Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Питане относно избор на климатик и разположението му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #1

    Питане относно избор на климатик и разположението му

    Дойде ред и аз да се обзавеждам с климатици и се чудя дали има по-добър вариант от това което съм измислил.
    Схемата на жилището е следната:

    Това е част от къща (стена от две единични тухли от най-старите) която ремонтирам в момента.
    Засега съм сложил 5см. каменна вата на тавана и 5см. фибран в пода, предстои 10см. стиропор от вън.Хола няма да го бъде тази година по финансови и други причини ;-(
    Идеята ми е да сложа един климатик в спалнята и когато ме няма да отварям вратите към кухнята, за да се поддържа и там някаква прилична температура за която ще се помага ако се наложи с духалка когато се прибера.
    Климатика на който съм се спрял към момента е този:
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=283
    Когато стане готов хола смятам и там да сложа същия или от по-малкия модел (25 (9-ка ако е по ясно) и съответно да се отварят вратите, за да стане едно общо помещение, като климата няма да се спира въобще...Височината на стаите е 2.60 м., PVC врати и прозорци.
    Друг вариант е с 3 9-ки във всяка стая, ама тая кухня 9 квадрата мисля много ще я поглезя по този начин
    Приемам всякакви градивни идеи.

    П.П. Егати май съм за Гинес - имам доста врати на квадрат площ

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Точно с това разположение от спалнята трудно ще ти ходи топъл въздух към кухнята. Топлият въздух много не обича да завива :D
    Според мен 35-ца в спалнята ще е много, откъм мощност и по-висок шум/дебит. Там сложи нещо малко и тихо, а като сложиш нещо и в хола тогава двата климатика може и да завихрят топличко към кухнята. Идеята ми е да не си жертваш комфорта в спалнята заради кухнята, по-скоро тази врътка я прави от хола.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    С тази изолация ще се топлиш спокойно с два климатика, но направи както ти казва -deian.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #4

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Не мисля, че ще постигнеш желаният ефект с вариянта за монтаж на кл. в съседно помещение и отваряне на врати. И аз съм на мнение, че 12'ска за спалнята е много. Мога да ти предложа по ефективни и ефтини варианти като марката си остава МЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК. Ако желаеш пиши на лични съобщения.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #5

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Имам приятел койте е в подобно положение и с 2 12-ки (FD35-VA) поддържаше 26 градуса в 3 стаи (обича да му е топло;-)
    Като ги пусна Октомври и ги спря Април (миналата зима).
    Има изолация само на тавана и PVC дограма, отново къща.
    Но засега клоня към 2 9-ки и после още една за хола.Вариант е и 9-ка за спалнята и духлака/конвектор в кухнята като догодина ще помага една 12-ка от хола който може спокойно да си седи отворен към кухнята като не си развалям комфорта в спалнята.
    @deian - има логика, но толкова съществена ли е разликата между 25 и 35? дават им 1 децибел по клаталог.
    @mazganisot - по-евтини да, но по ефективни..., няма как това мисля е модела с най-висок COP за Европейския пазар?
    Оглеждам се и из машинките с йероглифи по дистанционните при които често срещан е COP-а над 6, но ми идват скъпи за бройката която ми трябва ;-(
    Иначе колега купи Sharp миналата година с COP 6.6 мисля беше и е супер доволен.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Моят съвет е 9-ка за спалнята и 12-ка за хола, ако 12-ката я слагаш догодина - една духалчица за кухнята и я включваш само когато е необходимо, пък като сложил 12-ката ще отваряш към кухнята.
    Единственото, което ме притеснява с това FD в спалнята е прекалено високият му минимум - спалнята е мъничка, ще работи постоянно на цикли включване-изключване. За такива малки стаи препоръчвам климатик с нисък минимум, за да може да си влезе в режим и да работи постоянно като инвертор на ниска мощност и да няма постоянно включване/изключване на вентилатора и неминуемото преминаване през различните му скорости ако е на ауто.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #7

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Моят съвет е 9-ка за спалнята и 12-ка за хола, ако 12-ката я слагаш догодина - една духалчица за кухнята и я включваш само когато е необходимо, пък като сложил 12-ката ще отваряш към кухнята.
    Единственото, което ме притеснява с това FD в спалнята е прекалено високият му минимум - спалнята е мъничка, ще работи постоянно на цикли включване-изключване. За такива малки стаи препоръчвам климатик с нисък минимум, за да може да си влезе в режим и да работи постоянно като инвертор на ниска мощност и да няма постоянно включване/изключване на вентилатора и неминуемото преминаване през различните му скорости ако е на ауто.
    Значи Toshiba Daisekai RAS-B-10SKV-E е по-добрият избор за спалнята ? (има минимум 0.6 - двойно по-малко от FD-то) цената е същата само дето нямам пряки наблюдения към марката пък към конкретния модел съвсем.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    RAS-B10SKVP-E според мен е по-добър вариант наистина. Само не знам кой от двата е по-тих. Дайсейкайчето май също е порядъчно тихо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #9

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    RAS-B10SKVP-E според мен е по-добър вариант наистина. Само не знам кой от двата е по-тих. Дайсейкайчето май също е порядъчно тихо.
    Хм гледам, че е 27 децибела, Mitsubishi-то е 20 - сериозна разлика... Ако ми боботи постоянно с 27 децибела, то по-добре чести спирания и пускания ама на 20 децибела...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #10

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Повдигам си темата.
    Миналата есен взех MITSUBISHI FD25 за спалнята - изключително доволен откъм шум, отопление, охлаждане и т.н.т.
    Климатика го включих Ноември и изключих Март или Април не помня.....
    В кухнята една духалка 2кw сутрин и вечер за по 1 час или колкото е необходимо.
    Сега хола вече е готов и трябва да купя 2-рия климатик.
    Мислех си за продължение на MITSUBISHI-тата а именно FD35 тъй като ще трябва да помага и за коридорчето и кухнята малко, но загледах
    TOSHIBA RAS-13PKVP-E Super Daiseikai 5 и се двуомя, някой има ли наблюдения над този модел?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Според мен няма по-добро от PKVP на Toshiba за момента.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #12

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Цитат Първоначално публикувано от pileto
    TOSHIBA RAS-13PKVP-E Super Daiseikai 5 и се двуомя, някой има ли наблюдения над този модел?
    Ами наблюдавам си го на стената от юли месец. Ако имаш конкретни въпроси питай. Моя е 10-ка.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #13

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Конкретен въпрос е дали е шумен, макар да е доста субективно и почти безсмислено да питам поради ред причини...
    Това самопочистване какво прави точно? или по-точно (събиране на прахта)?
    Малко се замислям дали да не сваля и тук на 9-ка (25), изолацията ми е добра, но пък
    разликата в цената е 200 лв. а така или иначе климатика е с нисък минимум та май няма много смисъл.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #14

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Субективно е не по-шумен от FG 09LD независимо от декларираните стойности. Още по-субективно ще допълня, че даже работи по-тихо, тъй като засега изцяло липсват слабите вибрации, притропвания и пропуквания характерни за този клас машини на Фуджитсу.

    Самопочистването се състои в подсушаване на топлообменника на вътрешното тяло след изключване, когато системата работи в режим на охлаждане. Доколкото имам информация е комбинирано с работа на "плазмения" модул. Жалузите се затварят, но вентилатора върти с малък дебит като се създава надналягане във вътрешното пространство на тялото. Генерираните малки количества озон се разпределят равномерно вътре и извършват дезинфекция на топлообменника и "останалите карантии".
    Физическо събиране на прах не се извършва.

    Във подфорума на Тошиба съм описал първоначални впечатления като истинска стриктна ученичка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    19
    #15

    Re:Питане относно избор на климатик и разположението му

    Такова самопочистване има и на моето Mitsubishi FD25.Чета за някакво събиране на прахта (предполагам отвреме на време да го издухва от тялото - което е и добре и зле...)
    И тук май има 2 филтъра (също като при FD25).Изглежда добра клима може да взема него вместо FD35 (единствено заради ниския минимум и подтика към експерименти ;-), макар да няма нещо в повече, дори подобно на i-see sensor което е не лоша екстра (лично за мен) на Mitsubishi.Единственото притеснение идва от нивото на шум което му дават 27 db на вътрешното и 50 db на външното тяло (FD серията - 20/46), изключително неприятно е да ми трака нещо на главата, докато спя или там каквото правя, пък и съседите щадя, че не ми се влиза в излишни спорове...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  2. Питане относно керамична печка
    От kraimirr във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-12, 22:27
  3. Съвет относно избор на климатик, естествено втора употреба?!
    От djany_111 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 15-10-10, 21:24
  4. Питане относно ТВ-PANASONIC TH-42PY85P
    От m1shl3 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-06-08, 23:54
  5. Питане относно Doom 3
    От artos във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-04, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе