Резултати от 1 до 4 от общо 4

регулиране количеството фреон на термопомпа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #1

    регулиране количеството фреон на термопомпа

    Здравейте майстори,
    Имам правена термопопа въздух вода и имам следните размисли.Как да регулирам точно количеството фреон,защото топлообменника е 40 пластини 8 кв. но хода на фреона е 20см. да речем.миналата година експериментирах като изпусках фреон защото по моята логика е множко,и нещата определено се изгладиха доста.Тази есен обаче като пуснах системата ,установих че фреона ми е избягал,предположих че е от наблюдателното стъкло,и вероятно съм познал.смених стъклото и заредих машината-по табела е 1700 кг. а аз му сипах 1500,обаче скоро си купих един измервателен уред за консумацията и установих че машината при по студено време работи като се изсилва до 3,5 кв. после пада на 1,2 кв ,и пак така, и пак така, и пак така,дефрост,и пак така!!!Въпросът ми е :
    Може ли по някакъв начин да се сметне или регулира точното количество фреон необходим за нормалната работа на машината и съответно максимално топлоотнемане в топлообменника? Логиката ми е следната - вътрешното тяло на нормалния климатик има доста голям тръбен път,така че според мен малко в повече или малко по малко няма да окаже толкова голямо значение,докато при топлообменника трябва нещата да станат в едни 20 см. !!!
    Иначе машинката си бачка,върши си работата,само си мисля че ако намеря начин да регулирам фреона,ще изгладя кривата...оня ден го заследих известно време ,и ето и данните.До 2,2 киловата температурите на фреона /вход и изход при толообменника/бяха 50-40 ,и машината качваше доста бързо топлата вода /говорим за след дефрост/,но след като започна да се напъва откъм мощтност ,ми направи впечатление че топлият фреон стигна към 70 а студения падна на 35,и като че при по ниски мощности ,топлоотдаването е доста по добро отколкото в големите мощности когато уж нали трябва да е по добре???
    П.П. Машината е 24-ка ,инвертор,тошиба RAV-SM803AT-E,номинал 8 кв,и топлообменника е сметната като за нея -пластинчат с 40 пластини,8 кв.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: регулиране количеството фреон на термопомпа

    Къде са датчиците за управление на вътрешното тяло?

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #3

    Отговор: регулиране количеството фреон на термопомпа

    единият е на топлообменника най отгоре до топлия фреон,другият на тръбата на студения фреон!

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: регулиране количеството фреон на термопомпа

    Цитат Първоначално публикувано от dandani Виж публикацията
    единият е на топлообменника най отгоре до топлия фреон,другият на тръбата на студения фреон!
    Кой датчик е на студения фреон, въздушният термистор ли? Щом мощностите са еднакви, фреона е по табела!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 22-06-15, 20:13
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. Регулиране на звука на ТВ Philips
    От simeonovss във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 30-03-12, 19:43
  4. Регулиране обороти на вентилатор (не за PC)
    От nommo във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-06, 19:09
  5. Регулиране на обороти...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-05, 11:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе