Резултати от 1 до 2 от общо 2

Колко е маркова "марковата" техника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Колко е маркова "марковата" техника

    Днеска се зачудих доста що е то маркова техника и има ли почва у нас. В момента съм набрал на НР, тази седмица все нещо тяхно ремонтирам. първо един лаптоп на около 2 години се наложи да му понаместя компонентите и по време на ремонтирането не видях нищо тяхно (НР) всевъзможно чудесии, които лично аз избягвам да ги купувам, но над всеки такъв надпис лепенка "Chnage with HP spare" или нещо такова. Днеска един монитор пак техен взе да цъка и припуква отварям изненада - вътре всичко BENQ. Цената съответно е доста над тази на BENQ. За Сони, че си отстъпиха производството на Самсунг ясно. И къде излиза далаверата да се търси маркова техника, при положение, че само пластмасите и са маркови. Още куп подобни устройства съм разглобявал и все има нещо нередовно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #2

    Re: Колко е маркова "марковата" техника

    OEM - "Original equipment manufacturer"
    http://en.wikipedia.org/wiki/Origina...t_manufacturer
    Всяка компания се стреми да предлага всички видове продукти. Не е ефективно да се притежават линиии за производството на всички типове. Броят се на пръсти реалните производители на памети за PC, на CD/DVD устройства (един от тях е BENQ), на LCD матрици, керамични плотове и т.н.
    в линка се споменава и Original Design Manufacturer (ODM)
    За нас остава да си мислим, че сме си взели нещо велико

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко е "делта T" на добре работещ климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 30-01-12, 21:34
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 51
    Последно: 07-03-10, 10:22
  4. Отговори: 5
    Последно: 11-02-10, 22:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе