Резултати от 1 до 1 от общо 1
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ThMihov

Проблем с влага в системата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #1

    Проблем с влага в системата

    Здравейте на всички.Предисторията е дълга,но ще се постарая да я опиша накратко.В края на миналта година си взех една Мидея 12-ка за тънки пари,която според първоначалното обяснение по телефона на продавача си работела коректно,само дето веднъж на Х-седмици време,сама обръщала от топло на студено.След рестартиране се оправяла и така пак за Х на брой седмици.До тук добре-драма няма,понеже няма да се ползва постоянно и няма да ми представлява проблем да я дърпам от контакта,ако се наложи.Като отидох да го взема на място,подметна и ,че и бил изтекъл фреона от кранчетата,викнал някаква фирма,която му искала близо 400лв за да го оправи и зареди,теглил им една майна и викнал местния "специалист",който го оправил и заредил за 100лв,но след известно време се появил тоя проблем и решил да го разкара.Тук се пося и семката на съмнението в мен,че нещата няма да са plug-and-play.Занесох го вкъщи и му изтеглих фреона (407С) - бяха останали към 300 и нещо грама от 870 по табела.До тук също никаква изненада - не съм и очаквал да е зареден коректно.Докато отварях големия кран се оказа ,че местния спец нищо не е оправил-течеше,като из ведро,а като извадих впоследствие конуса от корпуса на крана, от О-пръстена не беше останало нищо-съвсем тънка люспичка,останалото се беше разпрашило-вероятно е сложил О-пръстен за ВиК или нещо подобно ,не маслоустойчиво.Понеже наближаваха празниците и нищо нямаше да работи,а нямах из комплектите подходящ пръстен,направо си поръчах два крана и ги смених.Продухах с азот,вакуумирах до 150 микрона (помпата ми е едностъпална-толкова си може),заредих го с везната по табелка,пуснах - всичко си е както трябва - топли,вдига си налягане,спира външната перка,изобщо като по книга.Зарязах го,понеже имах други ангажименти и не го бях пускал до оная седмица,когато вече температурите падаха и под 0гр.Та миналата седмица реших да го преслушам как е при по-нормален студ и греда-при първоначално пускане,след дълго стоене няма никой-дебелата тръба не сгрява,за тънката да не говорим.Разкапачих го - мръзне след общата капилярка,точно на влизане във външната пита.При тая симптоматика и с пълен заряд заключих,че или е запушване или влага,която мръзне.Взех пистолета за топъл въздух и нагрях капилярката и тръбата след нея - тръгна всичко нормално,значи диагнозата е ясна - влага.Събрах пак фреона и реших да продухам контролно отново всичко с азот - разпоих и продухах външната пита,разпоих и продухах капилярките-всичко беше нормално.Събрах всичко обратно,вакуумирах и продухвах няколко пъти,накрая вакуумирах, заредих и пуснах -пак заработи,до първото спиране за по-дълго време и до там.Пак събрах фреона и вакуумирах,като тоя път нагрявах дъното на компресора с пистолета за топъл въздух , уж да се изпари всичката влага от маслото (при 150 микрона,би трябвало да изври при 50 и кусур градуса по спомен),пораздрънквах го от време на време и така ,докато пак стигнах до 150 микрона,които не мърдат с часове т.е какво е могло да изпари го е изпарило,заредих (тоя път даже през един филтър-дехидратор) и пак същото положение.Последното нещо ,което ми хрумна вчера,е това в атача.Знам,че по принцип се слага двупосочен филтър и ,че наблюдателното стъкло се слага след него,а не преди ,но в моя случай и така става,понеже филтъра го ползвам само да обира влагата,а не като филтър и ме вълнува само индикатора за влажност на наблюдателното стъкло,а не да гледам как се храни капилярката.Та до тук след 12 часа работа съм на същия хал - зелена индикация и пак отказ след дълга почивка.Подскажете моля,как да се отърва от влагата?
    Все бях чувал,че POE маслото е хигроскопично и зор се изкарва влага от него,ама чак пък толкова....За сравнение,преди време понеже хората ме знаят,че обичам да възкресявам боклуци ми подариха една 9-ка на R22 т.е с минерално или АВ масло с изгорял компресор,поръчах си друг компресор,който е свалян от някъде си някога си т.е е седял не се знае колко време отворен,насадих го и след няма и половин час вакуумиране се успа,а на този туч му се събират сумарно над 12 часа вакуумиране и пак няма вадене.Кажете какво да правя,че вече се изчерпах.Единственото доста генерално решение ,което ми идва на акъла е да свалям компресора и да източа колкото мога от маслото и да налея ново и да промия топлообменниците с нещо,но предвид че няма да мога да източа всичкото масло от компресора,не съм убеден,че и това ще помогне.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със получаване на 5.1 канала от телевизора към системата
    От Atanasdimitrov89 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 37
    Последно: 06-04-20, 15:52
  2. Вентилатор с датчик за влага и таймер
    От mitakazxc във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 30-11-14, 12:19
  3. Влага в системата
    От yvan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 27-12-09, 08:36
  4. Автоклиматик - влага
    От Zygot във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 18-06-09, 23:15
  5. абсорбатор на влага Ceresit „Stop влага”
    От pavelkv във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-07, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе