Резултати от 1 до 6 от общо 6

Странна работа PING проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #1

    Странна работа PING проблем

    Моля хелп.
    Има мрежа локална с около 8 компютъра. Има два компютъра, които по никакъв начин не мога да накарам да се "видят" един друг. Да ги наречем компютър Х и компютър Y. На Y има принтер.

    1. Всички компове в мрежата могат да печатат на принтера на Y, без комп. X.
    2. Всеки компютър може да пингне другия и обратно, без X - Y и обратно
    3. Един път докато пробвам от X да пингна Y спрях Kaspersky Internet Securyti-то на X и пинга мина. Викам аха ето тука бил ключа от бараката. Да ама след около 30 сек. пак нямаше преминаване на пакети!
    4. Смених драйверите на мр. карта на X ->резултат нула.

    След един ден:

    Преди малко отидох до компютър Х. Той беше спрян. Пуснах го и веднага пуснах пинг до компютър Y. За 4 реплая времената бяха следните: 1,7,7 и 8 mS. Пуснах втори пинг и отговор вече нямаше никакъв!?
    Каква тая магия, аз съм в пълен шах?!

    Още проби:

    Вземам компютър Z и го закачам на кабела на комп X. Z пингва Y без проблем.

    Мое заключение:

    Стигнах до извода, че мрежовата карта на X не е наред. Ама тоя компютър има връзка с интернет и с другите компютри без проблем.....

    Какво да правя?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #2

    Re:Странна работа PING проблем

    Прилича на някакъв firewall дали касперски дали нещо друго...
    100% не е от хардуера, ако те съмнява пусни някакво live-cd и тестваи с него, но ще видиш че всичко ще е наред...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #3

    Re:Странна работа PING проблем

    Цитат Първоначално публикувано от ManiMani
    Прилича на някакъв firewall дали касперски дали нещо друго...
    100% не е от хардуера, ако те съмнява пусни някакво live-cd и тестваи с него, но ще видиш че всичко ще е наред...
    Идеята много ми хареса. Сега седнах с едно лайв цд да ръчкам. Ама до сега не съм работил в мрежа с такива лайв сд-та. Като настроя параметрите на мрежата - ИП адрес, воркгрупа и т.н. компютъра иска рестарт и то като е лайв сд като се рестартира нищо няма да запомни....
    Как да си настроя мрежата в лайв сд?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #4

    Re:Странна работа PING проблем

    Не е необходимо да се настройва workgroup, а само IP адрес и маска (дори DNS-и не трябват) за да се пусне ping-ът. Стига Live CD-то да не е с Windows 95 - тогава ще иска рестарт и при смяна на IP адреса.

    Определено проблемът прилича като да е причинен от софтуер, който се стартира на някакъв етап. Пробвай да спираш една по една програмитре, които се стартират на компютър X! За мен е загадка защо спира ping-а само до компютър Y!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #5

    Re:Странна работа PING проблем

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Не е необходимо да се настройва workgroup, а само IP адрес и маска (дори DNS-и не трябват) за да се пусне ping-ът. Стига Live CD-то да не е с Windows 95 - тогава ще иска рестарт и при смяна на IP адреса.
    Лайв сд-то е с XP. Въвеждам ИП адреса, маската излиза сама 255.255.255.0, натискам ОК, после CLOSE и ми пише че настройките ще влязат в сила след рестарт. Иконката за мрежова свързаност показва, че няма включен кабел, а не че връзката е ограничена, което за мен също е странно. Ланката си има драйвери.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #6

    Re:Странна работа PING проблем

    Оправих го.
    Проблема се оказа в компютър Y. На него комп касперския беше решил, че комп X трябва да стои перманентно в БАН листата. Най-вероятно комп Х има вирус и е правил някакви атаки по мрежата към Y.....
    Благодаря на всички за съветите!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu 09LGC-странна работа
    От gaba във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-13, 14:27
  2. Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !
    От roskos във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 08-10-10, 15:03
  3. Странна работа след рутер
    От glarus във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-08, 04:34
  4. ICQ проблем - странна работа !
    От Slero във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 16-11-04, 11:04
  5. Странна работа...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-04, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе