Резултати от 1 до 13 от общо 13

Активиране на осветление с датчик за движение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    Активиране на осветление с датчик за движение

    Опитвам се да намеря таванен датчик за движение, с който може да се активира осветление. Обадих се на десетина фирми за СОТ техника, които изрових от Гугъл с описание на нуждата и всички ми отговориха, че не предлагат такива датчици. Доколкото съм виждал на различни места подобни осветления, датчиците изглеждат съвсем стандартно. Четейки в нета, виждам че значение има само затварянето на веригата след сигнал за присъствие в зоната. Аз ли пропускам нещо, или десетте компании са некомпетентни и всеки датчик ще свърши работа? Ако някой е правил подобна схема и може да ме насочи към конкретен модел, ще съм много благодарен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    ето този ще ти свърши работа.http://www.tpetrov.com/search.php?pr...A7%D0%98%D0%9A

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Ами проблема е, че това са датчици за движение. Лампата ще светва, но като спреш да се движиш ще изгасне.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Julian -Напълно си прав .Естествено че като спреш да се движиш лампата ще угасне в зависимост колко време си задал да свети.Може би колегата не е формулирал точно за какво иска да ползва пир сензора.В къщи съм сложил подобен в коридора и съм много доволен вече няколко години.

  6. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #5

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    От няколко години ползвам за тази цел китайски PIR датчик.Беше в комплект с прожектор за външно осветление.На самия прожектор намерих друго приложение.Датчика още го ползвам за осветлението в коридора.Има възможност за настройване на времето за действие,минималната околна осветеност и широчина на ъгъла на зоната за задействане. Цената беше народна.Купих го от Метро...

  7. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #6

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Благодаря за отговорите. Въпросът ми по-скоро е дали всеки охранителен датчик с опция за времезакъснение би свършил работа, понеже гледам, че има аналогови и цифрови и не ми е ясно дали това е от значение. Ако става, вероятно ще взема най-простия възможен на Paradox или DSC, та да е в комплект с охранителните и да не бие на очи като различен. Иначе идеята ми е същата като описаните с коридорното осветление, само че за мокро помещение.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Има такива датчици за осветление на коридори и гаражи, пригодени са и за външна употреба. Провер в "Метро" на елекроматериалите.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Много ще е интересно ако докато се къпеш в банята тока загасне Недай си боже да спре и топлата вода

  11. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #9

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    мокро помещение ≠ баня

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Много ще е интересно ако докато се къпеш в банята тока загасне Недай си боже да спре и топлата вода
    е нали до кат се къпеш, шe мърдаш все пак?

  13. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #11

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Взех от Бриколаж най-компактния възможен - монтира се в гнездо за контакт. Оказа се, че освен инфрачервения, има е и датчик за звук, и такъв за обща осветеност. Мерси още веднъж за съветите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #12

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    да те светна не се монтира в контакт а на мястото за ключа на лампата!после вътре има едни малки тримерчета с които се настройва чувствителност светлина звук и време,много внимавай с тях! трябва да ползваш малка плоска отверка а не кръстата, защото се чупят много лесно и сензора отива на боклука

  16. Junior Member Аватара на babayaga
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    23
    #13

    Re:Активиране на осветление с датчик за движение

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    ето този ще ти свърши работа.http://www.tpetrov.com/search.php?pr...A7%D0%98%D0%9A
    Този има ли възможност да се регулира при какво ниво на осветеност да сработва и колко време да държи включено?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PIR датчик за движение JQ-35
    От AROGANT във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 26-09-13, 19:07
  2. най-накрая движение напред от дайкин.
    От estqwerty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-12, 01:41
  3. Датчик за осветление на стълбище
    От irenaiva във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 17:34
  4. Измененията в Закона за движение по пътищата
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 22
    Последно: 07-07-07, 00:05
  5. SAMSUNG 29 инча 100 hz -замазване при движение
    От andycole във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 20-06-06, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе