Резултати от 1 до 7 от общо 7

Да слагам ли шуцера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1

    Да слагам ли шуцера?

    Миналата година като ми монтираха култовото (топлещо) Хитачи, монтажниците казаха, че по-добре било без шуцер и ако имало нужда да ги извикам, щели да го сложат. Да, ама този дето е под мен на третия етаж (аз съм на шести) имал външни ролетни щори и водата му падала точно на ролетника. Обади ми се той един път да ми каже, да съм слагал чурка (шуцер) на външното тяло, после казал и на квартирантите, ама аз се направих на ударен и не съм слагал. Пак идва зимата. От Шумен съм и има много студени дни, цели седмици с температура под нулата. Ще има пак да мърмори гада. Чувал съм, че не е хубаво да се слага този шуцер, комшията четвърта зима ще почва с неговото Фуджитцу и има такова нещо с маркуч и е нямал проблеми. Какво да правя? Ако го сложа и вземе да замръзва климатика? Тава няма да слагам при никакви случаи. Дайте малко акъл.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Да слагам ли шуцера?

    Не го слагай, затруднява се оттичането на конденза, освен това в сервизните навсякъде има забележка, ако работи при ниски температури да не се слага щуцера и тапата.Опитай да отведеш конденза напред - тава, фуния и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #3

    Re:Да слагам ли шуцера?

    Ето го твоето решение


  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Re:Да слагам ли шуцера?

    То е панелен блок и няма такива улуци. Сетих се друго. Тъй като моя етаж се явява последен ще преместя външното тяло на тавана. Тъкмо ще ми е по-лесно да го почиствам. Как не се сетих още когато го монтираха. Сега трябва да давам излишни 50 лв. Някой има ли информация дали се крадат външни тела монтирани на таваните в панелни блокове?


  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Да слагам ли шуцера?

    Не съм виждал до сега външно тяло монтирано върху панелен жилищен блок, не че не е възможен такъв монтаж. Едва ли биха откраднали цялото външно тяло, защото трудно биха го свалили през капандурата. Това си е трудоемко занимание с привличане на внимание.

    Външното тяло трябва да е добре укрепено за да не го събори вятъра.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #6

    Re:Да слагам ли шуцера?

    ... и да има кой да го отрива от снега като го затрупа...

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Да слагам ли шуцера?

    Много пъти сме монтирали на покрив и укрепването не е проблем...проблем е силният вятър и объркването на електрониката най добре е да се направи параван - в инструкциите за монтаж си е указано...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе