Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Външно тяло в остъклена тераса?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1

    Външно тяло в остъклена тераса?

    Предстои ми остъкляване на терасата , въпроса е ще оспее ли климатика да я преохлади и вътре в нея Т* да бъде по-ниска от тази отвън (зимата) . Помещението ще бъде с размери 4,5 x1 x 2,7 или малко над 12 куб м. климатика е мидеа 12-ка. Мисля да я направя със стъклопакет щото от единичното стъкло тече много конденз. Варианта с изнасянето на климата извън терасата е краен , защото ще трябва да ми дупчат дупка на другата стена , да местят тялото и да ми взимат пари , а и така както е скатан сега не го ловят нито дъжд нито сняг , нито мъгла, нито слънце . Варианта с оставяне на някое от стъклата отворено също не ми харесва , защото съм на 1-я етаж и причината да остъклявам е че ме крадат и не виждам друг начин да ги спра Приемам всякакви мнения и съвети

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Човеко, горкия климатик откъде ще взима енергия в тази затворена тераса? Точно 5-10 минути работа му давам и после познай дали ще топли. Прочети принципът на работа на климатика. Ако не оставяш отворен голям прозорец точно пред външното тяло, задължително е да го изнесеш извън терасата.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    rumo , това дето си го замислил е много неудачно, зимата на терасата ще е невъзможен студ, а лятото адска жега. Нямаш друг вариянт , освен да изкараш външното тяло навън. Ако не го изкараш извън терасата, му давам още много малко живот на този климатик. Можеш да бъдеш сигурен , че много скоро ще загине.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #4

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Още преди 2 години съм с монтирани на остъклена тераса - 8 метра стъклопакет Micubishi 12ка и General 12ка.И двата климатика са конвенционални т.е. не са инверторни.Нарочно съм ги монтирал там понеже имам опит с климатика който е на работата ми.Трябва да кажа че уцелих в десетката с това място на монтиране.През зимата работят безотказно ,тъй като температурата на терасата е 7-8 градуса по-висока от външната,мъглата също не ги мори-е и те спират за саморазмразяване .А през лятото е достатъчно да се отворят прозорците ,за да може да се охлаждат външните тела.Така че според мен ако имате възможност монтирайте на остъклена тераса-няма да съжалявате.

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Всеки случай е различен...има си предимства и недостатъци монтажа в остъклена тераса...НО...!!!!ЗАБЕЛЕЖЕТЕ-трябва да се осигури достатъчно свеж въздух за охлаждане/или затопляне/ на топлообменника на външното тяло. С други думи-постоянно отворени прозирци...иначе не става нищо,просто се съсипва машината и я изхвърляш ....това е истината.Не трябва да се открива непрекъснато ""топлата вода""...вече отдавна е открита

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Ако проблема е че те крадът ,сложи си решетка на терасата!По голям виц от мнението на kdelchev6 скоро не бях чувал.НЕ мислех че при толкова дъвкана тема като тази,все още има хора които вярват, че климатик може да работи добре в остъклена тераса.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #7

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Забравих да спомена 4е терасата ми е остъклена с плъзгащ се стъклопакет,а при него ако не е известно на някой да кажа 4е не може да се постигне уплътнение както при обикновения тип на затваряне ,,револвер,, понеже в местата на докосване на плъзгащите се прозорци горе и долу остават отвори.А от тях има приток на свеж въздух , който се увели4ава когато работи външното тяло.Така 4е въобще не става въпрос за вицове-проверено е в практиката.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    За притока разбрахме, а оттока как става? А да знаеш случайно колко кубика въздух трябва да минат през тези фуги за да са ефективни двата ти климатика? А пък за смисъла от стъклопакета при наличието на такива отвори няма да отварям дума...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Цитат Първоначално публикувано от kdelchev6
    Още преди 2 години съм с монтирани на остъклена тераса - 8 метра стъклопакет Micubishi 12ка и General 12ка.И двата климатика са конвенционални т.е. не са инверторни.Нарочно съм ги монтирал там понеже имам опит с климатика който е на работата ми.Трябва да кажа че уцелих в десетката с това място на монтиране.През зимата работят безотказно ,тъй като температурата на терасата е 7-8 градуса по-висока от външната,мъглата също не ги мори-е и те спират за саморазмразяване .А през лятото е достатъчно да се отворят прозорците ,за да може да се охлаждат външните тела.Така че според мен ако имате възможност монтирайте на остъклена тераса-няма да съжалявате.
    Няма логика в това, което казваш! Климатика е една термо помпа. През зимата взема топлина от вън и я вкарва вътре, лятото обратно. Ако терасата е добре затворен обем (не разчитай на цепнатините) скоро температурата през зимата пада толкова, че работата на климатика се затруднява максимално, КОПа му пада и той е неефективен. През лятото е същото. И ако нямаш идеалната дограма между терасата и стаята, само увеличаваш топлообмена помежду им и въртиш напразно. Интересно ми е при такъв режим колко ти е разхода на ел.енергия? Спрямо машината това е жив садизъм, защото ти я караш да работи винаги на границата на възможностите и. Помислил ли си с колко и съкращаваш живота?

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #10

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Първо за дограмата-ПВЦ и за трите стаи.Топлоизолация вътрешна ,самата тераса и тя е с вътрешна 5 см изолация.Най-голяма сметка за ток 180 лв-изцяло съм на ток -4 стаи-100 квадрата-средно по 150 лв на месец за зимните месеци.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    А сега ако кажеш каква част от тази сума се дължи на така измъчения ти климатик...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #12

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Не съм си поставял за цел да знам колко ми струва само отоплението -не ми е никакъв проблем да го разбера но знам 4е това е един от о птималните варианти,бил съм и на други видове отопление.От реакциите оба4е разбрах 4е навлизам в не много приятна тема ,,финансова,, за много тема.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    М-да, нямам повече въпроси! Проблемът със давещите се е проблем на самите давещи се!

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #14

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Привет lazar ти като си специалист можеш ли да кажеш колко трябва да ми хар4ат климитата.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re: Климатик на остъклена тераса ??

    Не мога. Но хората се мъчат да ти обяснят, че тези условия, при които си поставил климите са убийствени за тях и харчат много повече ток от нормалното, а ти отговаряш, че тебе не те интересува разхода, нямаш проблеми с плащането на тока, колкото и да струва! Ами тогава защо са ти климатици - нали за икономия си ги сложил?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра
    От igmi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 97
    Последно: 28-10-16, 16:19
  2. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 20:20
  3. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  4. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе