Резултати от 1 до 5 от общо 5

Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #1

    Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса

    Здравейте на всички от форума,след една камара изчетени теми и куп въпроси в главата се престраших да пусна една тема с питане за монтаж.Значи става въпрос за гарсониера, която няма външни стени от никъде и по-точно стая около 20 кв.м. ,която мисля да отоплявам с инверторен климатик.Както става ясно от заглавието,терасата ми е остъклена и единствения вариант за монтаж според мен е на самия парапет.Тука възникват въпросите как е най-удачно да се монтира от дясната страна на терасата, която е към съседите или от ляво на стаята,като тази част ми се явява ценрална на терасата и има две крила, които се отварят.Може ли примерно климатика да се монтира на тази лявата част и тръбния път да продължи външно нагоре към тавана и да влезе към стаята?
    Този пост е редактиран от avenger; 19-07-14 в 20:30.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса

    Отговорът на въпроса ти е "да", но не е много смислен. Има по-важни неща, които трябва да се решат. Първо се избира правилното място на вътрешното тяло. После се избира мястото на външното и накрая се взима решение за тръбния път. Отвеждането на зимния и летен конденз може да има своите особености. Няма да намериш правилен отговор на въпросите във форуми, трябва посещение от специалист на място. Такива има в някои специализирани фирми за продажба и монтаж на битови климатизатори, но не във всички. Поинтересувай се от тях.
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #3

    Отговор: Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса

    Ako парапетът е тънък, има опасност да луднеш от шум и вибрации, нищо че климатикът е модерен. Имам комшии, които направиха такава грешка. Изменяйки оборотите си, инверторът преминава през резонанси с тънкия парапет и настава адско бучене. Става дума за панелен блок с парапет от тънка 5 см. "панелка"

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса

    За монтаж на парапета забравете за марките Fujitsu, Fuji, General . за китайските марки и производители също забравете.


    Вашите марки са мицубиши илектрик и мицубиши хеви, тошиба, шарп.

    С другите има риск от вибрации и шумове.

    Има тема за антивибрационните тампони те също ще са задължителни при такъв монтаж.Прочетете я.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса

    Благодаря на всички за отговорите и насоките! Ще се ориентирам към специализирана фирма за монтаж.
    Ето и въпросния парапет:
    012e51.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра
    От igmi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 97
    Последно: 28-10-16, 17:19
  2. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 21:20
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 23:40
  4. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 13:05
  5. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе