Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #1

    Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !

    Здравейте, интересува ме дали е нужна проверка на фреона на климатичето преди началото на отоплителния сезон ?! И като да ме посъветвате каква друга прожерка е нужно или желателно да се направи? Относно чистотата на климатика, е перфектна, понеже е в спалня! Благодарности предварително !!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #2

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    все пак и външното тяло е от значение дали е чисто.За проверката на фреон -не е нужно ако си нямал проблеми да сега,лятото ако е охлаждал нормално няма да имаш проблеми сега през зимата.Ако не изкарва топъл въздух 45-56*Ц явно ще да има проблем.(това като го пуснеш на макс.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #3

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Как да преценя дали външното тяло е замърсено ?! Какви са признаците, критериите ? Понеже ми е на лесно, и аз мога да го проверя, като за начало ..

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Топлообменниците трябва да светят от чистота. По този начин може да разбереш дали са чисти.

    Като гледаш през топлообменника между ламелите не трябва да се виждат замърсявания.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #5

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Наред са, погледнах ги! Притесних се, защото температурите не са още чак толкова ниски, 11-13 градуса, та както и да е, реших да го включа да видя как е, ще топли ли, няма ли да топли?! :P Защото миналата година след като цяло лято охлаждаше неуморно, след това есента имаше един месец покой и чак след това, като го пуснах нямаше фреон, което доста ме очуди?! Идваха, заредиха го, както и да е, почна да топли! Та година по-късно викам да проверя как е сега. Дали има такъв проблем отново!? И защо ли ми се върти в главата, че пак фреончето му е по-малко от нужното ?! :-| Инвертор е .. А сега загрява според мен по-бавно, отколкото трябва да бъде, и компресорчето в началото работи по дълго време на високи обороти, при условие че температурите са що годе нормални още ...

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Ако предната година само са го заредили, без да търсят и отстраняват пропуска пак ще има проблеми.

    То е ясно, че, от където е текло пак тече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #7

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    И според мен е така, но цяла година си държи, и след това пак да изпусне ... хмм? Вакумираха тогава, гледаха, но нищо тогава ..което е другото интересно ... ?! Как мислиш ? :-/

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Ако при тези положителни температури над +10°С компресора се форсира по продължително и му е трудно бързо да стопли то и на теб ти е ясно какво означава.

    Грешката си е и твоя, че докато е бил в гаранция не си ги накарал да открият пропуска, а те само са отбили номера. Сега ако ти го зареждат извън гаранция поне едно 100 лв. ще ти вземат за едното няма нищо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #9

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Ясно ....абе, Здраве да е!!! Благодаря ти!!! ;-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #10

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Здрасти отново, преди малко "масторите" дойдоха и смъкнаха външното тяло да го проверяват! След като развиха и откачиха тръбичките, се изпусна пара, предполагам останалия фреон! Ще видим какво ще стане, казаха че ще гледат следобяда да са готови ...ще видим .. какво ли може да е ?!? хмм ..

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Хм, изпускането можеше да е просто в свръзките на тръбите при вътрешното тяло или при гайките на външното.

    Майсторите се засилиха направо да го свалят ли? По този начин със сваляне, носене в сервиза, ремонтиране, обратно на адреса и монтаж се демонстрира повече свършена работа. Сега да не кажат голям проблем беше дай 200 лева.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #12

    Re:Нужна ли е проверка на фреона ?!

    Така си е, но той си е в гаранция все още, до края на годината (поне за това се радвам) ... и гледам да се възползвам максимално от нея.. Работата е там, че вътрешното тяло го погледнаха само дали е мръсно и това е... нищо особенно, това което мога да им го кажа и аз .. Другото нещо, което ми направи впечатление е, че въпреки всичко, вакуум в системата си имаше, по начина който съскаш ... хммм ..?!

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !

    roskos, Цяла тема обсъждаме този проблем, а пък ти и дума не обелваш за каква марка и модел става въпрос.

    Щом е в гаранция има вероятност пак нищо да не направят и пак да отбият номера. Лошото е това, че ти чак другата година ще разбереш дали са отстранили пропуска. Парите пак ще ти ги вземат, ако не таз година то другата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #14

    Re:Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !

    Благодаря за успокоението! xaxaxa :P Климатика е Hitachi Ras/Rac-14EH1! Божа работа какво ще стане ... Но надеждата умира последна, нали се сещаш!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #15

    Re:Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !

    Цитат Първоначално публикувано от valen1

    Щом е в гаранция има вероятност пак нищо да не направят и пак да отбият номера. Лошото е това, че ти чак другата година ще разбереш дали са отстранили пропуска. Парите пак ще ти ги вземат, ако не таз година то другата.
    Приятел, след като на тях не мога да им имам доверие, ела го оправи ти! Ако ли не, ще съм благодарен само на съвет или даване на някаква насока от твоя милост, не на песимистични изказвания!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu 09LGC-странна работа
    От gaba във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-13, 14:27
  2. Странна работа PING проблем
    От Turbosol във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-09, 15:55
  3. Странна работа след рутер
    От glarus във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-08, 04:34
  4. ICQ проблем - странна работа !
    От Slero във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 16-11-04, 11:04
  5. Странна работа...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-04, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе