Резултати от 1 до 9 от общо 9

Електронен апарат за кръвно - какъв?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #1

    Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Трябва да взема на бабето апарат за кръвно, за да си го следи редовно, но....какъв да взема? То е ясно, че искам да е почти като за без пари и да работи :good: Хайде, който е взимал да каже, дали е доволен или не. От познати знам, че Omron (а не са евтини) са боклуци. Гледам едни Taurus, ама 60 лв! Има някакви Elite, които се вписват в границата от 40 лв (а в нея се целя) ама...нали :cens:
    Кажете си мнението! Моето, което съм заформил засега е да взема нещо евтино, но с поне 2 год. гаранция.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Omron са най хубави. А да не говорим, че по принци за баба ти не е подходящо да се ползва елктронен апарат, но ако твърдо си решил да е електронен вземи от по скъпите модели на Омрон. След като го вземеш задължително измери квръвното на баба ти с електронния и обикновен(не от 9лв) да видиш дали показанието на електронния е вярно. имай предвид, че при теб сигрурно разликата ще е минимална, но при бабата е възможна доста голяма грешка с електронния. Електронния задълйително да е с маншет за под мишница. Имай предвид, че цената на добрия електронен апарат струва колкото най-добрите не електронни.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    от опит ще ти кажа, че са пълни боклуци! не знам omron-momron, но едно обикновено движение променя показанията, особено при тези за китка. а пък границата от 40лв, която си си поставил те вкарва точно в класа на феноменалните боклуци. няма 2 мерения едно като друго. съжалявам, ако те разочаровам, но това е положението

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #4

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Това с показанията е ясно - взема се и бабчето в магазина и мерим няколко пъти, да видим дали са еднакви :coolsmiley:
    Все пак, ако някой е случил на сполучливи евтинджоси да сподели!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Читави евтинджоси няма. Дори от високите (разбирай скъпи) модели на Omron не всички са подходящи за баба ти. Показанията им зависят и от лека аритмия и/или тахикардия, което при възрастните хора не е толкова рядко явление. Ако ще вземаш трябва да е с памет и да има възможност за смятане на средно аритметично от няколко измервания. Струват скъпо, обаче. Имаше май някакви Samsung на относително добра цена, но много далеч от твоите очаквания. Да не говорим, че нямам идея какво мерят. Говоря само за такива с маншет. Тези за китка са много неточни и идеята им е за бърза приблизителна справка за хипертоници, на които кръвното им "играе". Не са за мерене, още повече с точност.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    4
    #6

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    тези за ръка мерат точно до около 35-40 годишна възраст
    онези с маншетите за бицепса са скъпи, поне 150 кинта са
    за 40 няма да стане нищо, по-добре не си харчи парите, че и бабичката може да я панираш като види кръвно 220/120

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Нивото на кръвното се променя от емоциите,тъй че ако при първото замерване показанията са "нагоре",възможно е при емоционална реакция от тези резултати кръвното наистина да скочи.Аз щях да лудна преди няколко години от един такъв евтин апарат,та го носих в метрологията, а какво остава за възрастен човек. Не си купувай евтин "апарат за поболяване"! Вслушай се в дадените ти съвети!

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    1
    #8

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Вземи си Beurier имам такъв от 3 години супер е имам и електронен термометър същатата марка и той работи добре

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #9

    Re: Електронен апарат за кръвно - какъв?

    Цитат Първоначално публикувано от kanx
    Вземи си Beurier* имам такъв от 3 години супер е имам и електронен термометър същатата марка и той работи добре
    и мойта баба ползва такъв, ама май Beurer му е правилното име не си спомням
    стуваше 100 лева от Технополис, ама преди 3 години, сега не знам къде може да се намери и за колко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръка за Апарат за кръвно налягане
    От SPaun във форум Друга битова техника
    Отговори: 56
    Последно: 16-05-23, 23:43
  2. Отговори: 19
    Последно: 01-04-14, 10:45
  3. Продавам апарат за кръвно OMRON M2 INTELLI SENSE
    От los4e във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-14, 14:46
  4. Апарат за кръвно налягане Omron M2 Basic
    От astragon във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-13, 21:38
  5. Отговори: 5
    Последно: 07-02-06, 18:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе