Резултати от 1 до 6 от общо 6

Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #1

    Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

    Здравейте ,интересува ме някой може ли да ми каже как и по какъв начин да запълня разстоянието около тръбата.Става въпрос за разстояние около 5-6 мм. около тръбата с дължина около 60см.Проблема ми дойде, че си сменях водопровода и сега при обилни дъждове ми тече вътре в къщата!Тръбата е с диаметър 25мм. а отвора е 32мм.Тоез имам едни 7 мм за уплътнение.
    Интересува ме по-конкретно има ли някакъв продукт, с който да запълня кухината, щото не ми се копае наново, а и е на много неудобно място!
    Ще се радвам на компетентната ви намеса,за което предварително ви благодаря!
    Този пост е редактиран от avenger; 24-11-17 в 21:33.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2

    Отговор: Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

    силикон не става ли,пълниш от двата края до където стиге навътре,и в краищата мазваш повечко,
    или с това : https://markita.net/bolkit-1kg.html
    снимка?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #3

    Отговор: Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

    Благодаря за отговора,но при мен това е неприложимо,поради две причини първо трябва да копая на ново, и второ с силикон няма как да стане на мокро и кално място да хване!Какво направих аз, ще споделя, може да помогна на някои човечец щото положението е доста гадно, ако се случи на някои както на мен .Взех един маркуч и с струя измих разстоянието около тръбата/7-8мм./ излезе яко мизерия останала от пробиването.На другия ден взех монтажна пяна на Момент,но и тук възникна проблем поради естеството на моята работа, тръбичката на флакона е голяма за мен и къса,затова направих преход към тръбичка 5мм. и я вкарах на разстояние в отвора на 40 см/цялото разстояние е 60см./И тогава дойде момента яко "газ" докато взе да излиза от към мен/значи съм покрил и другите 20см. отпред оставащи/Тогава спрях и извадих леко удължението и залепих отвора около тръбата с вестник и тиксо/това имах под ръка/.След 30 мин теча беще спрял.на другия ден подгизналата стена беше суха на "барут", а също и пода.Далеч съм от мисълта че няма остатъчна влага,затова отворих прозорчето в помещението за вентилация!до няколко дни ще изчезне и тя.
    Поздрави и дано съм бил поне малко полезен!

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

    С тази пяна ефекта е фифти-фифти/50:50/.
    При проливни дъждове ще има проблем.
    Тиксо ,вестници и други подобни изобретения се махат.
    Пяната се изчопля около сантиметър ,два.Запълване с Циментова Хидроизолация !Хидроизолационна лента/има я в много магазини/ се лепи с циментова хидроизолация и се обмазва дебело отгоре.
    Иначе се лепи на тръбата водонабъбваща лента и след това другата обработка с циментова хидроизолация.
    Колега ,имаш Отрицателно водно налягане !✋

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #5

    Отговор: Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

    С пяна се монтират прозорци и всякакъв вид отвори подложени на външни условия!Единственото условие е пяната да не е подложена на директни лъчи,тъй като се разгражда!В зида не виждам как ще ги достигнат слънчеви лъчи.Вестника и тиксото бяха само за да задържат пяната и по този начин тя да може да се раздуе по-добре!
    Тук няма никакво налягане на водата, а и земята още не се е слегнала едно на ръка и второ там където влиза тръбата ми е под козирка и от горе е плоча от бетон .След като се слегне земята ще тресирам хубаво и ще възстановя повредения участък от бетона в резултат на тази интервенция!Отвора от вътре е замазан вече с циментово лепило и вече няма и следа от проблем !
    Благодаря за отговора все пак!

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Запълване на разстояние около тръба в зид/основа/

    Отрицателно водно налягане,е когато водата влиза отвън,а я спираме отвътре.
    Щом си се справил,ОК.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 23-02-18, 09:28
  2. Тръба PP тръба - какъв ремонт е приложим
    От orlincho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 21-02-16, 19:31
  3. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 22:25
  4. Мазилка на хартиена основа?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 17:10
  5. Отговори: 16
    Последно: 02-11-05, 18:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе