Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree1Одобрявам

Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #1

    Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Здравейте , имам климатик Шарп, модел
    AY-Z22SE-w,

    Климатика беше монтиран преди 2г няма да правя реклама на фирмата от която е купен и монтиран но от тогава постоянни проблеми, дължа да отбележа,че е от тези климатици японските с инвертор... Зимата отоплява хипер слабо, а лятото охлаждането му е под всякаква критика в момента е на 18 градуса и абсолютно макс, режим от дистанционното и за 5ти час още не може да направи в стаята даже 24-25градуса , абсолютна трагедия.
    Виках 2 фирми да го гледат дали има нужда от фреон и 2те казаха той зареден той до горе, имало някакъв индикатор не знам си какво що според мене ги мързи или е стопен от ползване.......... Дал съм да духа на макс сила и т.н.. ефект нулев и на пълна и на непълна мощност ее все мъртвец.
    Имам чувството че няма дебит единствения начин да усетя хладинка е да си сложа главата от там където духа значи толкова слабо духа студен въздух че трябва да е човек на 5-10 см от него че да го усети за това и не стига да охлади стаята а си харчи и стабилно ток.

    През годините съм използвал както климатици за кола 4ри различни така и домашни марки ДАЙКИН,Тошиба дайсекай , лг и много други......... Никога не съм имал проблеми, някой са били нови други рециклирани японски тошибата и т.н. никога такива проблеми....... дайте съвет помещението не е голямо 25 квадрата....

    И най интересното както и да го пусна тоя климатик лятото да охлажда не стига,че умирам от жега щото не прави нищо разлика с него и без него няма, пречиствателя ми на въздух по силна струя въздух прави хем е китайски на хуиоми.... Боли ме вратът и мускулите после като го пусна лятото специално трагедия от другите коли с климатици в който се возя на макс дебит и 17 градуса никога такива проблеми както и от другите климатици ЛГ,Дайкин,Тошиба и т.н.... дайте съвет как да реша проблема ако има решение...

    Не знам имали значение ама на климатика в момента му свети червена лампа е на режим охлаждане не знам какво значи това... ако е за ремонт или нещо дайте някоя фирма да го направи като хората говорих от там където е монтиран пълни измамници не им пука и дреме грам..
    мен ме съмнява,че няма фреон.. ако някой знае какво значи тази червена лампа...






    Прикачих снимка на климатика и червената му лампа..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mitnick; 02-06-22 в 16:28.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    За начало този климатик е много слаб за 25кв.м.
    22, ако не греша, съответства приблизително на 10000BTU. За това помещение трябва да е 25, а още по-добре 35. За този модел са 28 и 40, според ръководството му. Климатици – Krasita03.com » Климатик SHARP AY-Z22SE / AU-Z22SEY
    Фирмата, от която си го купил за 2 години нищо ли не направи по въпроса?

    За съжаление всичко е на японски:
    Information retrieval by model: Sharp (cs-sharp-co-jp.translate.goog)
    Ръководство за употреба:
    AY-Z22SE_2_2.indd (jp.sharp)
    A0K0052302.smd (jp.sharp)
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 02-06-22 в 22:54.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #3

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    За начало този климатик е много слаб за 25кв.м.
    22, ако не греша, съответства приблизително на 10000BTU. За това помещение трябва да е 25, а още по-добре 35. За този модел са 28 и 40, според ръководството му. Климатици – Krasita03.com » Климатик SHARP AY-Z22SE / AU-Z22SEY
    Фирмата, от която си го купил за 2 години нищо ли не направи по въпроса?

    За съжаление всичко е на японски:
    Information retrieval by model: Sharp (cs-sharp-co-jp.translate.goog)
    Ръководство за употреба:
    AY-Z22SE_2_2.indd (jp.sharp)
    A0K0052302.smd (jp.sharp)

    Над 2 фирми идваха да го гледат ама нищо не направиха в момента се съмняваме,че е неправилен монтажа тръбите са 1 метър и е плътно до стената и според мене не може да диша и от там идва и липсата на дебит.
    Прилагам още снимки ,над него и отзад него няма грам място и не може да диша според мен от там идва проблема.. измамната фирма от която го взех каза,че бил окей за помещението..
    ама те гледат да си продават боклуците само, основния проблем,е че няма никакъв дебит.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Факторите за да не работи адекватно машината са много - от некачествено обслужване преди да Ви бъде продадена до некачествен монтаж. В това число и проблеми с хладилната част и други. Нужно е основно да се прегледа машината и да се отстранят проблемите. А като гледам, те са доста....
    Колкото до светлинната индикация. Предполагам, не са Ви запознали кое за какво е....


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-06-22 в 07:19.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #5

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Факторите за да не работи адекватно машината са много - от некачествено обслужване преди да Ви бъде продадена до некачествен монтаж. В това число и проблеми с хладилната част и други. Нужно е основно да се прегледа машината и да се отстранят проблемите. А като гледам, те са доста....
    Колкото до светлинната индикация. Предполагам, не са Ви запознали кое за какво е....



    Какво мислиш за монтажа добре ли е направен възможно ли е външното тяло да прегрява знам ли ?
    Не се знае дали руснаците са я почистили машината и профилактирали изобщо..
    С нищо не ме запознаха прави ми впечатление ,че ако навън е доста по студено отколкото в апартамента, климатика дава по-голям дебит т..е ако навънка е примерно 10 градуса и кажа на климатика да духа вътре 20 градуса и е през нощта и не го пече слънце и т.н.... има по голям дебит отколкото ако през деня му кажа 20 градуса дебит няма може би прегрява или знам ли ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    То въобще някой разбра ли какъв е проблемът?
    Колега, дефинирай си разбираемо проблема: климатикът ти няма мощност на въздушната струя(духа слабо) или духа силно, но с недостатъчно студен/топъл въздух?

    ПС: Веднъж в един хотел, през лятото, пускам климатика - духа слабо и с недостатъчно студен въздух, отварям панел да видя какво е положението с филтрите, ами оказа се че по-тях имаше около 1см плътна обвивка от прах, беше станала на черга.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #7

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Климатикът няма дебит,
    т.е.
    слага го примерно на макс мощтност от бутоните максимална струя, примерно и 18 градуса или 20 все тая и вътрешен въздух само , и въздуха който излиза от него струята е супер малко, а тук говориме за турбо режима на климатиците за справка лг и другите фирми като се даде турбо правят студ макар и малки и същия размер, колкото климатици съм виждал до сега нови , втора ръка за японския пазар и т.н. този е най мизерния най -вероятно заради кофти монтажа тялото прегрява и не може да пусне нормална струя...


    Другото което искам да попитам този климатик как се отваря да се изчистят филтрите от прахта понеже и отгоре и отдолу клапи и тялото се движи и нямам идея как се отваря ако изобщо има филтър има плазма уж нещо си.


    Като цяло климатика нито духа достатъчно студено нито духа достатъчно силно, трябва да си сложи човек ръката на 5см от него,че да го усети...
    и то при макс мощност.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Филтрите на тази машина имат автоматична система за почистване. Но също така, на известен период от време, е добре да се свалят и почистват с вода. Ако от както имаш машината не са чистени и не е активирана системата, не очаквай да работи адекватно. Защо не си изисквал пълна информация за всичко свързано с машината от тези които са тия продали?
    tanatos одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Тези техници въобще погледнаха ли вътрешното тяло и състоянието на филтрите?
    https://www.youtube.com/watch?v=HTwL...83%8D%E3%83%AB
    Ето ти как се свалят филтрите и светни с един фенер да огледаш хубаво топлообменника в какво състояние е.
    ПС: Като ги вадиш, действай внимателно, за да не изсипеш всичко по тях върху питите.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 03-06-22 в 20:33.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #10

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Филтрите на тази машина имат автоматична система за почистване. Но също така, на известен период от време, е добре да се свалят и почистват с вода. Ако от както имаш машината не са чистени и не е активирана системата, не очаквай да работи адекватно. Защо не си изисквал пълна информация за всичко свързано с машината от тези които са тия продали?
    Продадоха ми я едни руснаци който не знам дали са все още на пазара.... и то преди години..

    2те фирми който идваха не са гледали филмите, не искам да им правя реклама или де реклама , да не се набута някой с тях... на други модели съм чистил филтри ама не и на тази...

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #11

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Сега ще е голям майтап/резил, тея 2 фирми дето са идвали, ако не са погледнали филтрите .


    п.с. Писали сме заедно…
    Мале мале…
    Този пост е редактиран от ccankov73; 03-06-22 в 22:35.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #12

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Филтрите ги проверих лично току що след като колегата по горе даде видео как се разглобяват пластмасите нямаха грам прашинка, както казах климатика няма дебит и за последните 3г да е работил не повече от 24 часа общо... понеже и с него и без него ефект няма нулев... пречиствателя на въздух хуиоми с мизерното вентилаторче дава по- голям дебит от тая трагедия... Фирмите са известни няма да им пиша имената и нито една от тях не е гледала филтрите.
    Проблема не е филтрите нямаха грам прашинка но ги измих за всеки случай и утре ще ги сложа пак.
    А климатика когато е ползван системата за чистене на филтри е била винаги пусната и на топло и студено.
    Този пост е редактиран от mitnick; 03-06-22 в 22:57.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #13

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    А под филтрите???

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #14

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    А под филтрите???

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Нямаше мръсотия и под филтрите и на тях.
    под тях имаше едни пластмасови неща.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #15

    Отговор: Проблем с климатик свети червена лампа, уж има фреон а работи супер слабо.....

    Под филтрите е питата,оттам "диша" машината.Според мен не им е там мястото.Махат ли се?

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. OSAKA CH-24-CN - с какъв фреон работи?
    От kilimili във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-10, 14:54
  3. Sharp AY-F22SE-W - с колко фреон трябва да работи?
    От bokanegra във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-08, 12:13
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-07-07, 16:20
  5. Хладилника ми не работи добре - пропуск на фреон
    От snoopdoggystyle във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-06, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе