Резултати от 1 до 13 от общо 13

Един шантав въпрос за монтаж!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #1

    Един шантав въпрос за монтаж!

    Здравейте!
    Имам един прозоречен климатик който ми е излишен, също помещение което не се ползва, а се намира над друго. Двете помещения са свързани с отвор за стълба (на този етап не е готова и затворен с подвижна преграда). Имам питане към знаещите:
    Мога ли да сложа климатика на пода на горното помещение и с въздуховод да изведа въздуха към долното през отвора?
    Ако става номера следва друг въпрос:
    Колко въздуховода?
    С един, ако дърпа въздух от горното помещение или с два въздуховода (1-вия за изходящия 2-рия за входящия въздух към климатика от долното помещение)?
    Май трябва с два.
    Трябва ли климатика да има контакт с външната среда или въздуха в горното помещение (25 кв.м) ще му е достатъчен да работи?

    А бе с две думи човек без работа

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    Даже и да успееш да го направиш, горното помещение наистина ще стане неизползуваемо, защото климатика ще шуми доста, пък и ако не изкараш топлия въздух навън, вътре в горното помещение ще поддържа 40 и кусур градуса. Най накрая ще издъхне компресора от зор, защото не може да се охлади

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #3

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    В момента така или иначе не се ползва за нищо това помещение (поне докато стане стълбата). Значи при отворен прозорец би трябвало да облекчи работата на компресора.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    а конденза от климатика????горе басейн ли ще правиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #5

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    Конденза през прозореца. Вече направих въздуховодите, днес ще монтирам

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    Цитат Първоначално публикувано от auto
    Конденза през прозореца. Вече направих въздуховодите, днес ще монтирам
    Ако може и снимки после да постнеш, че ще е интересно как е станало, пък и да споделиш за плюсове и минуси....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #7

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    Ето го и резултата
    [img width=792 height=600]http://bgphoto.net/photos/24634/o633505453906766250.jpg[/img]

    В процес на изграждане [img width=792 height=600]http://bgphoto.net/photos/24634/o633505453766453750.jpg[/img]

    [img width=792 height=600]http://bgphoto.net/photos/24634/o633505453796922500.jpg[/img]

    [img width=792 height=600]http://bgphoto.net/photos/24634/o633505453811297500.jpg[/img]

    [img width=792 height=600]http://bgphoto.net/photos/24634/o633505453886453750.jpg[/img]

    Резултата надмина очакванията ми. Остава да изолирам въздуховодите. Където е климатика температурата в стаята сигурно минава над 40 гр. , но ако се отведе топлия въздух с въздуховод към комина проблема е решен. Шантавия опит се счита за УСПЕШЕН!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    браво !изпълнението ми хатесва.но температурата в горното помещение ще продължава да расте с което ефективноста на климатика ще продължава да пада.докато компресора изгори.а и невиждам как си изпълнил дренажа.за мен опита е успешен само като опит, за продължителна работа нестава!най добре го монтирай в прозореца да ти е спокойно че ще работи.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    Мммммм да! добре е станала "самоделката", но имам 2-3 допълнителни въпроса:

    1.Виждам , че това Нео не е с копчета и врътки, ами с дистанционно. Окото на инфрареда си го запушил с "легена" отпред и сега не можеш да контролираш климатика. Май трябва да направиш стъклено прозорче в "легена" срещу окото за да си ползуваш дистанционното и да се вижда колко градуса си му задал.

    2.Тъй-като климатика се намира горе, при жегата, май ще се наложи да изкараш датчика за стайната температура с жица до долното помещение, за да изключва компресора , като си достигне зададените градуси.

    3.Отводняването може да се направи, като сложиш някаква ваничка под тази "стойка", върху която е стъпил климатика и да изхвърляш водата през 2-3 дни.

    И накрая, не си споменал, как е ситуацията с шума в двете помещения....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #10

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    За "окото" бях предвидил отвор на легена и по-късно да пробвам с оптичен кабел да командвам клим. от долното помещение, но останах приятно изненадан, че дистанционното работи (лъча минава през въздуховода). Недостатък е, че не се виждат градусите, но като го наглася на температура която ме удовлетворява няма проблем само го включвам и изключвам. Относно вкл. и изкл. на компресора няма проблем датчика работи (смучи въздух от долното помещение). Отводняването е с ваничка под климатика, но ще сложа шлаухка към съседно сервизно помещение.Шума горе е висок, долу почти не се чува трябва да си под въздуховодите Помещението е към 40кв.м и климатика смогва да работи, а относно него бях го отписал като такъв така, че колкото изкара после на скрапа и без това няма да го монтирам по прозорци (бях го купувал за квартирата
    ).

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #11

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    еми климатика си е твой!твое си е правото да го изгориш

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    54
    #12

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    ако решиш да го хвърляш след като изпълни предназначението си,ако още работи,
    може да ми го продадеш за символична сума примерно 40-50лева да си го метна на работата

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    30
    #13

    Re: Един шантав ВЪПРОС!

    Ще го имам в предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за монтаж на климатик
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 179
    Последно: 13-06-16, 01:49
  2. Въпрос относно монтаж
    От Kompot във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-13, 02:09
  3. Въпрос за монтаж на климатик
    От zlt888 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 25
    Последно: 07-11-11, 13:30
  4. Въпрос относно монтаж
    От soul във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 11-10-10, 19:21
  5. Toshiba RAS-255 GDR - въпрос за монтаж
    От kamkad във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-10, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе