Резултати от 1 до 2 от общо 2

Избор между Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW/MUZ-LN25VG и AR09TXCAAWKN/AR09TXCAAWKX Elite

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #1

    Избор между Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW/MUZ-LN25VG и AR09TXCAAWKN/AR09TXCAAWKX Elite

    Здравейте,

    двоумя се между Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW/MUZ-LN25VG и Samsung AR09TXCAAWKN/AR09TXCAAWKX Elite.

    https://*********/hiperinvertoren-kl...tu-klas-a.html
    https://www.climamarket.bg/klimatik-...txaawkxeu.html

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - и двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 17m2/46m3;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - PVC, троен стъклопакет с КА и 4 сезона.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 3,64м2;
    · изложение нa пoмeщeниeтo - северно;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 5 от 8. Вътрешен апартамент.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - cпaлня;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Русе.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 26/25.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - вътрешна на стени - вата. Външна - не, но с план за саниране с 10 сm стиропор.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Само ТВ.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 3000 лв без монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+40.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - Планирано разположение на климатизатора - Горен десен ъгъл на стената с леглото, непосредствено до външната стена в нещо като ниша с ширина 1m, погледнато отсреща - вдясно външна стена с ширина 55 cm, вляво трегер, под трегера детско легло, вляво от него легло за възрастни. Ще "духа" към краката. Вратата на спалнята се пада диагонално.

    И двата уреда са висок клас, като предимствата на Мицубиши за мен са:
    1. 5 режима на вентилатора срещу 3 на Самсунга, съответно при втора степен го дават по-тих.
    2. По-топла струя при отопление. Имам друг - Panasonic и ми е известно, че при него се усеща, че подухва по-хладен въздух при отопление, та опасенията ми за Samsung са да не би да е подобно.
    3. Плазмена касета за пречистване срещу "плазмен" електрод, която се надявам да върши нещо срещу вирусите
    4. Малко по-висок СОР - 5,20 срещу 5,10.
    5. 2 независими клапи, които помагат за по-разностранно насочване на въздуха.

    Моля някой да сподели мнение при охлаждане лятото дали ще е удачно изобщо да избера Samsung-a, заради WindFree опцията.
    Като цяло, това е единственото нещо, което ме кара да се замисля за Samsung-a.
    Имам 2 малки деца, на 1 и на 4 год, та идеята ми е да не им духа и да поддържа приятна температура и комфортна обстановка през горещите нощи.
    Погледнах клапите на Мицубиши са извити и това би помогнало студеният въздух да не отива пряко надолу към хората, а някак си нагоре.
    Докато студеният въздух през малките отворчета на Samsung при затворена клапа, може би ще слиза директно върху леглото на детето, което се пада съвсем леко диагонално на климатика и най-близо до него.

    Помещението има и централно парно, но в зависимост от цените тази година, ще видим кой метод за отопление ще има превес.
    И двата модела би трябвало да се справят перфектно зимата, въпреки че може да има моменти, когато ще бъде отворена вратата на спалнята към коридора.

    Благодаря!
    Поздрави

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Избор между Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW/MUZ-LN25VG и AR09TXCAAWKN/AR09TXCAAWKX Elite

    Моля, задайте си въпроса в темата за избор на климатизатор!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 07:04
  2. Избор на климатик Mitsubishi Electric или Toshiba Daiseikai 8 ?
    От breakforce във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-17, 11:13
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  4. Труден избор - Daikin, Toshiba or Mitsubishi electric
    От tedo82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-12, 16:36
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе