Резултати от 1 до 7 от общо 7

Как се получава оторизация за монтаж на климатици?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #1

    Как се получава оторизация за монтаж на климатици?

    Здравейте . Може ли някой да ми каже как се получава оторизация за монтаж на климатици ? Към кого да се обърна , какви документи трябват и т.н. Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #2

    Re: Питане за оторизация

    Лиценз № 200512304

    Издаден на Център за професионално обучение към Център за професионално обучение към “Институт по хладилна и климатична техника” АД, гр. София , на основание чл. 22, ал. 6 от Закона за професионалното образование и обучение (ЗПОО) с решение на Управителния съвет на Националната агенция за професионално образование и обучение (протокол № 02/ 15.02.2006 г.)

    Седалище и адрес на управление

    Гр. (с) София 1202
    Област: София град
    Адрес: ул. "Каменоделска" 5

    Предлагани професии, специалности:


    1 1. Професия “Техник на енергийни съоръжения и инсталации”, код 522030,
    1.1. Специалност “Топлинна техника”, код 5220304, трета степен на професионална квалификация,
    1.2. Специалност “Хладилна техника”, код 5220305, трета степен на професионална квалификация,
    1.3. Специалност “Климатична и вентилационна техника”, код 5220307, трета степен на професионална квалификация.
    2. Професия “Монтьор на енергийни съоръжения и инсталации”, код 522040,
    2.1. Специалност “Топлинна техника”, код 5220404, втора степен на професионална квалификация,
    2.2. Специалност “Хладилна техника”, код 5220405, втора степен на професионална квалификация,
    2.3. Специалност “Климатична и вентилационна техника”, код 5220407, втора степен на професионална квалификация.
    3. Професия “Техник-технолог по експлоатация и поддържане на хладилната техника в хранителната промишленост, код 541040,
    3.1. Специалност “Експлоатация и поддържане на хладилната техника в хранителната промишленост”. код 5410401, трета степен на професионална квалификация.


    София
    Тел. 029889940
    e-mail: penguin@mail.netplus.bg; penguin@mbox.contact.bg
    Лице за контакти:
    Петър Василев

    **************************************************************************************************

    Във Варна Професионална гимназия по сградостроителство "Кольо Фичето" Бул. "Сливница" № 187 тел. 500-327; 505-508;

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: Питане за оторизация

    Завършил съм "Хладилна техника" , имам и свидетелство за професионална квалификация. Интересува ме този тип оторизация която се дава от фирмите вносители за да важи гаранцията на монтирания климатик.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Питане за оторизация

    Цитат Първоначално публикувано от Novobranec
    Завършил съм "Хладилна техника" , имам и свидетелство за професионална квалификация. Интересува ме този тип оторизация която се дава от фирмите вносители за да важи гаранцията на монтирания климатик.
    Ако говориш да станеш дилър, да продаваш клими с гаранция и сервиз, трябва да говориш лично с вносителите.
    Е няма да продаваш всички марки, като за начало най-удачно е да се хванеш с тия дето дават по-малко дефекти.
    Нисък, среден и висок клас - около 5-6 марки респективно 5-6 вносителя.

    И още нещо: в разговорите бъди много настойчив и нахален.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #5

    Re: Питане за оторизация

    Засега искам само да монтирам. Скоро регистрирх фирма и тепърва ще развивам по-сериозно дейността. Обаче ми казаха ,че за да важи гаранцията на монтирания климатик, трябвало да съм одобрен от вносителя на дадената марка. Във фирмите в които съм работил не съм се занимавал с документация и затова не знаех за подобно изискване. Има ли го изобщо ? И ако го има какви са изискванията да се получи ?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #6

    Re: Питане за оторизация

    Цитат Първоначално публикувано от Novobranec
    Засега искам само да монтирам. Скоро регистрирх фирма и тепърва ще развивам по-сериозно дейността. Обаче ми казаха ,че за да важи гаранцията на монтирания климатик, трябвало да съм одобрен от вносителя на дадената марка. Във фирмите в които съм работил не съм се занимавал с документация и затова не знаех за подобно изискване. Има ли го изобщо ? И ако го има какви са изискванията да се получи ?
    Виж сега, ти имаш квалификация. Ако искаш само да монтираш примерно към Техно* имаше изискване да имаш документ , удостовение за техник на климатична техника. А относно гаранцията: ти носиш гаранция за самия монтаж, тоест ако объркаш нещо и климатика се повреди по вина на монтажа, тогава Техно* отказва гаранционния сервиз.
    Ако искаш ти да продаваш и монтираш тогава вземаш телефона и въртиш на вносителите

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re: Питане за оторизация

    Много благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на климатици - цени и отговорности
    От bigmouth във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1161
    Последно: 14-02-24, 11:49
  2. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  3. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  4. Оторизирани фирми за монтаж на климатици
    От imarh във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 28-12-11, 06:26
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе