Резултати от 1 до 4 от общо 4

Монтаж с по-дълги тръби от стандартните, има ли някакъв негативен ефект?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #1

    Монтаж с по-дълги тръби от стандартните, има ли някакъв негативен ефект?

    Колеги имам един въпрос и аз, че нещо нямам много доверие на техника. Искам да взимам една 18ка като ако трябва да я монтираме там където трябва и искам ще трябва да се пуснат 6 метра тръби. Техника ме убеждава, че това щяло излишно да затормози климатика и да го товари повече, и като цяло ще имам само негативи. Проблема ми е, че хола където искам да го сложа е дълъг и е с 2 тераси и мястото за монтаж е наистина много кофти. Човека ме съветва да го сложи доста близко до вратата на една от терсатите но там пък са доста близко и леглата и ще духа в хората докато спят и затова ми се искаше да пусна по-дълги тръби за да отиде вътрешното тяло в средата на стаята. Отделно като е до вратата ми се струва, че ще му е по-трудно да охлажда/отоплява целия хол защото ще е доста далече от другия край на стаята но човека отново ме съветва, че такъв проблем няма да има. Знам ги, че много обичат лесните монтажи и затова реших да потърся допълнителна информация защото не съм се зачитал точно какви промени настъпват в работния режим когато тръбите са по-дълги от стандартните 3 метра и се налага допълване с фреаон и т.н.
    Отделно се бях насочил към Daikin FTXB50C/RXB50C, 18000 BTU но отново моя познат ме посъветва да си взема Gree от тоя клас защото бил същия еквивалент на това 1:1 и нямало смисъл да дам 100-200лв отгоре само за името на марката. В други форуми срещнах същото мнение и мисля да се пробвам с това Gree.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Монтаж с по-дълги тръби от стандартните, има ли някакъв негативен ефект?

    Като чета какви съвети Ви дава "техника", по добре го сменете навреме... За пореден път се убеждавам, че с такава техника се занимава куцо, кьораво и сакато.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #3

    Отговор: Монтаж с по-дълги тръби от стандартните, има ли някакъв негативен ефект?

    Няма да се тормози машината. Дозареждат ти я с везна и си свиркаш. Даже колеги във форума, препоръчват по-дълги тръби, за да се намали шумовото влияние на външното тяло при дефрост

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Монтаж с по-дълги тръби от стандартните, има ли някакъв негативен ефект?

    Нали са 6 метра, а не 16. Те на доста климатици разните таблици в сервизните ръководства са за тръбен път 5 метра....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интересен ефект при LG 42LM620
    От ex-man във форум LG телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 31-05-14, 20:36
  2. Отговори: 5
    Последно: 11-11-11, 13:23
  3. Видео филтър или може би ефект...
    От Pat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-10, 02:53
  4. 6 интернет домейна претендират за най-дълги .eu адреси
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-07, 00:07
  5. Дълги субтитри
    От prostofen във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 27-01-07, 09:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе