Резултати от 1 до 12 от общо 12

Мазилка на хартиена основа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Мазилка на хартиена основа?

    Преди 3-4 години някакви майстори ми ремонтираха коридора - напръскаха го с някаква мазилка, по спомени с парченца хартийки в нея. Сега се е поизронила и ми се ще да я пооправя, но... нямам идея откъде да купя малко подобна мазилка.
    Доколкото си спомням беше суха, бъркаше се с нещо, може би латекс и се пръскаше? Стената става грубо релефна, лесно се рони и е някакси мека.
    Ако някой има идея за какво говоря да ме ориентира моля? Как точно се нарича тази мазилка, къде да я търся, с какво да я бъркам преди пръскането и как точно да я нанеса на изронените места преди да боядисвам с латекс върху нея.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #2

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Май се казваше "Японска мазилка" -смес от хартиени и текстилни парченца, влакна и пр. Доколкото съм запознат, се смесваше само с вода и се плескаше по стените. И доколкото си спомням старите реклами за нея "като ти омръзне можеш да я свалиш от стената и да я сложиш на друга стена" -предполагам пак с вода.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Крис, на това му казваха "японска мазилка". Нанасяше се със специална маламашка (от нераждъвейка или пластмаса). Сега не се намира никъде и няма как да я възстановиш. Единственото спасение е - пръскаш с пръскачка за лозе с вода и смъкваш със шпаклата до шпакловката. Пръскането може да се извършва и с бояджийска машина и в краен случай - пръскачка за миене на стъкла. Но още веднъж - оправия няма.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    8
    #4

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Имам 17 годишен стаж като строителен бояджия и те съветвам да я свалиш нацяло,а не да се мъчиш да я кърпиш и после да боядисваш.Точно така-сваля се с вода.Боядисай си шпакловката и не се занимавай с " глупости" :Super:

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Мм, сигурен ли си, че е японска мазилка? Много е релефно - има дупки/издатини от порядъка на половин сантиметър. Японската не е ли с по-финни частици?
    И ако е - защо да няма вече? Гугълът ми открива немалко резултати с фирми и магазини, предлагащи японска мазилка?

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Мазилката е слагана за да не се прави шпакловка /стената беше доста старичка и неравна/, така че свалянето й с нищо няма да ми помогне.
    Просто за момента ми трябва да поопръскам тук, там където се е изронила и да я наклепам отгоре с латекс за да стане здрава и да не пада.
    В случая проблемът е, че нямам 17-годишен стаж като теб, имам нулев стаж и не мога да си направя шпакловка, нито имам желание да викам майстори към момента. Просто леко поосвежаване с един латекс в/у нея, а ако мога да позапълня изронените места... екстра.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Крис, едва ли ще успееш да нанесеш латекс върху тази мазилка! Латекса е на водна основа и така ще я разкисне, че ще пада на парцали.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    мм, става - демонстрираха ми стена, боядисана с латекс върху мазилка като моята преди да ми я сложат - аз затова се съгласих, изглеждаше добре и беше здрава.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Има релефна боя. Фасадна боя плюс малки камъчета. Нанасясе с специален дунапренен валяк с квадратни отвори по валяка. Но пръска много. Ако пък я нанасяш на тавана заприличваш на коминочистач само, че наклепан с бяло.
    Като се нанесе седи на м,алко бабунки откамъчетата. Бърка се делка / с електронен регулатор и бъркалка закрепена в патронника/
    Успех

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Добре де... свали я, шпакловка...
    Някой може ли да ме ориентира в цени на шпакловка? И евентуално познати майстори?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #11

    Re: Мазилка на хартиена основа?

    Крис,
    Шпакловането въобще не е трудно и бих казал, че доставя удоволствие и те разтоварва от психическото напрежение. Без да омаловажавам стажа и опита на дългогодишни майстори с пълна увереност ще ти кажа, че усвояването на тази дейност ще ти отнеме 2-3 часа. Дори да сбъркаш нещо в началото не бива да се притесняваш, защото всичко е напълно поправимо. Говоря от позицията на личния си опит - лично съм шпакловал и боядисал двата етажа от къщатата / по 140 кв.м. единия / и офиса си. Необходимите инструменти са - маламашка от неръждавейка /6-7 лв/, пластмасови кофи, дрелка, бъркалка и мистрия.
    Относно актуалните цени на шпакловката- при нас на морето за 1 кв.м. искат 4-4,5 лева с боядисването. Сам прецени дали ще подариш тези пари на някой "майстор", който има опит колкото теб, а дори и да е майстор, няма да свърши по- добра работа от теб,а само ще я свърши малко по-бързо...

  14.  
     
  15. mimsa
    Guest
    #12

    Re:Мазилка на хартиена основа?

    мога ли да попитам - какви думи се въвеждат за да се появят магазините? защото аз вече 100 пъти пиша Японска мазилка и не излиза нищо. А сме в малко затруднение... започнахме да мажем една стая а мазилката свърши почти накрая.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе