаж на нагревател на тавата и под компресора, без да е монтиран /монтажа е опция/, а най-добрите правят две различни външни тела - с нагревателя и без него.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #13

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    edi1 Има и ще се съгласиш, ако разгледаш как е подвързан нагревателя на копресора и кога започва да подгрява. Къде прочете монтиран и неподвързан нагревател? Не става въпрос за нагревател за тавата.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Вече няма с подгряване ония дни продадох последния такъв държах си го за собствени нужди, който купил купил който не е да не е спал. Сега се гони икономия на ток и ще видим зимата как ще са новите модели на разните марки.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Моля препоръчайте ми Midea

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    edi1 Има и ще се съгласиш, ако разгледаш как е подвързан нагревателя на копресора и кога започва да подгрява. Къде прочете монтиран и неподвързан нагревател? Не става въпрос за нагревател за тавата.
    Не за тавата, говоря за компресора.С подгряване да, но не съм чувал за нагревател в компресора, не че знам всичко, де, любител съм по темата..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте Midea 12-ka за отопление
    От DEF във форум Климатици Midea
    Отговори: 86
    Последно: 17-12-14, 11:33
  2. Препоръчайте ми Midea за целогодишно ползване .
    От evsibo във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 03:49
  3. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  4. Препоръчайте ми Midea
    От wizard2000bg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 28-09-10, 00:45
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе