Резултати от 1 до 7 от общо 7

Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    2
    #1

    Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    Здравейте,
    Преди месец закупих една машинка Fujitsu Asyg 12 Lec..за в момента мисля че работи добре..
    Но четейки из форума има страшно много информация и понеже съм много зле с климатиците реших да по прочета малко..
    Четейки за монтажа ми се стори че при моя монтаж имаше лека издънка но като не разбирам много не обърнах внимание.
    По време на монтажа човека който вакумираше слагайки помпата за вакумиране завъртя нещо или незнам точно и за секунда две пръсна малко фреон по опръска го и той взе да се муси и да псува... не разбрах точно какво се случва.
    Сега се сещам за тази случка и ми стана интересно дали е нарушено количеството фреон в машината и за толкова кратко време дали може да изтече толкова колкото да повлияе на работата на машината.
    Ако смятате че има проблем да ги викам да мерят докато е време..

    Ще се радвам някой който разбира да даде някакви насоки.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    Не се притеснявай. Ползвай си машината със здраве и си гледай кефа.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Отговор: Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    Цитат Първоначално публикувано от teo2 Виж публикацията
    Здравейте,
    Четейки за монтажа ми се стори че при моя монтаж имаше лека издънка но като не разбирам много не обърнах внимание.
    По време на монтажа човека който вакумираше слагайки помпата за вакумиране завъртя нещо или незнам точно и за секунда две пръсна малко фреон по опръска го и той взе да се муси и да псува... не разбрах точно какво се случва.
    Сега се сещам за тази случка и ми стана интересно дали е нарушено количеството фреон в машината и за толкова кратко време дали може да изтече толкова колкото да повлияе на работата на машината.
    Количеството изтекъл фреон е изключително малко,към десетина грама да са, което не би могло да попречи на машината но попадайки в/у кожата на ръката може да предизвика изгаряне.Втечнения фреон се изпарява при атмосферно налягане с температура поне -40* е зависимост от конкретния фреон.
    На два пъти съм се изгарял така преди години точно от кранове, които изпускат при развиването си.От тогава винаги с ръкавици развивам и завивам крановете.
    Най-вероятно тази е причината.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #4

    Отговор: Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    "слагайки помпата за вакумиране завъртя нещо или незнам точно и за секунда две пръсна малко фреон".При слагане на помпата фреон няма в системата и е чудно...Вероятно при изкарване,ако е пуснал по-голямо налягане на фреона,което е грешка,но за ползвателя няма значение.

  6. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #5

    Отговор: Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    [QUOTE=teo2;598360]
    По време на монтажа човека който вакумираше слагайки помпата за вакумиранезавъртя нещо или незнам точно и за секунда две пръсна малко фреон по опръска го и той взе да се муси и да псува... не разбрах точно какво се случва.
    [QUOTE]
    "слагайки" или "откачайки"?
    Проблем с количеството няма, но е важно в кой момент е изпуснал фреона. /не че ще имаш някакви проблеми в експлоатацията/

    Ефекта се нарича "шампанското на монтажника"...

    Това е последния етап от монтажа, сваля се манометричния блок, следва описания ефект и следващата стъпка е плащане.
    При криви монтажи води до белези от измръзване /когато отвиваш маркуча с два пръста/, но това си влиза в цената..
    Както и "парфюмирането"с мирис на масло, от аерозолите...

    Не е добре да го има, преди вакуумирането... В смисъл, че дори и да е напълнил тръбите след вакуумирането всичко ще е О.К., стига тръбният път да не е над 3 метра.

    Поздрави и весели празници!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    Ти кога за последно си виждал шампанско? А монтаж?

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #7

    Отговор: Запитване за изпускане на фреон при монтиране.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ти кога за последно си виждал шампанско? А монтаж?
    Весели празници колега и успешна Нова Година!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Монтиране на климатик?
    От jsivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 50
    Последно: 10-01-11, 12:31
  3. Монтиране на имидж
    От grgeorgiev във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 10:58
  4. Монтиране на диск под СУСЕ 10
    От petcu5 във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 12-04-06, 07:51
  5. Монтиране на USB на dvd ELITE?
    От DEF във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-05, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе