Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By tanatos

Проблем с климатик mitsubishi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с климатик mitsubishi

    Здравейте!
    Дано темата да не е разисквана вече. Нов съм и не съм много наясно със сайта още Та въпросът ми е: Скоро ми сложиха рециклиран mitsubishi MSZ-J25T. Моделът е доста стар на 10-тина години, но изглежда запазен. Проблемът му е в клапата за регулиране на въздушната струя, просто работи на обратно. В режим на охлаждане се насочва на долу, а в режим на отопление на горе. Дистанционното е универсално и от него не мога да направя нищо по въпроса, или не знам как...Ако някой може да ме насочи, мога ли сам да се справя, или да викам техник, все пак уж има гаранция 3 години...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    Какво има за чудене след като е гаранционен? А защо го взехте с универсално ДУ? След монтажът не ви ли показаха как се управлява?

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    Защото нямаше оригинално дистанционно. След монтажа не обърнах внимание, че клапата се движи обратно на правилното. Да ще се обърна към сервиза, просто исках да разбера дали има нещо, което пропускам да направя.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    Този модел, без проблем може да се управлява с универсално управление. Друг е въпроса, че има няколко кода за Mitsubishi и не на всички, клапата се управлява коректно. Предполагам, тези които са го тествали (ако изобщо са правили нещо по него), не са проверили на кой код машината работи коректно при всички операции.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #5

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    Опитай с бутона Авто на вътрешното тяло,така ще игнорираш дистанционното и ще разбереш от него ли е проблема.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    На вътрешното тяло има един бутон, като го нстисна, индикатора от зелено светва червено, довечера ще опитам пак. Също ще пробвам дали няма да приеме друг код.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #7

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    От този бутон може да пуснете машината в режим охлаждане и в режим отопление - в зависимост дали ще натиснете бутона един път или два пъти.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Проблем с климатик mitsubishi

    Благодаря за разяснението, значи ми остава само варианта с кода и, ако и с него не стане, ще питам в сервиза, ама както върви, май така ще си го търпя. То става и ръчно да се мести, ама не е добро решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 16-02-17, 18:37
  2. проблем с Климатик Mitsubishi
    От batezerg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 06-01-17, 14:08
  3. Проблем с климатик Mitsubishi MSZ-GB50VA
    От kall във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 03-08-14, 19:45
  4. Проблем с климатик Mitsubishi втора употреба
    От juliante във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-13, 14:23
  5. Проблем с климатик Mitsubishi
    От NeRoX във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-07-10, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе