Резултати от 1 до 9 от общо 9

Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #1

    Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Здравейте колеги, въпроса ми е малко по-различен от това, което най-вероятно сте предположили от заглавието

    На схемата на апартамента имам разположени следните електроуреди:
    1. Daikin Nexura 35 - (желана температура от 7:00 до 23:00 - 23С, през нощта няма значение)
    2. Daikin Nexura 25 - (желана температура от 7:00 до 23:00 - 23С, през нощта няма значение)
    3. Daikin Nexura 25 - (желана температура от 23:00 до 7:00 - 20С, през деня няма значение)
    4. Конвектор, които трябва да се купи, около 1-1,5кв (можете да дадете съвет, за това, колко трябва да е мощен и дали 1кв ще е достатъчен) - (желана температура от 23:00 до 7:00 - 20С, през деня няма значение)
    5. Конвектор, които трябва да се купи, около 1-1,5кв (можете да дадете съвет, за това, колко трябва да е мощен и дали 1кв ще е достатъчен) - (желана температура от 23:00 до 7:00 - 20С, през деня няма значение)
    6. Конвектор, които трябва да се купи, може би 500в би бил достатъчен, кажете вие. (желана температура от 19:00 до 21:00 - 25С, през останалото време - 21С)

    Сграда - тухла, външна изолация - 10см, вътрешна - 5см вата, между стаите навсякъде стените са от два двойни гипсокартона с 5см вата между тях. Изложение изток (кухня/хол), запад спалните. Локация - Варна. Външните тела на климатиците са в подземен паркинг. Между хола, кухнята и коридора врати няма. Прозорците са големи френски, двоен стъклопакет К+4сезона. От горе, от долу и от двете страни още нямам съседи. Ако нещо съм пропуснал питайте.

    Въпроса ми е следния:
    Как е по-удачно (от към сметки и от към комфорт), да пусна трите климатика и да отворя навсякъде вратите. Като в хола ги правя и двата на 23С, а в спалнята на 20С с надежда че двете тетски спални ще успеет да държат 20С и отделно банята да пускам конвекор само като ми трябва от 19 до 21. Другия вариант е да пускам през деня климатиците в хола на 23, затварям всички врати, като правя тоя в спалнята на 19 или направо го изключвам, а през нощта пускам климатика в спалнята на 20С, пускам конвектори в детските, намалям климатиците в хола на 18С примерно и конвекторчето в банята да къкри и то на 21С.
    Не мога да преценя дали има смисъл да топля едни 65 квадрата (кухня+хол+коридор) на 23 градуса за да постигна 20 градуса в детските или ще е по изгодно за 13кв едно конвекторче с надежда, че за 8 нощни часа няма да направи много сметка.

    Какво бихте ме посъветвали да правя за да имам оптимално потребление на ток в моя случай?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #2

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Сестра ми се отоплява на ток. До миналата година конвектори Айрелек /френски/ в хола 23 кв.м. - 3000 W, в спалнята 16 кв.м. - 2000 W и в кухнята 10 кв.м. - 500 W. Пускаше ги основно вечер и през нощта. Зимата през най-студените месеци плащаше около 320-350 лева ток. Миналата година купи най-евтините климатици Нео от Техномаркет, съответно 12000 и 9000 Btu за хола и спалнята, а за кухнята взе някакъв стар 9000 Btu от заложна къща. От октомрви до март-април не са гасени. Настроени са на 24 градуса. Миналата зима най-голямата сметка за ток беше 144 лева. Сам си направи извода.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #3

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Въпросът е по-различен. Ясно че климатика е по-евтин когато става дума за едни и същи квадрати, ама в единия вариант топля 80кв с климатик а в другия 13кв с конвектор... От там като цяло исках да разбера в конкретния случай кое е по-удачно..

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #4

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Сестра ти е спестила най-много от тоя в кухнята.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #5

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Не мога да преценя дали има смисъл да топля едни 65 квадрата (кухня+хол+коридор) на 23 градуса за да постигна 20 градуса в детските ....
    Мен ми се струва, че с това разположение въобще не можеш да стоплиш детските с климатиците като захладнее.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #6

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Мен ми се струва, че с това разположение въобще не можеш да стоплиш детските с климатиците като захладнее.
    Значи пак се връщаме към това, че трябват някакви конвектори в спалните. Можете ли да ме посъветвате дали 1кв биха били достатъчни или трябва да гоня 1.5кв? Като се има предвид изложение, изолация и, че във Варна рядко отива под нулата, а и климатиците ще си помагат малко или много.

    И да използвам темата за да не отварям нова: За през нощта да намалям ли климатиците в хола от 23С до примерно 19С и после на сутринта пак 23С или за да изравни тези 4С разлика ще ми отиде толкова ток колкото би заминал ако си ги оставя на 23 за цялата нощ?
    Същия въпрос и за спалните (едната е с климатик, другите ще са с конвектори), да намалям ли през деня на 18, а през нощта като сме си там да вдигам до 20 градуса? Все пак тука вече говорим за 16ч дневна....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #7

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Под апартамента какво има? Изглежда е висока сграда и кота +4.20 може би е първи жилищен етаж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #8

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Аз се водя на трети жилищен, втори реален. Под мен апартамента е празен, над мен също никой не се е нанесъл още, нито зад хола имам съседи нито зад кухнята/спалнята, тоест нямам никакви съседи около мен, които да са се нанесли.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #9

    Отговор: Климатици VS Конвектори (не е което си мислите)

    Конвектора много топлят, само че там енергията се мери не във ватове а в обороти в минута!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конвектори Адакс
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 142
    Последно: 20-01-21, 08:08
  2. Какво мислите за тези два модела климатици FUJITSU AS-S22T NOCRIA и FUJITSU AS-Z25А NOCRIA
    От zabitak във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-18, 16:21
  3. Какво мислите за китаиски климатици втора употреба
    От danchoman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-13, 18:50
  4. Водни вентилаторни конвектори?
    От koko-bg във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-12, 14:52
  5. Може ли ДВД което...
    От donevo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 12-09-06, 09:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе