Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

    За да е всичко както трябва е хубаво всички тези операции да стават под твое наблюдение. Не е необходимо да носиш тялото където и да е. Монтираш климатика на новото място, фирмата идва при теб носейки новият кран, сменят го за половин час, вакуумират цялата система и зареждат по везна нов фреон. Гаранции от тях за твоята работа по преместването няма да получиш, но пък ако искаш да си сигурен, че няма пропуск системата се надува с азот, правят се проверки за пропуск и се оставя така няколко дни. Това с азота струва пари, като ще има две идвания до теб.

    Колкото повече операции ги караш да вършат толкова повече пари ще трябва да платиш, защото и труда струва пари не плащаш само материалите. Старият фреон ще бъде изпуснат в атмосферата независимо какво ти казват, но ще ти струва по-малко ако не ги караш един час да точат фреон и да го теглят.

    Химически анализ на фреон до сега не съм чувал някой някъде да прави. Изтеклото масло най-вероятно е незначително (~10 gr.) и не се налага доливане. Подмяна на тръбите не се налага ако това са си оригиналните с които климатика е бил до сега. Дължината на тръбите е важна при разскрежаване: по-дълги тръби = повече топъл течен фреон = по-добро разскрежаване.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #17

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

    Ха-ха Небел - ами обичам си климатика бре, защо да не го обичам? Знаеш ли че преди да го имам се топлех на камина - носих дърва 3 сезона - после открих този форум, после "пуснах топлата вода" сега аз правя сезоните в къщи! А не полагам физически труд,по комфортно ми е, температурата е винаги една и съща,ходя си на гости и се прибирам - пак е топло! - забравям че има зима! Как да не заобичаш 405ПДР а? Няма смисъл да ти рекламирам този климатик нали - все пак ти следя темите - професионалист си - знаеш за какво говоря по добре и от мен .....

    Относно жената - в спалнята има място само за нея!

    Сега малко по темата - Да, мисля че по трудно бих накарал да се разходят 2 пъти до къщи ( а и виждам че има и друг вариант) - идва ми идея: Нося си тялото на място, смяна на крана и пълнене по везна - после проверка с пяна, после защо пък с азот, не може ли да направя монтажа и всичко да е ок по механичната част, после вакумирам системата без да пускам фреона от крановете и примерно да оставя вакумирани тръбите няколко дни на някакво налягане, после на манометъра проверка преди пускане на фреона - дали е мръднала стрелката - дори си мисля че моя човек ще се навие да оставим няколко дни манометрите без да ги откачаме - от това по добро здраве му кажи - или греша а?

    Относно тръбният път, понеже съм наблюдавал 10-15 монтажа и минаха почти по един и същ начин - закачат тръбите на вътрешното тяло и от там теглят към външното - при мен е кофти - но май ще трябва да се съобразя - така ли е? - по лесно щеше да е ако може да се закара само към вътрешното тяло - много би ми спестило - защото тръбният път ми е зад стената ( ще се закрива с ГКартон но в съседната стая )- дали би могло да се получи да монтирам по обратният начин или е загубена кауза.....И другата ми идея е ако реша да го правя по нормалният начин, в момента имам една навивка зад външното тяло - добре ли ще е или е безмислено да изтегля излишната тръба зад тялото и да навия още една намотка - това само ще остави сегашната дължина на тръбният път и може да няма изненади с размразяването?

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

    Най-правилно при търсене на пропуск в климатична система е тя да бъде надута до максималното за нея високо работно налягане на двата топлообменника, например за фреон R410a към 35 bar. Високото налягане упражнява натиск върху тръбата навън, тръбата леко се разширява и така ако има пропуск, който при вакуум или ниско налягане не може да се хване при високо избива.

    Има го и варианта вместо да мислиш разни сложни схеми и комбинации от които главата да те заболи да не сменяш крана, а всяка година ако се налага да дозареждаш климатика с фреон.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #19

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и мар

    Добре, а има ли вариант вместо с азот - с компресор и въздух? После по дълго вакумиране за да няма влага и .... и за тръбният път нищо не каза

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #20

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

    В хладилната техника използването на въздух е недопустимо. С компресор с въздух категорично няма да стане. Във въздуха има влага, която се абсорбира от маслото и после няма вадене. Освен това комбинацията от масло и кислород под налягане е взривоопасна.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

    Цитат Първоначално публикувано от м.петров
    В хладилната техника използването на въздух е недопустимо. С компресор с въздух категорично няма да стане. Във въздуха има влага, която се абсорбира от маслото и после няма вадене. Освен това комбинацията от масло и кислород под налягане е взривоопасна.
    Мдаа. Във форума на Рено има една случка, където един "майстор" надул колата на клиент с кислород, че само това имал. Много е забавно, но на клиента едва ли му е било така весело.

    http://www.renault-bg.com/smf/index....620#msg1098620

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #22

    Re:Искам съвет - пропуска ми фреон, търся и маркуч под наем

    За тръбите споменах, че е по-добре да са по-дълги, а пък вече как ще направиш монтажа от към естетичност сам си преценяш. Ти сам каза, че си гледал как става и така погледнато отстрани не си видял нещо което и сам да не можеш да направиш.

    Свърши нещата по такъв начин, че накрая да чувстваш удовлетворение от направеното. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 40
    Последно: 09-10-10, 00:24
  3. Какъв маркуч да си взема за фреон R410a?
    От ArabadzhievStanimir във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 17-09-10, 23:25
  4. Търся вила под наем в северна Гърция за м.юни
    От daskala_63 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-08, 14:47
  5. искам съвет
    От so_ny във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-03-08, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе