Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Въпрос за духане на топло при 3 климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #16

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Не знам кой е града, нито колко е добра изолацията, нито как се отоплява цялата къща - все много важни неща. Тия машинки и за 14м2 не стават, камо ли за 20м2 - но ако има 20см изолация, може и да почнат да се справят... Не е проблема в монтаж, в оразмеряването е и във възможностите.
    Да отопляваш къща с климатици, няма нищо общо с отоплението на апартамент, даже и в Петрич.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #17

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Ако става въпрос моите два еднакви Дайсекайя като ги пусна в преходните сезони вечер, като цял ден прозорците са били отворени стартират по различен начин. Единия като вдигне предния панел веднага почва да духа (като на 2-ра степен), другия почва да духа на минимална степен и то чак след 2-3 мин. Единия е монтиран 1г преди другия, така че може и да имат някакви софтуерни разлики.

  4. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #18

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не знам кой е града, нито колко е добра изолацията, нито как се отоплява цялата къща - все много важни неща. Тия машинки и за 14м2 не стават, камо ли за 20м2 - но ако има 20см изолация, може и да почнат да се справят... Не е проблема в монтаж, в оразмеряването е и във възможностите.
    Да отопляваш къща с климатици, няма нищо общо с отоплението на апартамент, даже и в Петрич.
    Да разбирам ли че FTXB20C в 18м2 таван 3.20, къща, без изолация, не става? при зададени 23 поддържа 20,21 градуса? Бяла Слатина и Кнежа са едни от най студените места. Консумира 500/600 вата. Явно съм прецакан.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Така хвърлени, тези цифри са абсурдни, защото говорят само едно. А именно, че някакви обстоятелства се спестяват.

  6. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #20

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Да мебелите. Гардероб от старите, 2 легла с ракла, диван-легло, секция и две вътрешни стени,две външни югоизток с дограма. другото са цветя цветя на майка нещата...
    Този пост е редактиран от snk; 15-02-17 в 11:13.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от snk Виж публикацията
    Да разбирам ли че FTXB20C в 18м2 таван 3.20, къща, без изолация, не става? при зададени 23 поддържа 20,21 градуса? Бяла Слатина и Кнежа са едни от най студените места. Консумира 500/600 вата. Явно съм прецакан.
    Това 3,20 височината ли е? Ако е така се получава 57,6 кубически метра обем. Под 0 градуса копа на климатика е ~ 2,5. 600вата по 2,5 са ~1500 вата отдавана мощност. 1500/58 ~ 26 вата/кубик. В къща без изолация ще се стоплиш чак на лято с тия 26 вата на кубик.
    Тая 20-ка нисък клас на Дайкин е точно до никъде. Слагай вътрешна изолация на стени таван и под, или си търси климатик с номинал 18000 btu, или слагай втори Дайкин в стаята да помага на първия.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от snk Виж публикацията
    Да разбирам ли че FTXB20C в 18м2 таван 3.20, къща, без изолация, не става? при зададени 23 поддържа 20,21 градуса? Бяла Слатина и Кнежа са едни от най студените места. Консумира 500/600 вата. Явно съм прецакан.
    Имаме доста клиенти от БялаСлатинаи нямаме нито едно оплакване за не топлещ климатик, дори в събота имахме монтаж там.Въпроса е кой те посъветва с тази 7ца за отопление на 18м2.?Замени я с12ка за това помещение.

  10. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #23

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Имаме доста клиенти от БялаСлатинаи нямаме нито едно оплакване за не топлещ климатик, дори в събота имахме монтаж там.Въпроса е кой те посъветва с тази 7ца за отопление на 18м2.?Замени я с12ка за това помещение.
    Идеята беше да се ползва за охлаждане. С това положение на външните стени(прозорците са доста големи)и лятото е ужас, но видях че се справя добре и на топло. Няма нужда от изолация.Две топли стени, доло майката земя, плоча, сгур и хубаво душеме. Горе съседа си топли и тавана си е ок. На тия прозорци да им слагам изолация то трябва да ги покрия тях еми при - 3 сутрин мерих и средно 600 харчеше.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #24

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това 3,20 височината ли е? Ако е така се получава 57,6 кубически метра обем. Под 0 градуса копа на климатика е ~ 2,5. 600вата по 2,5 са ~1500 вата отдавана мощност. 1500/58 ~ 26 вата/кубик. В къща без изолация ще се стоплиш чак на лято с тия 26 вата на кубик.
    Тая 20-ка нисък клас на Дайкин е точно до никъде. Слагай вътрешна изолация на стени таван и под, или си търси климатик с номинал 18000 btu, или слагай втори Дайкин в стаята да помага на първия.
    Той човека всъщност май се хвали, а не се оплаква. Дори си вярва. Аз лично не го вярвам, точно пък с тази 20ка (номинал 2КВ при +7 градуса, при - 7 е с номинал 1КВ сигурно ...). Става ако е супер изолирана стая, иначе абсурд.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Той човека всъщност май се хвали, а не се оплаква. Дори си вярва. Аз лично не го вярвам, точно пък с тази 20ка (номинал 2КВ при +7 градуса, при - 7 е с номинал 1КВ сигурно ...). Става ако е супер изолирана стая, иначе абсурд.
    Ми хвали се, и аз това казах. Само че ни спестява, това как някой друг го топли и как той само му помага с това Дайкинче. Не че е проблем, но е кофти за някой, който сега се сблъсква с тая материя и четейки това, може другата зима да се окаже с такава машинка в 18-20м2. После нещата са ясни - ще има въпроси, обвинения, нови теми....все излишни неща, но и пари хвърлени на вятъра.

  13. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #26

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ми хвали се, и аз това казах. Само че ни спестява, това как някой друг го топли и как той само му помага с това Дайкинче. Не че е проблем, но е кофти за някой, който сега се сблъсква с тая материя и четейки това, може другата зима да се окаже с такава машинка в 18-20м2. После нещата са ясни - ще има въпроси, обвинения, нови теми....все излишни неща, но и пари хвърлени на вятъра.
    И защо да се хваля?Да Господ и климатика ме топлят. Едната вътрешна стена е към моята стая която се отоплява също с климатик. Другата е към коридор, тази сутрин отидох специално да видя колко е в стаята в 6, и показваше 19 градуса при външна -5 усеща се -9.имам усещане че някои хора като видят някъде името Дайкин и получават възпаление. Не става за 14м2??? при мен става и отгоре тая машинка през зимата не е хванала 1мм лед по тавата,за разлика от някои марки дет много се хвалят. А някой който реши да копува климатик би трябвало да извика фирма за оглед препоръка... а не да чете това е хубаво, това не в теми дето се обсъжда проблем на дадена марка а се пише че не ставала за нищо. Не знам това ли трябваше да снимам но мисля че пише за това колко отдава при -10. Ако греша моля за извинение ето снимка на картончето. Стова спирам да пиша по темата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от snk; 16-02-17 в 10:31.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #27

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Ми да ви кажа, почти цялата зима (с малки изключения в най-големите студове) 25ZM-S в 17кв.м. си изкара на ограниченият режим дето компресора се развърта до 470W при отрицателни външни. Не го знам това Дайкинче, но що пък да не се е справило. 700W консумация и около 20°стайна що пък не.

  16. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #28

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Какво да обяснявам ...
    Този пост е редактиран от snk; 17-02-17 в 08:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за налягането на климатика
    От aaangelll във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 13-03-17, 11:04
  2. Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 22:01
  3. Въпрос за избор между 2 климатика
    От darkiceman във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 20-08-12, 23:10
  4. Въпрос за работата на климатика
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 05-01-12, 23:15
  5. Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-09, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе