Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Питане относно избор на климатик и разположението му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Изобщо не се чува ТОШКО, не се притеснявай от данните в сервизното и каталозите.Компресорите на ДАЙСАЙКАЙ са двойнороторни/на V и двуцилиндров/ и са тихи.Дадените 27дб не са толкова, защото под LOW има още три степени.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #17

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Някой да има преки наблюдения над по-старите модели DAISEKAI (3-та серия че от 5-та едва ли май миналата зима го нямаше) в зимни условия?
    Днес ще трябва да го поръчам и клоня към него към момента, притеснението ми вече е само, че е твърде нов модел (за нас) и няма преки наблюдения.
    Mitsubishi-то ми миналата зима се справи доста добре при отрицателните температури (не съм сигурен дали видях над -16 градуса), но съм на 5 метра от река Струма и условията са по-други... макар, че имаше свдения за замръзване при този модел, аз проблеми не съм имал.Бях му задал 21 градуса и не съм го и поглеждал цяла зима...
    Благодаря специално за мненията на @deian (още от миналогодишните;-), както и на другите които споделиха идеи.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Имам преки впечатления, до -22 градуса тази зима.С две думи - топли перфектно, дефроста е уникален, като за твоите условия.И аз живея близо до река.V-та серия е от миналата година, и за нея трябва да има отзиви.

  5. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #19

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Според мен, а и не само според мен Даисеикай 3 като начин на работа е най добрия климатик който се продава в България(тук ще отдадем нужното уважение и на Уруру-Сарара) Честно казано съм възхитен от интелигентното му поведение през цялата година.Само ще добавя,че имам опит и с японски 100в. хипер инвертори от най-висок клас (от някои от тях не съм много очарован).За тези пари под 2000 лв. по-добро мисля че няма на нашия пазар.За да съм с напълно чиста съвест ще добавя, че единствения проблем , който имах аз с този модел са вече сменените лагери на вътр. вентилатор(за съжаление - щото го харесвам тоя модел).Ако става дума за сравнение с повечето добри инвертори за Европа ,Даисеикая като възможности и начин на управление е с една голяма крачка напред.Всичко това го казвам на базата на личен опит с 5 много добри климатика(вкл.100в.)При необходимост мога да спомена и конкретните модели.Успех в избора. П.С. Според досегашния ми опит (с моделите за Европа)цената е почти точен критерий за нивото което ще има избрания от теб климатик.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #20

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    При необходимост мога да спомена и конкретните модели.Успех в избор.
    Хайде изплюй камъчето, че да знаят и другите не бъди "егоист"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #21

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Утре ще ми монтират Дайсекай 5, тъкмо и времето си стана за тестове ;-)
    TOSHIBA RAS-13PKVP-E Super Daiseikai 5

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Честито!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #23

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Набързо малко впечатления:
    1.Спрямо FD25 ми се стори по-шумен, но то си е чисто ЛИЧНО впечатление-все пак е по-мощен модел
    пък и самото му жужене или бръмчене е по-различно (да приемем, че с Mitsubishi-то съм привикнал), също така
    и стаята е друга, по-далеч от пътя (да кажем по-тиха).
    2.Изпълненията тип "transformers" ;-) с разните му там панели изкачащи насам натам няма да коментирам ...
    но това, че не може да се насочи въздушния поток нагоре за мен е сериозен недостатък-свикнал съм когато спя да
    обръщам потока към тавана за да не духа към мен (стаята е хол и тук не е чак проблем, но си е недостатък за мен).
    Също така самото управление - тоест преместването на хоризонталната пластина (жалюз) от крайно долно до крайно горно положение е ефектно, но малоумно;-)
    голяма въртележка пада защото, за да отиде в положение "нагоре" се обръща пластината около оста си... та от крайно долно до крайно горно има доста движение.
    3.Дистанционното е толкова минималистично реализирано (самите индикации), че нямам думи - свързано с по-горния момент с обръщането на струята нагоре и надолу
    никъде не е отбелязано по него каква е моментаната позиция-цъкаш 1 минута додето ги прехвърлиш всичките...С времето трябва да се научиш в каква позиция е и да си я помниш...
    За сега толкоз, не съм имал време да го поразгледам обстойно, че се занимавах с един лек проблем около монтажа, който се разреши с повторно идване на монтажистите.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Това, което споделяш според мен не са проблеми - при повечето класни машини има автоматични ограничения за сектора на движение на клапите.когато са нагоре на отопление, долу ще е студено, ще се лъже датчика.Когато веднъж си наместиш клапата,защо я движиш от едно крайно в друго, остави я в едно положение, на отопление обикновено надолу.Имай предвид, че превъртането е преимущество, доста машини не могат да наведат достатъчно надолу клапата за зимата и се получава по-голяма температурна разлика между пода и тавана.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #25

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    @edi1-все пак това ми е впечатлението от 1 час за който съм имал възможност да го поразгледам (още малко ще съм в ремотни дейсности и в момента е изключен) , и съм
    свикнал с контрола на другия ми климатик - нищо чудно този да има по-добър контрол.
    Иначе i-see сензора на Mitsubishi-то е инфрачервен термометър и мери температурата на пода, а не на тавана
    и там проблем нямаше (но рядко пускам тия екстри защото ми бръмчи докато спя).

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Не съм имал за цел да те опровергавам, само малко доуточнявам възможностите на машината, но ти сам ще ги научиш с ползването .С машини като ДАЙСЕЙКАЙ сензор не ти трябва, вертикалните и хоризонталните клапи са с такива размери и профили, че потока от топлина е равномерен и плътен, не дава температурни отклонения в помещението.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #27

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Приятел, напомняш ми на самия мен в първия час от работата на моята машина. Почти бях стигнал до извода, че вертикалните и хоризонтални жалузи не могат да се изключат да се въртят. Кой да му хрумне че бутона swing имал няколко състояния. От климатиците които съм ползвал този бутон само включва и изключва реенето на въздушния поток. Да ама при Тошибата започва едно изреждане на режими хоризонтално реене, та вертикално реене, та комбинирано, та изключване. Аз изреждам обаче поради забавеното въртене на жалузите все прескачах режима на изключване. И това комбинирано с натискане на двата отделни бутона за хоризонтално и вертикално движение. Абе лудница ама свиквах и вече се получава лесно. Още не мога да свикна с лудото натискане на бутона за хоризонтално реене с 20-тината положения на перата. Сега на режим отопление няма проблем обаче през лятото като искаш да избягаш от хладната струя често го използвах.

    Не коментираш дизайна на тялото, но аз като го видях това голямо озъбено чудо на стената и се втрещих. Единствената аналогия която ми хрумна тогава беше с озъбена акулска паст (и още си я правя).

    Казваш че Тошибата е по-шумна от FD25. Мицито което ползвам на работа GA35VA наистина е тихо ама горкото винаги работи на слаб режим на вентилатора. Умишлено не ги стравнявам тъй като офиса си е по-шумен от домашната обстановка. Даже и в най големите студове не се сеща да позасили скороста за да стопли стаята. Трябва ръчно да го увелича и тогава не е чак толкова тихо.

    Хайде със здраве да си го ползваш. Отивам да бачкам. Пак срещи - аман

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #28

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Здравейте на всички,
    напоследък температурите се задържаха високи и климатика в хола го спирам сутрин и пускам вечер защото така или иначе се прибирам чак вечерта, пък температурата вътре не пада под 15-16 градуса и се стопля много бързо (другия в спалнята си работи постоянно).Та се чудя ако продължа и зимата по същия начин (принципно смятам да си работят и двата без да ги изключвам) дали има някакъв проблем ако да кажем на вън е -10 и го включа.Педполагам е обсъждано и има някакво подгряване (все пак започва да топли след няколко минутки) но дали може да съм спокоен? Изключвам възможността да е попаднала вода по перката и да се е получила ледена буца от което да не може да завърти свободно, но ако е заскрежила питата да речем или нещо друго?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Остави си ги да работят, само намалявай температурата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #30

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Колеги, трябва ли да ме притесняват ледените висулки образувани при дренажите на климатиците?
    Онзи ден тук беше около -10 градуса и на трите дренажни отвора на Toshibata имаше висулки, Mitsubishi-то
    нямаше нито една (има 1 дренажен отвор).
    Вчера бе по-топло, но на Toshibata висулките станаха доста сериозни, появиха се и на Mitsubishi-то, но са съвсем дребни там...
    Засега не наблюдавам никакви проблеми в работата на машините (не се спират), но не знам дали да не взема да ги премахна по някакъв начин?
    Не съм слагал никакви тръбички и други щуротии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  2. Питане относно керамична печка
    От kraimirr във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-12, 22:27
  3. Съвет относно избор на климатик, естествено втора употреба?!
    От djany_111 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 15-10-10, 21:24
  4. Питане относно ТВ-PANASONIC TH-42PY85P
    От m1shl3 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-06-08, 23:54
  5. Питане относно Doom 3
    От artos във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-04, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе