Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Aдаптер вместо батерия, верижен трион

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    5
    #1

    Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Попадана ми мини верижен трион/резачка за дърва с батерия 24V. Батерията и заряднотo липсват. Пробвах го с адаптер 24V 1A не тръгна. Нямам друг 24V , пробвах с 20V 6A и завъртя. Питането ми е дали няма да го изгоря ако го позлвам 20V 6A? Имам и 19V 6A, 19/20V 4.5A.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Виж каква мощност е двигателя и смятай. Иначе може да тръгне, ама като го натовариш и да спре.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #3

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Не няма да го изгориш с 20в 6а карай си го докато работи то така или иначе е някаква китайка на която съдбата е да изгори поне така ще го ползваш поне за нещо

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Че няма как да изгори мотор с по-малко напрежение от работното, е ясно, но с тези 20волта и фиданка няма да може да отреже.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Че няма как да изгори мотор с по-малко напрежение от работното, е ясно, но с тези 20волта и фиданка няма да може да отреже.
    Ей пак гугъл разбирач се намеси разликата между 24 волта и 20 е никаква а и тя китайката така или иначе няма кой знае колко сила ама да я ползва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Брей, ти емпирико, хващал си електрически верижен трион и рязал ли си нещо без да го насилиш на макс?

  8.  
     
  9. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #7

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Ей пак гугъл разбирач се намеси разликата между 24 волта и 20 е никаква а и тя китайката така или иначе няма кой знае колко сила ама да я ползва.
    Тебе ка`т тъ гледъм, си DuckDuckGo разбирач С тия 6 ампера като натисне в дървото и ще клекне, познай защо...

  10. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #8

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Тебе ка`т тъ гледъм, си DuckDuckGo разбирач С тия 6 ампера като натисне в дървото и ще клекне, познай защо...
    Обаче никой не чете какво е писал човека и искате да се познае защо.Познай ти защо защото човека говори за трион с батерии и то китайско менте вие колко ампера мислите че му е оригиналната батерия на това китайско чудо сигурно 4-5 ампера изобщо като си нямате хал хабер от нещата защо питате аз му обясних на човека ако има глава на раменете ще разбере а вие се питайте защо.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Пробвах да режа с 20V 6A, реже добре, има сила. С по-слабите захранвания не върви. Дано да не го изгоря с тези 6А, не че е много ценно, наистина е китайско, няма резерваорче за масло, но за дребни неща надявам се да върши работа
    Може да пробвам да му напарвя батерия, имам много бройки 3.6V/3.7V, но не знам дали си струва.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #10

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Цитат Първоначално публикувано от drustur Виж публикацията
    Пробвах да режа с 20V 6A, реже добре, има сила. С по-слабите захранвания не върви. Дано да не го изгоря с тези 6А, не че е много ценно, наистина е китайско, няма резерваорче за масло, но за дребни неща надявам се да върши работа
    Може да пробвам да му напарвя батерия, имам много бройки 3.6V/3.7V, но не знам дали си струва.
    Нищо не му прави смазвай му веригата и колкото господ му е дал толкова ще работи не се плащи и само не слушай подобни гугъл разбирачи като тия по горе дето хал хабер си нямат от нищо и пишат. На тях абсолютно нищо не им е ясно аз от време на време пиша в тия форуми да спасявам хора като теб от гугъл професорите.Тая материя ми е до болка позната още като написа 24волта и ми стана ясно че е китайче и то долнопробно но ако имаш късмет ще върви ако нямаш не го отдавай на захранването а ако искаш нещо добро и имаш кинти си вземи една макита.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #11

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    https://www.makitatools.com/products/details/XCU10Z
    Такава ли, емпирико, тази сигурно е от китайските?
    Ти разлика между батерия и траф правиш?
    В крайна сметка, разбра ли каква е 'резачката' и какво е рязал?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #12

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Да човека си го написа ама кой да чете то само с четене на гугъл не става иска се и акъл.Не се излгай повече специално на теб съм ти казвал а и ти си го доказвал че хал хабер си нямаш от нищо освен от гугъл.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #13

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    То и 50% от мерджаните са китайски, пък ако беше малко гугълджия да видиш какви 'мерджани' правят китайците, към днешна дата.
    В крайна сметка, разбрали за какво иде реч в темата или пак го караш по универсален репертуар?
    Стана ли ясно, че няма да изгори резачката с това захранване?
    Стана ли ясно, че няма да работи на пълния си потенциал?
    Защо се потиш, като лудите на стадиона?

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #14

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    То и 50% от мерджаните са китайски, пък ако беше малко гугълджия да видиш какви 'мерджани' правят китайците, към днешна дата.
    В крайна сметка, разбрали за какво иде реч в темата или пак го караш по универсален репертуар?
    Стана ли ясно, че няма да изгори резачката с това захранване?
    Стана ли ясно, че няма да работи на пълния си потенциал?
    Защо се потиш, като лудите на стадиона?
    На всички въпроси е отговорено но ти не четеш а четеш гугъл за да те улесня ще ти коирам отговора на човека който е спасен от гугъл разбирачи като тебе
    drustur

    NoviceТук е отJan 2023Мнения2

    Днес, 21:14 #9
    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    Пробвах да режа с 20V 6A, реже добре, има сила. С по-слабите захранвания не върви. Дано да не го изгоря с тези 6А, не че е много ценно, наистина е китайско, няма резерваорче за масло, но за дребни неща надявам се да върши работа
    Може да пробвам да му напарвя батерия, имам много бройки 3.6V/3.7V, но не знам дали си струва.



  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #15

    Отговор: Aдаптер вместо батерия, верижен трион

    мини верижен трион/резачка 24V

    Ей такава джаджа е най-вероятно.
    Стават за клони, дъски и т.н. Дърва с това не се режат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на електрически верижен трион
    От ivodoc във форум Домашен майстор
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-20, 13:25
  2. LG 55EC930 вместо LG 55EC970
    От Swon във форум LG телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 21-09-15, 18:21
  3. Избор на електрически верижен трион - помощ!
    От GDRP-quit-31084 във форум Домашен майстор
    Отговори: 10
    Последно: 17-12-14, 16:32
  4. Йероглифи вместо субтитри
    От vanko68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-03-09, 09:41
  5. Задача 321 (Вместо Биби)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 36
    Последно: 21-06-06, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе