Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Въпрос относно монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    21
    #1

    Въпрос относно монтаж

    Здравейте,

    в момента правя ремонт, който ще продължи сигурно до края на ноември, но стигнах до изграждане на предстенна обшивка от гипскартон и вата на всички външни стени . Искам да ми се заработят тръбните пътища, дренажите, кабелите на климатиците, с които ще се топля и всичката тази "красота" да се скрие зад гипскартона. При положение, че все още не съм на 100% сигурен относно марката (колебая се м/у Дайкин и Мицубиши Хеви Инсдъстри) и мощността на климатиците искам да попитам тръбните пътища еднакви ли са за инвертнорни климатици с номинална мощност от 2.00, 2.50 и 3.50 kW?

    Благодаря предварително за отговорите!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re:Въпрос относно монтаж

    Да, еднакви са.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    21
    #3

    Re:Въпрос относно монтаж

    А за две стаи (едната 50м3, а другата 29м3) свързани с коридор (25м3) какви климатици препоръчвате? Дограмата е 5 камерна, стъклопакета е 32мм с енерджи стъкло, на всички външни стени и тавани ще се слага гипскартон а зад него каменна вата, изложението е юго-западно, апартамента е среден (отгоре, отдолу, отляво и от дясно има съседи). Защо някои смятата климите като вземат за база 50W/м3, а други 70W/м3? Кое е правилното? Какво ви е мнението за Булклима, Екоклима, Атароклима?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    21
    #4

    Re:Въпрос относно монтаж

    Толкова ли е сложно това, което попитах?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:Въпрос относно монтаж

    С тази изолация ще имаш on/off климатици макар че са инвертори.Тези климатици които гледаш не са най подходящите.С отоплението няма да имаш проблем а с комфорта.Казвам ти го от опит.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Въпрос относно монтаж

    Той май иска с един климатик да ги топли двете. Така ли е, soul? Не ти отговарят хората, понеже не ти е ясна идеята.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Въпрос относно монтаж

    Аз съм със подобна изолация. Направих грешка с преварителното полагане на тръбите. Сега немога да сложа подови климатици. Нямаше много смисъл от скрития тръбен път. Помисли и ти дали да си положиш стръбите да климатиците.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    21
    #8

    Re:Въпрос относно монтаж

    Значи ситуацията е следната:

    1-ва стая:
    площ - 5м Х 4м = 20м2 което при височина 2.50м = 50м3
    за нея ми предлагат подов на Дайкин FVXS25 или FVXS35.

    2-ра стая:
    площ - 3.30м Х 3.50м = 11.55м2 което при височина 2.50м = 28.88м3
    за нея ми предлагат стенен на Дайкин FTXS20G, FTXS25G или FTX25.

    Климатиците ще са два, за всяко помещение - отделен! Тръбните пътища ... дойдоха едни "майстори", изакаха се на метеното и ги изгоних, като преди да ги натиря вече бяха срязали медните тръби и им бяха сложили изолациите. Та след като ги натирих с един приятел си ги хванах медните тръби за стените, направихме си отводняванията на вътрешните тела с PVC тръби ф22мм, а не с гофрета, които мислеха да ми слагат "майсторите", вкарах ги в канализацията и в интерес на истината съм повече от щастлив от финалният резултат. Мога да ви пусна снимки ако имате интерес. Проблема е, че аз не съм специалист по климатична техника още по-малко пък разбирам от монтаж на климатици, а тия на които попадам според мен са меко казано идиоти.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Въпрос относно монтаж

    Покажи снимки да видим какво и как си направил.


  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Въпрос относно монтаж

    На първата снимка медните тръби в обща изолация ли са? Черният кабел не го виждам къде свършва да не дойде малко късичък не че е проблем да се удължи.

    Втората снимка е добре.

    На третата снимка може да има известни проблеми с монтажа на високо-стенният модел. Тръбите от климатика излизат от дясната страна на тялото. Ако стената е до 25 сантиметра положените тръби ще се издърпат назад, а ще се вкарат тръбите на тялото, като връзката ще стане отзад. Ако искаш тялото да започва от отвора на ляво не измазвай за сега отворите.

    На четвъртата снимка виждаме, че горните тръби трябва да се удължат.

  13.  
     
  14. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Въпрос относно монтаж

    Когато човек това не му е работата и не знае кое как и къде, така става.

  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    21
    #13

    Re:Въпрос относно монтаж

    Медните тръби са всяка в отделна изолация. Така приготвени са бандажирани с едно сиво тиксо (някаква специална лента е) като с него е хванат и кабела. На третата снимка идеата беше да се направи връзката която да остане зад самото тяло. "Майсторите" след като пробиха дупката осъзнаха че тръбите излизали от дясно на вътрешното тяло и при положение, че искам то да е в средата на стената дупката трябваше да е от другата страна. Е преживях го с идеята, че може да се измести вътрешното тяло надясно с 30-40 см. На четвъртата снимка "монтажиниците" мериха и смятаха и накрая казаха че тръбите само ще завият към външното тяло и веднага влизат в него (отгоре има около 60-70см). На първата и втората снимка стените, които се виждат ще бъдат направени с предстенна обшивка от гипскартон и вата.

    Днес прочетох някъде в нета, че когато вътрешното тяло е монтирано по-ниско от външното трябва да се направи маслен трап. Какво означава това? Нещо допълнително ли се монтира? Утре идват майсторите за гипскартона и в петък всичко ще бъде затворено и по тръбните пътища няма да може да се прави каквото и да е (естествено винаги може да се разруши гипскартона, но на мен няма да ми е приятно ). Относно мощността на агрегатите какви да слагам? Как се смятат? Кога е 50W/m3 и кога 70W/m3? Кое е правилно?

    М/у другото видях едно видео на Дайкин, според което при подовите модели има опция вътрешното тяло да влезе (да се вкопае) в стената. За тази цел какво трябва да се направи? Там където ще легне тялото трябва да е свободно от кострукция за гипскартона място ли?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    21
    #14

    Re:Въпрос относно монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Когато човек това не му е работата и не знае кое как и къде, така става.
    Когато човек има определени претенции и е направил безкрай консултации с наличните на пазара "специалисти", когато човек иска да му се свърши работата като хората и с право след като си плаща иска качествена работа това е резултата! Апропо колега, ако смяташ че можеш да свършиш по-добра работа, работиш в Русе, смяташ, че си добър специалист в областта си, дай ми телефона си да те повикам за другите две стаи. Държа да спомена, че аз не се пазаря. Като ми кажат цена си преценявам дали ми отърва или не и като кажа "действаме" съответно съвсем нормално имам и определени изисквания, претенции и капризи. Респективно на финала си плащам като поп, но искам работата да е свършена като хората, а не през пръсти!

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:Въпрос относно монтаж

    За третата снимка връзката малко трудно, но вероятно ще може да стане на заварка с оксижен. За четвъртата, ако наистина има 60-70 сантиметра може и да стане без удължаване. Винаги може да се удължи, ако се налага.

    За подовия модел нещата изглеждат по този начин. Всичко излиза от дясно.


    При хубавите инвертори, към които спадат и тези отдаваната мощност трябва да е не по-малко от 70W/m³. Повече по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за монтаж на климатик
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 179
    Последно: 13-06-16, 00:49
  2. Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 12:14
  3. Въпрос относно монтаж на вътрешно тяло
    От pozitiven във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 20-11-13, 15:17
  4. Въпрос относно монтаж
    От Kompot във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-13, 01:09
  5. Въпрос относно монтаж на климатик
    От mmony във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 29
    Последно: 08-08-09, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе