Резултати от 1 до 14 от общо 14

Хладилника ми не работи добре - пропуск на фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #1

    Хладилника ми не работи добре - пропуск на фреон

    Здавейте, става дума за този хладилник http://www.freenet.ltd.uk/details.asp?ProductID=8199
    купен е преди една година и е още в гаранция, НО мисля че има проблем
    Този модел няма открит изпарител /мисля, че така се казва/ и по принцип като работи загряват двете му страни.
    От скоро забелязвам, че загрява само едната му страна /дясната/, а другата е с нормална темрература и в фризерната част образува лед - по- точно казано на дъното се отича кондензирала вода, която замръзва.

    това пише на компресора dk4a1q-l1u
    ето и инфо за него

    http://www.joap.dk/files/samsung%20r...2DK4A1Q-L1U%22
    на 5-та страница от документа

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Можеш ли да измериш температурите в фризера и хладилника в моментите на включване и изключване на компресора.
    Проблема който си изложил може да се дължи на 2 неща.
    Проблем с температурен датчик,липса на хл.агент.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Можеш ли да измериш температурите в фризера и хладилника в моментите на включване и изключване на компресора.
    Проблема който си изложил може да се дължи на 2 неща.
    Проблем с температурен датчик,липса на хл.агент.

    сложих по един термометър в хладилника и фризера /дано може да им се вярва/
    като изключи компесора ще кажа температурите

    но защо лявата част на хладилника не отдава топина

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Ако изключва бързо заради датчик и не остава време да затопли и двете стени.Към този извод ме подтиква информацията че в фризера има лед.
    Това означава че температурата в фризера е била плюсова,скрежа се е размразил и потекъл,а при следващото включване потеклата вода е замръзнала на дъното.Затова съм склонен да търся проблема в управлението на компресора.Най-често дефектират датчиците.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #5

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    да, но работи вече почти час без да изключи - от 19,30
    ето и междинни температури
    зададена в хладилника 6 - дествителна 4
    зададена във фризера -18 - действителна -18 /термометъра мери до -10 но живака се е прибрал в колбичката и ако имаше още деления щеще та показва това/

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    Здавейте, става дума за този хладилник http://www.freenet.ltd.uk/details.asp?ProductID=8199
    купен е преди една година и е още в гаранция, НО мисля че има проблем
    Този модел няма открит изпарител /мисля, че така се казва/ и по принцип като работи загряват двете му страни.
    От скоро забелязвам, че загрява само едната му страна /дясната/, а другата е с нормална темрература и в фризерната част образува лед - по- точно казано на дъното се отича кондензирала вода, която замръзва.

    това пише на компресора dk4a1q-l1u
    ето и инфо за него

    http://www.joap.dk/files/samsung%20r...2DK4A1Q-L1U%22
    на 5-та страница от документа
    Ами как се стича вода при -18?

  8.  
     
  9. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #7

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    ... и е още в гаранция...
    Добре де, като е в гаранция, защо не се обърнеш към сервиза?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #8

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ами как се стича вода при -18?
    вече два пъти махам ледени плоскости във формата на пода на фризера - можеби водата не е изтегла през дренажната тръбичка

    за комбинирани хладилници с обем на 300 л. какъв им е нормалният режим на работа лятото
    питам, защото забелязвам този хладилник не изключва по час и нещо - дали е нормално това

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    А като изключи - след колко време включва. Да не би да чака да се разтопи леда в камерата и тогава да включи? Ако е така и щом достига после до -18, значи проблема е в термостата, но тъй или иначе, щом е в гаранция, работата опира до сервиз.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #10

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А като изключи - след колко време включва. Да не би да чака да се разтопи леда в камерата и тогава да включи? Ако е така и щом достига после до -18, значи проблема е в термостата, но тъй или иначе, щом е в гаранция, работата опира до сервиз.
    Аз и този вариант имах предвид.
    Но би трябвало да се получи следната картина.
    След като изключи веднъж и включва след дълъг период от време,то подохлаждането на хл.агент(част от кондензатора е монтиран в шкафа и затопля стените,а самия агент се охлажда) би трябвало да нагрее и двете стени тъй като и шкафа също се е затоплил,а също и поетата от агента топлина трябва да се е увеличила.И то при температури на въздуха в стаята към 27-28 си мисля че трябва да грее и от двете стени
    Проблема наистина е за сервиз.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #11

    фреона в хладилниците

    здравейте, преди седмица пуснах тази тема

    обадих се на сервизен техник и той каза, че изтича фреон.
    въпросът ми е фреонът под налягане ли се намира и какво трябва да е то - искам ако го отремонтират вкъщи да видя дали са сложили достатъчно. фреонът е r600

    Благодаря

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Само ще подразниш техниците! Те нямат интерес да не си свършат работата и да се връщат пак - нали е в гаранция и нищо няма да им платиш!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #13

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    след месец и половина чакане за изпарител вчера са го доставили и ми го монтираха. докараха хладилника вечерта и го пуснах. направи ми впечатление, че отново /както малко преди да влезе в сервиза/ при работа се загрява само дясната част, а лявата е студена - обадих се на майстора и той каза че било нормално - каза, че при по-топло време загрявали и двете а при по-студено само дясната част. това ме озадачи защото разликите в стайната температура са едва 4-5 градуса в сравнение с летните жеги. днес ми направи впечатление, че от 15 до 18,30 е работил без да изключи /при положение, че и в 15 ч. си беше набрал необходимите градуси и не мигаше/.

    ще се видя отново с майстора.

    кажeте моля

    1. какъв е нормалният режим на работа приблизително - колко време работи и колко време почива

    2. до колко е вярно това твърдение на майстора, че при стайна темп. около 22 ще топли само едната му страна, а при по горещо и двете

    3. на хладилника отзад в дясно, от фризера излиза една дебела тръбичка, която отива в компесора - КАТО ЗАПОЧНЕ ДА ЗАМРАЗЯВА тази тръбичка дали трябва да се обледенява в горната си част - трябва да е само в началото според майстора, а при мен го няма.


    МОЛЯ, ОТГОВОРЕТЕ МИ НА ТЕЗИ ТРИ ВЪПРОСА.
    ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРЕН ЗА ОКАЗАНОТО СЪДЕЙСТВИЕ

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #14

    Re: спешно относно проблем с хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    кажeте моля

    1. какъв е нормалният режим на работа приблизително - колко време работи и колко време почива

    2. до колко е вярно това твърдение на майстора, че при стайна темп. около 22 ще топли само едната му страна, а при по горещо и двете

    3. на хладилника отзад в дясно, от фризера излиза една дебела тръбичка, която отива в компесора - КАТО ЗАПОЧНЕ ДА ЗАМРАЗЯВА тази тръбичка дали трябва да се обледенява в горната си част - трябва да е само в началото според майстора, а при мен го няма.
    1.Нормалният режим на работа е следния: Работи до достигане на температура на изключване(Т1) и после почива до достигане температурата на включване(Т2).Двете стойности са различни и разликата(Т2-Т1) им се нарича "Диференциална разлика,хистерезис,зона на нечуствителност,диференция".Тези понятия означават едно и също нещо.
    И така цикъла на работа се определя от Т1,а времето на почивка от разликата(Т2-Т1).
    Времената на работа и почивка в много голяма степен зависят най-вече от температурата в стаята.За това и не могат да се дадат данни дори приблизителни за времената на работа и почивка.
    2.Вярно е твърдението на майстора.
    3.Дебелата тръбичка не трябва да се обледенява.Целта е охлаждане обема на хладилника,не на стаята.В най лошия случай се допуска да е само в началото.За предпочитане е да не се обледенява изобщо.В противен случай компресора започва да работи на "мокър ход",което е предпоставка за дефектиране.За да се орентираш ще кажа че тази тръба трябва да е хладна на пипане или пък изпотена.Ако е затоплена колкото компресора това е признак за недостиг на хл.агент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 24-12-12, 15:19
  2. ХЛАДИЛНИКА МИ РАБОТИ НОН СТОП
    От Andrijan във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-08-12, 17:48
  3. Хладилника не работи
    От chavdarhr във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-12, 20:54
  4. Пропуск на фреон от климатик - откриване?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-07, 23:44
  5. Хладилник Мраз 140 - пропуск на фреон
    От ikonoma във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-07, 01:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе