Резултати от 1 до 5 от общо 5

проблем с климатик Samsung-търся специалист

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    3
    #1

    проблем с климатик Samsung-търся специалист

    Здравейте,
    Нов съм в този форум и се надявам тук да намеря решение на проблема си.Имам климатик Samsung SH12BPH.Дълго време ми служи вярно,но за жалост този зимен сезон започна да прави проблеми.Искам да ме насочите към някого,когото мога да извикам вкъщи да замери електрониката и да ми реши проблема.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: проблем с климатик Samsung-търся специалист

    Здравейте,
    За съжаление, четящите във форума няма как да знаят от къде сте, за да могат да Ви насочат към конкретен колега, който евентуално да Ви помогне.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: проблем с климатик Samsung-търся специалист

    Забравих да уточня,че съм в София

  5. Junior Member Аватара на ba6ticata
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: проблем с климатик Samsung-търся специалист

    Трябват няколко жокера.Първия:дали веднага след включване в тока се появява грешката.Втория:дали след стартиране от ДУ се появява грешката и третия-каква е грешката?
    Това е комбинация от постоянно светещи,мигащи или не светещи лампички на вътр.тяло.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: проблем с климатик Samsung-търся специалист

    След вкючване в захранването и стартиране на климатика в режим на отопление,тръгваше да затопля.Вентилатора на вътрешното тяло тръгва бавно и мудно,но все пак закрепяше високи обороти.След известно време обаче климатика се изключвва сам и изписва грешка 14 (ER14).Имам подробна книжка със значението на тези грешки.В нея пише,че проблема е във вентилатора на външното тяло (Er-14 - Over current of IPM circuit - Check point/Outdoor/Comp. Fan). Това пише в книжката.Извиках майстор да провери напрежението в електромотора на перката на външно тяло,компресора,четирипътен вентил.Всичко работило нормално.Не мисля,че проблема е и в количеството фреон.Замери температурните датчици на външно тяло и са ок.При огледа на вътрешното тяло се осъмни в температурния датчик.Каза,че дава променливи стойности.При стайна температура до 15'C стойностите трябва да са 14.68kΩ. Показанията бяха от 7kΩ до близо 20kΩ.Замени го с негов и нямаше разлика в работата на климатика.Тръгна си човека и не успя да ми помогне.В момента климатика спря да работи и да отоплява.Стартирам го в режим отопление,настройвам градуси и нищо не се случва.Перката на външното тяло тръгва за кратко,не с мощност с която трябва да рабои и спира.Свалих филтрите и пипам питата да усетя температурата,а тя не се покачва.Пускам режим на охлаждане и веднага тръгва вентилатора на вътрешното тяло.Отново пипам питата , а тя започва да се охлажда.Климатика работи коректно в режим охлаждане,поне така мисля.
    Не разбирам от климатици и се надявам някой да ми помогне в ремонтирането на моя.Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 15-08-18, 20:10
  2. Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 10:09
  3. Отговори: 9
    Последно: 22-08-11, 07:15
  4. Отговори: 1
    Последно: 05-12-07, 14:12
  5. Търся linux специалист
    От kod във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 08-10-06, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе