Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree1Одобрявам

Избор на микровълнова фурна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #16

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Sharp - имам такова седемгодишно желязо!
    И аз като Lazar - имам от доста време непретенциозна SHARP. Без грил, с механичен таймер е, без дисплей. Обаче имам усещането че и под вода да я пуснеш - ще си работи. Може би малката тайна се крие в това, че като отвоирш вратичката - вътре се вижда дребен надпис "Made in U.K."

    Докато в офиса ми - много по лъскава и шикозна ZANUSSI, с дисплей, с грил и много по рядко ползвана от SHARP-а - вече посети сервиза.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #17

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle

    ...
    Градски, аз бих ти препоръчал моделите на Панасоник. По отзиви на сервизни техници са доста читави. Разгледай в сайта на ТМ. От 2г и половина сме с такава -



    , с електронен таймер и грил. За грилът - в началото го мислех за много полезна функция, но реално като го ползвах 1-2 пъти, вече не считам така...


    Ето едно предложение, малко повече е като пари, 2г гаранция:



    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00002134


  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #18

    Re: Избор на микровълнова фурна

    От години имам една Мулинекс с електронен дисплей,не е мръднала.На работата също има такава служебна,и тя не е мръднала.За Нова година подарих на тъщата една Мидея с грил и механичен таймер,много е доволна.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #19

    Re: Избор на микровълнова фурна

    мерси за новите предложения, ще изчакам за още някое и друго мнение и ще действам

    а в новите модели може ли да се слага метални съдове или важи старото правило

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #20

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    мерси за новите предложения, ще изчакам за още някое и друго мнение и ще действам

    а в новите модели може ли да се слага метални съдове или важи старото правило
    Не знам да има микровулнова в която да можеш да сложиш метален съд... Изключение прави металната мрежеста поставка, но и тогава микровълновата трябва да е включена на най-ниска степен и да е комбинирана с грил, поне при моя Панасоник е така.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #21

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Един от признаците за вманиеченост по компютрите беше че на микровълновата с дисплей и бутончета по навик се опитваш да се логнеш с user name и password
    Наистина - при всичките тези бутончета и функции - не се ли помнят само най-основните неща? Докато за повечето от останалите функции - ти трябва опресняване на паметта с четене на ръководството за есплоатация?
    На споменатата по-горе ZANUSSI за да размразиш продукт - трябва да въведеш теглото му и машината сама определя мощността и времето за размразяване. Чудесно! Но това ако не си го правил 1-2 седмици - без книжката в ръце просто не става да се сетиш за цялата последователност от натискания на бутони, някои от тах с двойни функции. Че даже си има ENTER и CANCEL
    Много по лесно се ползва фурна с 2 врътки - за таймера и селектора за мощността. В 99% от случаите селектора за мощноста не се пипа - той си е на пълна мощност (по default), остава едно просто завъртане таймера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #22

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Прав си, аз някои функции на микровълновата така и не ги научих... Това с размразяването и въвеждането на теглото го има и моя Панасоник, хич не ми е до учене и просто не я ползвам тази функция. Харесва ми дисплея, че мога да следя оставащото време за готвене, мога да задавам точно време за някои често притопляни или сготвяни ястия, когато искам да си стопля вода за чай, без да се притеснявам че ще изкипи и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #23

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell
    коя от двете или трета...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #24

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Offtopic:
    Преди години, когато на мода бяха електронните ръчни часовници с много функции - имаше състезания за най-бързо справяне с всички функции на непознат модел без книжката с инструкциите.

    Когато човек си понапълни дома с всякаква техника - често се налага да поглежда в ръководствата за настройките на някои от уредите. Примерно на съдомиялната ми машина - ако искам да променя количеството гланц което пуска при плакнене на съдовете - ще трябва дълбоко да се заровя в дебелата и книжка за да с спомня в каква комбинация се натискаха 3-те и бутона които иначе имат съвсем други основни функции, при съответното положение на селектора на програмите. За да променя настройката за твърдостта на водата - отново комбинации. Като се прибави в списъка телевизори, домашни кина, видео и фото камери, готварски печки с диспей и бутончета и всякакви други техники на които трябва да се справяш с настройките - на човек множко му идва и да търси бутонче HELP как да си стопли манджата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    91
    #25

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Има смисъл да купуваш Panasonic само ако си решил да вземеш от скъпите инверторни модели (дето не са с класически магнетрон които са леки и доста по-тихи). Във останалите случаи според мен определящ е само обема и качеството на вътрешното покритие (аз лично смятам, че инокса е за предпочитане и се чисти най-лесно с CIF, CLin или подобен). Не вярвай много на рекламните трикове за самопочистване с чаша вода - това е предлог да ти вземат още пари за псевдокерамично или не знам какво си покритие. Аз направих веднъж грешка да купя печка с много екстри (които никога не използвах) и когато се повреди, си взех такава която имаше приемлив външен вид и толкоз. Няма разлика в пуканките опечени на печка за 500 и 80лв.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #26

    Re: Избор на микровълнова фурна

    Хубаво е микровълновта печка да не е от тези които включват и изключват за да си регилират мощността. Освен инверторните печки има и такива, които са със степени. Аз имах една много стара, която беше така. Има си 5 степени на мощността и наистина работи на ниска мощност. Тези със включване и изключване не бих казал, че са много функционални. От плавно регилиране на мощността няма много смисъл. 5, 6 степени вършат същата работа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #27

    Re: Избор на микровълнова фурна

    бихте ли предложили нещо конкретно моля - което ползвате

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #28

    Re: Избор на микровълнова фурна

    хайде бе хора, разчитам на вас

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #29

    Re: Избор на микровълнова фурна

    @snoopdoggystyle, може би никой не си е купувал наскоро микровълнова, затова никой не ти казва конкретен актуален модел. Най добре е сам да си избереш, водейки се от следните точки:
    - да ти грабне окото с външен вид, дизайн, защото е нещо което често се ползва
    - с или без грил - по твоя преценка
    - провери колко е гаранцията на модела, това също може да бъде насочващо за избора
    - по възможност - избягвай Samsung и Midea
    - мощност минимум 800W на микровълновата, на грила - няма голямо значение
    - леснота при ползване - това е често използван уред, ще се дразниш ако функциите не са лесно запомнящи се и трябва да държиш книжката и подръка за справки. Ако ще се ползва и от възрастни хора или от такива, скарани с техниката - максимално опростено управление. Например за елементарно претопляне на храна - де се пуска с 1 бутон или с едно завъртане на таймера. А не всеки път да въвеждаш с натискане на бутони първо грил или микро, времето отделно в минути и секунди и чак тогава старт.
    - обема - ако ще се готви в нея - голям обем, ако ще е най вече за претопляне и размразяване на храна - може и по-малък
    - къде е сервиза за тази марка, удобен ли ти е ако нещо все пак се повреди
    - ако е от големите вериги Техно... - провери какво е на промоция в момента първо

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    29
    #30

    Отговор: Избор на микровълнова фурна

    Здравейте на всички!
    Решил съм да си купя нова фурничка. От всичко изчетено до момента отсях няколко важни за мен критерии:
    - да има голям обем
    - да е с висока мощност (явно критерий, който ще е на късмет, че всички си измислчт мощностите)
    - да има вътрешно покритие - керамика

    В момента са ми попаднали няколко модела, които ще споделя с вас и се надявам да ми помогнете в избора на един от тях:
    Samsung MS28F301TFS
    Samsung GE109MST
    Gorenje GMO 23 A

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 100
    Последно: 28-11-21, 14:32
  2. проблем с микровълнова фурна Electrolux EMS2040
    От li4kata във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 26-01-12, 22:37
  3. Фурна+микровълнова - 2 в 1 - мнения?
    От reiner във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 25-01-12, 22:56
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 09:52
  5. Микровълнова фурна върху пералня
    От lav4eto във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-08, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе