Резултати от 1 до 10 от общо 10

Необходими ли са PVC кутии за тръбният път?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    21
    #1

    Необходими ли са PVC кутии за тръбният път?

    Здр,
    днес ходих да пазаря климатик. Казаха цена 1110 лв. със стандартен монтаж и ДДС. После стана ясно, че задължително слагат външните тръби в ПВЦ кутии, което се заплаща допълнително.
    - от една страна добре: по-добра изолация на тръбите и защита от слънцето по техните думи.
    - от друга обаче щом е задължително защо не е включено в горната цена. Плюс това гледам навсякъде тръбите са само бандажирани. Дали ме работят?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #2

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    При монтажа на всеки климатик тръбите се бандажират без за това да се заплаща допълнително За ПВЦ кутии би трябвало да се заплаща но тогава трябва да виждаш кутиите а не тръбите

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #3

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Такива кутии НЕ са необходими.
    Лично на мен ми писна от "екстри" за които фирмите взимат десетократно от реалната им цена.
    Примерно пробиване на дупка в бетон (пакетната цена била за тухла), което отнема 3 мин струва 50лв ..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #4

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Като гледам в какво състояние се намира тръбният път на моите климатици/разкъсани и висящи бандажни ленти, на места изолацията е проядена, на 2 ри етаж съм и няма как да ги оправя без да рискувам полет надолу/, а са монтирани преди 16 месеца си мисля, че е добре да се сложат такива кутии, стига да не оскъпяват много монтажа.Апартаментът ми е с изложение Ю-ЮЗ и от изгрев до залез слънцето пече и разрушава комплектовката на тръбния път, отделно дъжд, студ и вятър,....така че аз лично бих сложил ПВЦ кутии.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Ами калпаво са ти ги монтирали, както и изолацията ти е калпава. Затова се е развалила. ПВЦ кутията е за красота. Аз мога да ти покажа климатик на повече от 10 години без развалена изолация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    21
    #6

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Благодаря за мненията. Все пак ще бъде с кутии.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #7

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Цитат Първоначално публикувано от Stanio
    Благодаря за мненията. Все пак ще бъде с кутии.
    Е с кутии е по-хубаво и по-красиво, но те струват няколко лева + дюбелите. Да не ти кажат нещо от сорта още 50 лв

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Според мен, от опит все пак да кажа, поставянето на кабелен канал на пакета е хубаво нещо когато има възможност, не толкова заради красотата, а защото:
    1. Намалява се топлообмена между пакета и околната среда (при по-дълъг тръбен път той е по-голям).
    2. Пакета е защитен от влиянието на атмосверните условия (дъжд, вятър, слънце).
    3. Бандажната лента когато е изложена на слънце изгаря за около 3 години.
    4. Тръбната изолация когато е изложена на слънце без бандаж изгаря за около 4 години, и когато я пипнеш с ръка се разпада на прах.
    По принцип тръбната изолация е хубаво да е дебела, колкото повече толкова по-добре, бандажирането на пакета е по-добре да не се прави когато има възможност за поставянето на кабелен канал, защото бандажа смачква изолацията като от 6 - 8 mm. я прави към 2 - 3 mm. като по този начин се увеличава топлообмена между тръбите и околната среда (особенно ако средата е външна + дълъг тръбен път).
    Често ни се налага да преместваме климатици или да ги сваляме за ремонт при развалянето на пакета и свалянето на бандажа тръбната изолация винаги е смачкана силно, веднъж смачка ли се повече не може да си възвърне първоначалната форма. Тези които вече имат климатици може за проба да хванат с ръка пакета когато работи климатика например на топло за да усетят че е топъл, това са загуби.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #9

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Тези които вече имат климатици може за проба да хванат с ръка пакета когато работи климатика например на топло за да усетят че е топъл, това са загуби.
    При моя се усети даже и на студено. Купих си по-дебела изолация и я сложих върху другата, за около 4 лева. При мен стана лесно, защото външното тяло е вътре в терасата.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #10

    Re: Необходими ли са ПВЦ кутии за тръбния път?

    Тази година ми направи впечетление, че в Царево почти всички бандажни ленти на климатици и слънчеви колектори са разръфани. На един покрив до нашата квартира имаше слънчев панел, на който бандажните ленти също висяха. Една сутрин видях една сврака или гарга, но не гларус как упорито дърпаше и размотаваше бандажните ленти. Може би ПВЦ каналите ще спасят и от този вредител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 21:41
  2. VESTEL D-9 - колко килоома е тръбният датчик на вътрешното тяло?
    От hrutka във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 05-11-10, 17:44
  3. Отговори: 1
    Последно: 22-08-10, 23:14
  4. 2.5" SATA HDD - необходими ли са преходници ?
    От MitkoS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-06-07, 23:21
  5. Отговори: 4
    Последно: 26-02-04, 14:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе