Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Уреди и етикети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #16

    Отговор: Уреди и етикети

    Така е. Потребителите избират по-евтиното и вероятно по-не качественото, но не бива производителите да се обвиняват за това. Просто хубавите уреди струват прекалено скъпо за това, което средно статистическия потребител в България може да си купи. То и затова мнозинството уреди в България са под 1000лв и са правени в Турция, Полша, Китай с далеч не най-добрите компоненти. Ако се вдигне стандарта на живот, по-качествените уреди ще са повече на пазара и ще се продават повече също.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #17

    Отговор: Уреди и етикети

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За 1800лв можеш да си купиш 1 бус кухненски гъбички и си ти.Стигат за 2х20г.
    Сравнявате круши с ябълки, а гроздето е кисело - всички го знаем.
    Германците що не карат масово нови Дачии?Щото могат да си позволят нови по-добри коли, и то не за гъзария.
    Що така остро, колега? [emoji28] Споко, не само ти имаш уред Миеле. Лично аз не мисля да повторя. Разбира се качеството е на друго ниво, не вярвам някой да го оспорва.

    Сравнението ти за немците и дачиите е...

    В Германия по улиците има по-малко Мерцедеси, отколкото в България , а хората масово карат опели, пежа, фордове, ваг.

    На пазара за техника между Мерцедес(Миеле) и Дачия (Ариеле) има сума ти марки с прилично качество.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #18

    Отговор: Уреди и етикети

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако се вдигне стандарта на живот, по-качествените уреди ще са повече на пазара и ще се продават повече също.
    Ти в Дядо Мраз вярваш ли?
    Ще бъдат същите боклуци като сегашните, само че по цени за "новия стандарт".
    За производителите ние даже не сме отделен пазар, а едно общо понятие. На кашоните с перилни и почистващи препарати едно време пишеше For Balkans only!
    Още по описанието на опаковката и езиците в упътването е ясно за къде са стоките. Даже има специални заводи за "прошляците" от бившите соцстрани.
    Ако нещо случайно уж качествено дойде при нас, то то е защото не е минало качествения контрол за "старите демокрации", refurbished или върнато в магазина. Ама никой няма да си го признае, нали се сещаш?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #19

    Отговор: Уреди и етикети

    gurcayy, проблема ни е в стандарта на живот, мисля си съгласен.
    Средностатистически немец/англичанин... на средна възраст не би си напълнил къщата с уреди еднодневки за по 2—300€(най-ниското качество),
    също така не би я напълнил и с Милета, ама от високия - по 2—3000€.
    Най-вероятно ще сложи някое Бошче среден клас, НО то ще е с различно качество от Бошче същия клас у нас.
    И затова се води спора тук напоследък.
    А за Милето,просто е едно и също - за тук и за там, и няма чуденки за къде е правено,но на нас ни иде скъпо.
    Аз обаче бих повторил.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #20

    Отговор: Уреди и етикети

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    gurcayy, проблема ни е в стандарта на живот, мисля си съгласен.
    Средностатистически немец/англичанин... на средна възраст не би си напълнил къщата с уреди еднодневки за по 2—300€(най-ниското качество),
    също така не би я напълнил и с Милета, ама от високия - по 2—3000€.
    Най-вероятно ще сложи някое Бошче среден клас, НО то ще е с различно качество от Бошче същия клас у нас.
    И затова се води спора тук напоследък.
    А за Милето,просто е едно и също - за тук и за там, и няма чуденки за къде е правено,но на нас ни иде скъпо.
    Аз обаче бих повторил.
    Приказваш, щото не си виждал какво ползва „средностатистически немец/англичанин”.
    И техниката им е всякаква, а като знам - как купуват мебели от Икеа …

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #21

    Отговор: Уреди и етикети

    Та въпроса е колко струват уредите с прилично качество? За мен това е цена над 1600лв. Точно колкото струва и пералня Бош среден клас. Това не е някаква тайна за западно европейците. Е за българския пазар е супер дупер клас, защото е на цената на 2 Горене. Тук се правят изводи за марки като се гледат най-евтините и бюджетни модели, което е наивно. Какво друго да се очаква за тези пари? А за баш паралиите Бош си имат и луксозни марки като Термадор. Техните съдомиялни започват от 3000+лв. Предлагат се и хубави уреди в България, просто не са евтини и не са по джоба на повечето българи.
    От германския сайт на Бош. Най-евтината пералня произведена в Германия е 1150 евра. Съдомиялните започват от 1000 евро нагоре.Някой ако иска качество да погледне тези:
    https://www.bosch-home.com/de/produktliste/waschen-trocknen/waschmaschinen/frontlader-waschmaschinen?pageNumber=1

    https://www.bosch-home.com/de/produk...m-freistehend?
    Този пост е редактиран от kokovox; 27-02-21 в 02:51.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: Уреди и етикети

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    gurcayy, проблема ни е в стандарта на живот, мисля си съгласен.
    Средностатистически немец/англичанин... на средна възраст не би си напълнил къщата с уреди еднодневки за по 2—300€(най-ниското качество),
    също така не би я напълнил и с Милета, ама от високия - по 2—3000€.
    Най-вероятно ще сложи някое Бошче среден клас, НО то ще е с различно качество от Бошче същия клас у нас.
    И затова се води спора тук напоследък.
    А за Милето,просто е едно и също - за тук и за там, и няма чуденки за къде е правено,но на нас ни иде скъпо.
    Аз обаче бих повторил.
    Има и друго - Милето, дето тук е 2000, там е около 700, а може в определен момент да е и по малко. Нарочно не пиша валутата, щото 2000 за българина не е като 700 за англичанина.
    А, иначе jhoro e много прав. Щерката като си взе милето, бая англичанин се извърви да гледа и да цъка...

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #23

    Отговор: Уреди и етикети

    Цените на пералните на Мийле във Великобритания и България са почти същите за аналогични модели. Това лесно може да се сравни на официалните им сайтове. Това което не е същото са доходите.
    От позитивната страна и Мийле и Мидея се сертифицират от едни и същи лаборатории за енергийна ефективност във ЕС. Така че новите бели уреди, които мнозинството българи купуват може да са евтини и некачествени, но поне са енергийно ефективни близки на нивото на скъпите и качествените. Щото без ЕС щяхме да си купуваме евтино, некачествено и енергийно неефективно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #24

    Отговор: Уреди и етикети

    Това, че са "енергийно ефективни" какво ме топли, ако не си вършат дейностите качествено, за които са предназначени?
    Примерно перат с пъти по-малко вода и затова харчат по-малко енергия при същата мощност на нагревателите. Както и по-малко цикли на зареждане / източване на водата. Резултатът - неизпрани, неизплакнати, засечени и повредени дрехи и т.н. Или просто трябва да сме в тренда?
    Еврогейския съюз да вземе да направи други промени, освен глупостите, които натвориха само през последните 13 години.
    Като например минимална часова ставка на работната заплата в целия "съюз". Ама не им е изгодно и затова имитират някакви дейности.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #25

    Отговор: Уреди и етикети

    Резултатът е че ползваш чупени уреди и някой друг е виновен за това. Моята пералня работи перфектно [emoji108].

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #26

    Отговор: Уреди и етикети

    Оплакванията само в този форум са предостатъчни като количество.
    Става въпрос за нови уреди, закупени от магазини в България.
    Като се започне от LG та до Siemens най-скъпите, предлагани в БГ. Вече дори повечето са произведени в "Европа", но извън EU.
    Преобладаващо в Украйна: Electrolux, AEG, дори Беко. Пък за вложените в тях компоненти и възли въобще не е ясно откъде са.
    За марките, които са произведени тук за нашия пазар пък въобще мълча.
    Например тези, които се произвеждат във вашия регион.

    Дали уреди, произведени в Украйна, Беларус, Прибалтика (ADAX) се продават в Германия, Франция и т.н. не знам със сигурност.
    Но с голяма вероятност това не е така. Дори Miele отдавна имат завод в Чехия

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #27

    Отговор: Уреди и етикети

    Няма как да се очаква качество на нещо дето струва 1/3 от цената на качественото. Ако искаш качествено трябва да се изръсиш към 2000лв. Има и такива уреди в България въпреки, че не се продават много по обясними причини.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #28

    Отговор: Уреди и етикети

    Съгласен съм с теб.
    Но се опитвам да ти обясня, че това, което се продава за 2000лв. у нас с голяма вероятност е произведено за "източния" пазар, в "източни" заводи.
    Цената отдавна не е никакъв критерий, а най-малко за качество и надеждност. Само паказва алчността на всички по веригата.
    Изключително рядко има модели, които се предлагат и в Германия, примерно. Дори моделите на някои марки са с различни означения за UK, за континента и за "изтока" му.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #29

    Отговор: Уреди и етикети

    Това, което се внася в България е това, което се купува. Ти искаш за без пари, ама качествено. Такъв филм в бялата техника няма. Уредите за над 2000лв са си едни и същи и в западна и источна Европа. И евтинчосите (Беко, Горене) са едни и същи. Просто евтинджосите не са толкова популярни в западна Европа, колкото в България по обясними разлики в стандарта на живот. Аз реших да спра с евтинджосите особено що се отнася за перални, сушилни, съдомиялни, бойлери. Просто не си заслужава за мен. Дори на старо една пералня Мийле за 800лв вероятно ще изкара повече от нова за тези пари. Да не говорим че вероятно ще пере по-добре също.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #30

    Отговор: Уреди и етикети

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Това, което се внася в България е това, което се купува. Ти искаш за без пари, ама качествено. Такъв филм в бялата техника няма. Уредите за над 2000лв са си едни и същи и в западна и источна Европа. И евтинчосите (Беко, Горене) са едни и същи. Просто евтинджосите не са толкова популярни в западна Европа, колкото в България по обясними разлики в стандарта на живот. Аз реших да спра с евтинджосите особено що се отнася за перални, сушилни, съдомиялни, бойлери. Просто не си заслужава за мен. Дори на старо една пералня Мийле за 800лв вероятно ще изкара повече от нова за тези пари. Да не говорим че вероятно ще пере по-добре също.
    По-скоро - разбрах, че иска обратното/
    Да е гарантирано качествено - като за парите си!

    Защото - всеки знае, че евтиното е кофти. Но ... няма гаранция, че скъпото ... е по-различно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. УРЕДИ Gorenje
    От brumba във форум Бяла техника
    Отговори: 19
    Последно: 02-11-14, 19:12
  2. Новите енегийни етикети и означения при климатиците ?
    От estqwerty във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 24-01-13, 17:42
  3. вградени уреди
    От pipe82 във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 23-11-11, 17:45
  4. Продавам ел.уреди
    От arenzo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 09-04-10, 01:30
  5. Отоплителни уреди на EVO
    От 6D5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-09, 02:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе