Резултати от 1 до 5 от общо 5

Влага в системата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #1

    Влага в системата

    Здравейте.Имам следния въпрос.Имам инверторен климатик панасоник CS-PE9CKE ,който трябваше да го преместя в друга стая.Ипуснах фреона и разглобих вътрешното тяло да го почистя основно ,пръсках го с обезмаслител киснах го в ваната и светна.Добре ама не се сетих да запуша тръбичките и е възможно да е влезнала ако не вода то поне влага.Разбрах сега че ако има влага в системата може да скапе компресора.Какво трябва да се направи в този случай?Благодаря за отговорите.

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:Влага в системата

    Да намериш хладилен техник , който да оправи ако е възможно поразиите дето си направил...сам можеш само да доубиеш добрата стара машина,но щом си започнал направи го като хората - вземи чука и млати здраво....УСПЕХ.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #3

    Re:Влага в системата

    Ами техника ми каза че ше го продухва с фреон.Имам пистолет за горещ
    въздух,мога ли заизвестно време да духам в тръбичките с него,мисля че ше се нагрее достатъчно и ще се изпари /изгони/влагата ако има такава.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Влага в системата

    Съжалявам за иронията в предния ми пост,но не се прави така...не мога да предценя дали и колко вода (влага) е влязла в системата.Свалена е само питата без кабелите и пластмасите - нали...?Внимателно изправяш двете тръби да сочат нагоре ,само да не ги прегънеш.След това почваш подгряването с пистолета ,не го жали нагрей го добре.След като имаш техник искай да го продуха с азот ,не с фреон.След това преди зареждането с фреона трябва едно мнооого дълго вакуумиране ,само така може да се оправят нещата според мен,ако не си сигурен в сглобяването или в нещо от останалите дейности пак ти казвам - трябва си техник.Една грешка е достатъчна да скапеш всичко...Успех

    П.П. Нагряваш питата отстрани ,а не да духаш в отворите на тръбите...след като позастине малко питата с изолирбанд плътно запушваш отворите на тръбите да не влиза въздух вътре ,най добре е всичко да стане наведнъж - подгряваш, чакаш да се пипа с ръка и подлепваш с лепенка,сглобяваш всичко и продухваш от тапата на външното тяло с азот,вакуумираш и зареждаш по везна.

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re:Влага в системата

    Напиши какво стана ...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Влага под прозореца. Как да я спра преди обличане.
    От CoverMe във форум Домашен майстор
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-15, 14:14
  2. Вентилатор с датчик за влага и таймер
    От mitakazxc във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 30-11-14, 13:19
  3. Влага около контакти и разпределителни кутии
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-13, 16:46
  4. Автоклиматик - влага
    От Zygot във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-09, 00:15
  5. абсорбатор на влага Ceresit „Stop влага”
    От pavelkv във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-07, 17:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе