Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #1

    Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Ще бъда много благодарна, на всички, които препоръчат мощен аспиратор за голямо помещение, което ще служи за хол-дневна, кухня и спалня за съжаление... Аспираторът всъщност ще бъде монтиран в бокса на това помещение, но в него няма прегради и ужасно се страхувам от вмирисване..

    Какво бихте казали за този примерно и какво да гледам като избирам, че нищо не разбирам..
    http://www.volta.bg/index.php?page=i...ID=&itemID=905

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Моля за перпоръка на мощен аспиратор..

    Това не става с аспиратор, а с цялостна вентилация. Не можеш да сложиш мощен аспиратор и да чакаш да се случи нещо. Трябва и да се вкарва въздух. Само тогава ще се осъществи циркулация на въздуха. Аспираторите, които гледаш са кухненски и са само за една стая дори и да са доста мощни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #3

    Re:Моля за перпоръка на мощен аспиратор..

    Вентилация в прилежащото помещение, в което ще спим ли?

    И все пак какво да гледам на аспиратора?
    Как да разбера, че е досаттъчно мощен и каква марка препоръчвате?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #4

    Re:Моля за перпоръка на мощен аспиратор..

    Ще се радвам ако някой изкаже мнение за тези два модела:

    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=15369

    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11999

    На Тека-та има много характеристики, които не разбирам, но се водя по размера (60 см.) и мощността "Максимален капацитет на засмукване 700 м³/ч."
    Чудя се каква е разликата с характеристиката на Еуролукса - "HIP мотор с мощност 800 м³/ч."

    Има ли нещо завързано, което аз не разбирам, защото видимо Еуролукса е по-добър..

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Умножаваш квадратурата на помещението по височината и получаваш кубатурата."HIP мотор с мощност 800 м³/ч."
    означава че този аспиратор ще обнови напълно въздуха в помещение с размер 800 кубични метра за един час.това ще се случи разбира се при свободен достъп на чист въздух .леко отворен прозорец възможно най далеч от аспиратора ще свърши работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #6

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    [img width=800 height=444]http://img19.imageshack.us/img19/7357/55701437.jpg[/img]

    Значи, до колкото съм разбрала за помещение от 100 м3, като това на "чертежа", аспиратор с мощност от 800 м3/ч би трябвало да ми освежава въздуха за 10-тина минути, при отворен прозорец в другия край на помещението (който е на приблизително 8 метра)..

    Благодаря за разяснението!

    Има ли друга особеност (примерно при монтажа), която да способства или поне да не осуети нормалната работа на аспиратора и да се избегне загуба на тези 800 м3/ч.?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #7

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Здравей и от мен! Аз съм обикновен потребител, а не специалист и затова ще дам потребителското си мнение. За стая с бокс, която е с размер 20 м2 използвам подобен на един от гледаните от теб аспиратори, на Eurolux с подобен мотор, но с по-малка мощност 700 м3/ ч. Справя се прилично с изсмукването на миризмите, но не винаги. Така че според мен за твоето по-голямо помещение ти трябва по-голям аспиратор-поне 1000 м3/ч. Спроред рекламните брошури, които прочетох на различни марки най-добри ми се сториха Faber (Eurolux са обединени с Faber). Друго, което искам да кажа е-задължително при включен аспиратор оставяй открехнат някой прозорец, за да има откъде да се обновява въздуха.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #8

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Ivan19, много благодаря за мнението..
    Зная, че аспиратор 1000 м3/ч ще ми върши най-добра работа, но вече ми идва много скъпо и заради това съм посочила тези няколко модела..
    Мисля, че все пак ще се спрем на Еуролукса, защото цената ми се струва много прилична за 800 м3/ч. (а и сег аразбирам, че Еуролукс са обединени с Фабер, което е просто чудесно, защото от много ровене установих, че най-препоръчвани аспиратори са именно Фабер...)
    Благодаря на всички!

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    И 800 кубика е добре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #10

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    За да изчислите капацитета на аспиратора умножавате кубатурата на помещението по 10. Eurolux не са се обединили с Faber. Eurolux е измислена марка на вносителят за България на Фабер. Под същата марка продават и някои пълни боклуци така че внимавайте какво взимате от там. Освен това с тези кубици много се спекулира, а тези малко ме съмняват да са по 800 кубика. НАЙ-важната екстра която трябва да търсите е ПЕРИМЕТРАЛНА АСПИРАЦИЯ. Образува нещо като въздушна завеса и много по ефективно улавя парите. Иначе в България се внасят няколко модела които наистина са 1000 куб. 2-3 на елика и фабер ползващи мотори за американския пазар но не се нахвърляите защото се получават често ситуации в които започва да дърпа миризмите на съседите или да ври канала (дърпа въздух от там) Само ако имате наистина голямо помещение иначе антиналягането и всичките му последствия са ви гарантирани освен ако не си сложите компенсаторни клапи по прозорците.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #11

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Мойте две стинки:

    1. Тези с фунията може да изглеждат по-готино, но тези за вграждане са много по удачни от гледна точка на пространството в кухнята, което никога не стига.
    2. Ако можете да си го позволите (финансово и позиционно), вземете си с ширина 90 см, а не 60 см.
    3. Гледайте не "турбо" функциите, а нивото на шума - иначе има да се надвиквате със себе си.
    4. Ако някой ви рекламира "филтриращите функции" на модела, такъв модел не ви трябва - имате си комин!
    5. Задължително сложете възвратна клапа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #12

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Tougi, по точка 1. за аспираторите за вграждане първо, че са по-шумни плюс, че обикновенно се получава и резонанс при тях понеже са затворени в шкафа, освен това си плащаш и един шкаф в които трябва не само аспиратора но и тръбата му да вкараш и накрая вътре не остава почти никакво място. Наистина ако искаш максимално да употребиш пространството няма къде да ходиш. По точка 4. - филтрирането на мазните пари има отношение към дълголетието на мотора на аспиратора, всички сме виждали какво представляват отлаганията по аспираторите.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #13

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    mitiu: конусът обикновено e от неръждаема стомана (also known as "алпака"), което го прави ефектен, но нефункционално скъп. Според моите наблюдения, това че вградените аспиратори са в шкафа ги прави по-безшумни. Що се отнася до филтрите, аз говорех за активния въглен, а не за металните решетки които са предназначени да улавят парите от мазнините и които са задължителни както за аспираторите така и за абсорбаторите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #14

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Да, активния въглен е само ако не се връзва към отдушник, но има и така наречения бафъл филтър, който е патент на елика но вече се ползва и от фабер и другите производители, които е доста по ефективен от обикновенната метална решетка мислех, че него визираш Иначе ако е някои разтракан боклук в каквото и да го сложиш ще си трака Просто хубавите аспиратори за вграждане се броят на пръсти, при свободно стоящите са повечко.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #15

    Re:Няколко модела аспиратор.. Кой да избера обаче?

    Благодаря на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между няколко модела тонколони
    От tonidn81bs във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 10-06-14, 10:42
  2. Кой от 3-те модела да избера?
    От kaizer soze във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-12, 19:13
  3. Избор на климатик от няколко марки и модела
    От vtdy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 14-03-12, 18:38
  4. Кой от двата модела на Сони да избера
    От txtotko във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-11, 21:30
  5. Кой от двата модела да избера.
    От vaniosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе