Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 143
Like Tree71Одобрявам

Конвектори Адакс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #1

    Конвектори Адакс

    Някой знае ли разликата между различните серии на Адакс / standard, glomax, neo/ освен дигиталния програматор? Все пак standard серията е на доста години / Нео мисля, че е от тази година /. Според мен все пак технологиите напредват, но ...В магазина ми препоръчаха standard и не знам.
    Ако някой има опит или знае ...че зима идва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2

    Re:конвертори адакс

    Не мога да си намеря каталога, че да ти кажа точно какво да вземеш. Разликата е само в дизайна вземи този на който въздушната струя е напред (горния край е извит и отвора сочи напред не на горе), че другите съм ги виждал на много места да цапат стената. Виж и какво съм ти писал и в другата тема.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #3

    Re:конвертори адакс

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg
    Не мога да си намеря каталога, че да ти кажа точно какво да вземеш. Разликата е само в дизайна вземи този на който въздушната струя е напред (горния край е извит и отвора сочи напред не на горе), че другите съм ги виждал на много места да цапат стената. Виж и какво съм ти писал и в другата тема.
    Този модел е glomax, a Neo доколкото разбрах е последният модел / тънък корпус в четери цвята/. standard е доста по-дебел от glomax и neo.
    А размерите за 2000вт.

    standard в.- 370мм. д. 1367
    glomax в. -350мм. д.1669
    neo в. -370мм. д. 1400
    Ако е само за стената една боя и готово / четох за проблема в другата тема/, но защо NEO е толкова тънък и наистина ли е толкова ефикасен.

    п.п. в магазина само glomax не ми препоръчаха

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #4

    Re:конвертори адакс

    За ефективност при преобразуване на ел. енергия в топлинна е смешно да се говори. Единствената икономия която може да се реализира е на база понижение на температурата в помещението през нощта и изключването му когато няма хора в помещението това може да си го прави и сам. Ако не ти се занимава даваш повечко пари и става автоматично цяла работа. Няма никаква разлика в ефективността да една духалка за 50лв. и ел. радиатор какъвто и да е.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #5

    Re:конвертори адакс

    bobivg, ми то тогава,няма разлика между DAIKIN и NEO

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #6

    Re:конвертори адакс

    Ако правеха ел. радиатори нямаше да има.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #7

    Re:конвертори адакс

    В крайна сметка взех Adax Neo 2000вт./ в другия магазин ми препоръчаха него/. Дали е най-правилното решение незнам.
    Благодаря за коментарите

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #8

    Re:Конвектори Адакс

    Честито ако обичаш комфорта мисля,че решението ти е добро...

  11. yet
    yet е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Re:конвертори адакс

    Цитат Първоначално публикувано от yoyo1 Виж публикацията
    В крайна сметка взех Adax Neo 2000вт./ в другия магазин ми препоръчаха него/. Дали е най-правилното решение незнам.
    Благодаря за коментарите
    yoyo1,

    След два отоплителни сезона с Нео-то, би ли споделил впечатления? Каква кубатура отопляваш с него, какви градуси поддържа и каква му е горе долу консумацията? Наблюдава ли се при теб ефектът със зацапване на стената зад конвектора?

    И аз съм в подобна дилема Гламокс или Нео.. На Стройкото консултантът казва - задължително Гламокс - с около 30 см по-дълъг, и поради това с подобра конвекция. В магазина - точно обратното - препоръчват ми Нео, като основният аргумент тук е дизайнът, другото било еднакво. Гламоксът позволявал по-голяма гъвкавост, т.к. на едно тяло могат да се слагат различни термостати, докато при Нео KDT е вграден.

    След направено запитване през adax.no, получих отговор от търговски мениджър намиращ се в... ЛИТВА. Оказва се, че и Гламокс и Нео се произвеждат именно в Литва. Освен очевидната разлика в дизайна, нагревателният елемент на Нео е като в моделите Стандарт, докато при Гламокс е алуминиев. Освен това, Гламоксът идва и с кутия за твърда връзка към ел.инсталацията, което не ми изглежда особено съществено.

    Като цяло наблюдавам доста интересен маркетинг на "норвежките" продукти. Оказва се, че голямата част от тях (в това число камини и горивни камери) всъщност само са минали покрай Скандинавия, а се произвеждат предимно в близки страни като Литва и Естония..

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #10

    Отговор: Конвектори Адакс

    .....Ами то си е много логично това!....Нали се сещаш колко би струвал труда на норвежеца и колко е на брата в Литва или Латвия!?....Но надали е болка за умиралка,все пак не зглобяват совалки за космоса,а ламарини с нагревател между тях.....Нищо чудно и ако електронния програматор идва от Шанхай или околностите му!......

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #11

    Отговор: Конвектори Адакс

    Здравейте,искам да споделя.Значи до миналата година бях с ,,аерлек,,идентичен на ,,адакс,,.Конвектор,който излъчва много приятна топлина,така беше поставен в спалнята,нямал съм такива оплаквания относно зацапана стена,но тока ми взе акъла.Два киловата са си два киловата.Плащах като замаян ток,стигах с един климатик и един такъв конвектор до 240 лв.Сега си монтирах два хубави климатика,наистина направих вложение и то не малко,но се надявам да икономисам от тока.Иначе етажа си е с изолация,дограми и общо взето бих казал с минимални топлозагуби.Това е.И аз така не мислих,дадох преди 3 год 290 лв и си казах,че си реших проблема в спалнята,но уви.Точно след една година взех другото решение и то вече е факт.Така,че мислете.....Поздрави.Мое скромно мнение.

  14.  
     
  15. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #12

    Отговор: Конвектори Адакс

    Единственото положително при ситуацията е, че при голям студ конвектора моще да помага на климатиците, при нужда.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Отговор: Конвектори Адакс

    не вярвам да помага - щом два пъти е сменил климатици вероятно адакса е на вторични вече

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #14

    Отговор: Конвектори Адакс

    Ако поста ви е до мен-не съм сменял два пъти климатици.Просто в едната стая/спалня/бях с ,,аерлек,,а в другите две помещения/те са свързани/бях с климатик ,,осака,,14-ка конвенционален.Трудно си ,,решаваше задачите,,но вършеше работа.И така след 5 год вярна служба в новото жилище и преди това още 4 год в старото осаката беше ,,пенсионирана,,За това реших в голямото помещение да сложим DAIKIN FTX 50 GV,а в спалнята PANASONIC 9NKE ECONAVI 2012.Даже сега съм процес още на умуване дали да не държа всичко отворено и климите на 23 градуса,само вечер да ги намалям,че малката щъка на всякъде.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #15

    Отговор: Конвектори Адакс

    Минала година си купих уредче за измерване на консумация на ток на даден уред и установявам следното при -15 климатика /осака/ работеше за 1 час 1500W при зададени 23 градуса/което значи пълна мощност/,вкл конвектора финландски 2000W и той работи за 1 час 1400W това е за 1 етаж-стая чист север от източна страна има друга секция от блока и фуга от 20см през която такова течение става ,че думи нямам.Малко предистория 2006/2007 много добра зима с два климатика/митсубиши 14-ка и осака 12-ка,духалка в кухнята(изложение чист север) ,2 бойлера(80л и 50л) и останали ел.уреди готв.печка, 3 телевизора, фризер, хладилник комп ток=360лв.(това ми е рекорда за 30дни отопление без изравняване сега засякано 20 другия месец 30-число).Тази година платих 327лв, само че /климите ги вече ползвам само лятото за не повече от 10-15 дни за охлаждане/ ползвам 2 конвектора 2000В и 1500В и духалката/тази зима няма да се ползва,заменена е с конвектор 1500В/ и към горните уреди добавете сушилня 5kW-за 2 часа работа която работи веднъж на ден.Тази година съм с 3 конвектора догодина живот и здраве,ще ви пиша за сметката.
    Абсолютно съм съгласен 2кВ ток=2кВ топлина, само че да не би конвекторите да ги включвате на терасата,че да смучат постоянно по 2кВ и нещо друго примерете температура с климатик зададен да работи на 23градуса на пода сигурно ще бъде около 18градуса с конвектора който измерва температурата на 20см от пода му задавам 20градуса и поддържа около 23-24градуса в стаята,ако му задам 18градуса на пода,да не излезне колкото климатика разхода на ток.Това е мое мнение и наблюдение и да не си мислите че правя някаква реклама нямам нищо общо с търговия на каквото и да е.Сега смятам да си намаля малко сметките за ток ,че с тези халогенни луни само за тях давам по 25-30лв за ток месечно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам три конвектора Адакс Гламокс
    От vaniosl във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 11:58
  3. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 21:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-02-11, 22:21
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе