Резултати от 1 до 3 от общо 3

Дайте съвет какъв да е климатикът - конкретно в това помещение?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dat
    dat е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16
    #1

    Дайте съвет какъв да е климатикът - конкретно в това помещение?

    Здравейте!
    Отварям нова тема, защото при климатиците всичко е много конкретно, а и искам ви да дам максимално точни данни.
    Новопостроена сграда, 8-ми етаж, Пловдив, помещението е кухня-трапезария-хол в едно, външни стени изток и юг.
    Външна изолация 10 см, PVC-дограма Етем, стъкла 4 сезона.
    Квадратура 32м2, кубатура 85м3. Квадратутра на прозорците 16м2, 1 на изток, 2 на юг.
    Ориентацията е, както е на схемата - надясно изток, надолу юг.


    Мястото на климатика, според мене, е в югоизточния ъгъл, ориентиран срещу дължината на помещението (имат някакви претенции къде да са външните тела, засега не е ясно дали няма да са в балконите!!!)
    Трегерът над прозорците е 34 см.
    Чудя се дали да не е подов?
    Не разбирам нищо, но четох някъде, че необх.мощност за охлаждане е 50W/m3, а за отопление - 70W/m3. Това в моя случай е 4,25kW=14000BTU, респ. 5,95kW=20000BTU.
    Предполагам, трябва да се преизсчисли съобразно SCOP/SEER на конкретния модел?
    Питал съм само на 1 място и ми предложиха за горен монтаж Fuji Electric RSG18LFCA и за подов RGG14LVCA (защо 18-ка или 14-ка за 1 и съща стая?). Мисля, че навсякъде ще ме убеждават в каквото продават, естествено, затова имам повече доверие тук на форумците.

    Та така, моля за съвети:
    - горен/долен (+/-)?
    - мощност?
    - работа на студ? (Пловдив не е само нажежен тиган, зимата си е доста студено)
    - марка/модел?
    - гледам тук някакви "хиперинвертори", за първи път чувам?
    - за какво не се сещам?

    Винаги съм живял на ТЕЦ и сега с тези климатици малко ме притеснява отоплението.
    Очаквам ви с надежда, че ме тресе кандидат-новодомски зор
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dat; 28-08-17 в 17:09.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Дайте съвет какъв да е климатикът - конкретно в това помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    Здравейте!
    Отварям нова тема, защото при климатиците всичко е много конкретно, а и искам ви да дам максимално точни данни.
    Новопостроена сграда, 8-ми етаж, Пловдив, помещението е кухня-трапезария-хол в едно, външни стени изток и юг.
    Външна изолация 10 см, PVC-дограма Етем, стъкла 4 сезона.
    Квадратура 32м2, кубатура 85м3. Квадратутра на прозорците 16м2, 1 на изток, 2 на юг.
    Ориентацията е, както е на схемата - надясно изток, надолу юг.


    Мястото на климатика, според мене, е в югоизточния ъгъл, ориентиран срещу дължината на помещението (имат някакви претенции къде да са външните тела, засега не е ясно дали няма да са в балконите!!!)
    Трегерът над прозорците е 34 см.
    Чудя се дали да не е подов?
    Не разбирам нищо, но четох някъде, че необх.мощност за охлаждане е 50W/m3, а за отопление - 70W/m3. Това в моя случай е 4,25kW=14000BTU, респ. 5,95kW=20000BTU.
    Предполагам, трябва да се преизсчисли съобразно SCOP/SEER на конкретния модел?
    Питал съм само на 1 място и ми предложиха за горен монтаж Fuji Electric RSG18LFCA и за подов RGG14LVCA (защо 18-ка или 14-ка за 1 и съща стая?). Мисля, че навсякъде ще ме убеждават в каквото продават, естествено, затова имам повече доверие тук на форумците.

    Та така, моля за съвети:
    - горен/долен (+/-)?
    - мощност?
    - работа на студ? (Пловдив не е само нажежен тиган, зимата си е доста студено)
    - марка/модел?
    - гледам тук някакви "хиперинвертори", за първи път чувам?
    - за какво не се сещам?

    Винаги съм живял на ТЕЦ и сега с тези климатици малко ме притеснява отоплението.
    Очаквам ви с надежда, че ме тресе кандидат-новодомски зор
    Нищо кой знае какво специфично не виждам в нуждите за климатизация на помещението. Подовата 14ка е +5кв топлинна мощност по номинал и ще ти свърши работа, още повече че си добре опакован с външна изолация. 18ката може би е по рационалното решение, отделно че е почти 1000лв по евтин.
    Най добре би ти "влязла" обаче една нова японска 40ка. А в Пловдив имаш избор, аз на твое място бих се възползвал.

    Изпратено от ЖиСиЕм

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3

    Отговор: Дайте съвет какъв да е климатикът - конкретно в това помещение?

    Пишете в правилната тема - Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте съвет
    От хари62 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 16-11-16, 21:04
  2. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  3. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе