Резултати от 1 до 9 от общо 9

Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #1

    Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    Понеже имам около метър тръби на директна слънчева светлина се накъса бялата лента в която са увити тръбите на климатика ми! С какво да ги поизолирам и залепя отново? Мерси предварително!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #2

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    С нещо не прозрачно, каквото и да е то. Идеята е да не се напича изолацията, защото се разгражда от слънцето. Но и да няма такова не е фатално. Не е болка за умиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #3

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    Мхм, а и между другото, виждал съм, че някой ги увиват във някакво фолио, супер изглежда на това което е за готвене и винаги ми е било странно защо ги увиват в такова фолио ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    Цитат Първоначално публикувано от roskos
    Мхм, а и между другото, виждал съм, че някой ги увиват във някакво фолио, супер изглежда на това което е за готвене и винаги ми е било странно защо ги увиват в такова фолио ...
    Oт кой град си ? За да те насоча за бяло тиксо или алуминиево фолио.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #5

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    От Силистра!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    30
    #6

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    Аз също ги облепих с такава лента (самозалепваща) и съм много доволен. Ето какво пише на етикета и :
    Алуминиева лента 10м/50мм (предполагам има и други размери)
    Производител: Анкер- Гърция
    Използва се при изграждане на въздуховоди, климатични и вентилационни инсталации. Предотвратява загубата на топъл или студен въздух. Издържа от -30*С до +85*С. Дебелина 30 микрона.
    Мисля че струваше към 6 лева тази ролка, дано да си намериш.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    kris11, кажи за София бяло тиксо.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    Отиди в който и да е строителен хипермаркет може и Практикер, магазин за В и К(най-добре) части-тръби и други, продават такива ленти като за климатици различни цветове, но ги наричат ХОБИ лента(има различна широчина).Аз търсих първо в магазини за ел.материали, но нямаха.Алум. фолио може да намериш в БИЛА, кауфланд и големите хранителни супермаркети-има разлина дебелина -не давай повече от 8 лева няма смисъл. Хубаво е след като сложиш алум. фолио отгоре да го облепиш през 20см с прозрачно тиксо да не се развива зимата от силните ветрове.То фолиото зимата толкова не е необходимо а повече лятото да пази изолацията на тръбите от прогаряне от силните слънчеви лъчи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    30
    #9

    Re:Изолационната лента на тръбите ми се накъса!

    Къде пращаш човека в хранителните магазини, не му трябва фолио за печене. По горе съм обяснил какво е това фолио за което пита. Самозалепващо - маха хартията от гърба на лентата и навива и тя се лепи при това доста здраво. Домакинското алуминиево фолио не е по- здраво от това а и ще стане едно мотане , и това безцветно тиксо колко мислиш ще издържи на атмосферни влияния.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Микровълнова Midea-ER928AOW Искри от изолационната подложка
    От KTT във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-13, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе