Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с тунер Sony ST-V3L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Проблем с тунер Sony ST-V3L

    Имам проблем с Тунера на уредбата - модела му е Sony ST-V3L, започна постепенно с времето след изключване да губи памет на станциите и трябва вече всеки път когато го включа да настройвам наново исканата честота. По рано ако не го ползвам седмица, после в рамките на деня а сега щом го спреш за минута две всичко е забравил, иначе докато работи си ги помни. Дайте идея какъв може да е проблема. Мерси.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: Проблем с тунер Sony ST-V3L

    Досега разглеждах схемата на тунера - вътрешна батерия не видях, така че това отпада като вариант. Другото, което ми хрумна е заминал кондензатор - така или иначе ще се наложи да го занесеш да го погледне специалист, иначе тук от разстояние можем да гадаем за причината до безкрай.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Отговор: Проблем с тунер Sony ST-V3L

    Трябва да има батерия! Така поне казва сервизното указание тук: SONY ST-V3L Service Manual free download, schematics, eeprom, repair info for electronics
    На втора страница казва, че има батерия (всъщност, батерии - в мн. ч.), които "запазват съдържанието на паметта когато захранването е изключено". Сигурно има някакво капаче отгоре/отдолу/отзад, от където да се сменят батериите. Така например е моя Maranz ресивър. И как разбрах - чак когато батериите се окислиха и протекоха...

    ЕДИТ: намерих ги и къде са - на стр.9, се вижда - черна пластмасова кутия на гърба, две АА батерии, а на стр. 12 се вижда къде се връзва на платката, до захранването, горе в дясно - 'dry battery case".
    Този пост е редактиран от stfn; 17-10-13 в 20:49.

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #4

    Отговор: Проблем с тунер Sony ST-V3L

    stfn, абсолютно си прав! Явно пак съм блял някъде докато съм гледал

    На стр.16 в горен десен ъгъл вляво от трансформатора се вижда и самият пакет батерии и надписа "DRY BATT CASE, SIZE АА, (IEC DESIGNATION R6), 2 PCS, 3V.

    blekota, вероятността в това да ти е проблема е почти 100%-това, така че провери в какво състояние са - дано да не са протекли.

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: Проблем с тунер Sony ST-V3L

    Не успях да изтегля сервизното и да видя схемата, но сега се сещам че на задния панел на тунера /не е при мен, ползвам го в гаража/ има нещо като малък контейнер. Мислех че е средновълнова антена, и е напълно възможно под корпуса да са 2 батерии защото е долу горе толкова голям а може и да греша. Утре ще пиша какво е положението. Дайте ми линк към сервизното.

    Когато купих уредбата /от пазара/ смених интеграла на усилвателя понеже беше повреден /STK463/ а аз сложих /STK465/, дават го малко по мощен, но от време на време като го усиля до средата единия канал започва да се самовъзбужда - пищи и трябва да го намаля. Дали не е поради факта че схемата не бе оригинална а някаква за 10 лева. Как мислите? Оригиналната от Пулсатор /само там я има/ е към 60 лева, поне пише че е оригинална.

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #6

    Отговор: Проблем с тунер Sony ST-V3L

    Имаш Л.С.

  8.  
     
  9. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #7

    Отговор: Проблем с тунер Sony ST-V3L

    Всичко е ОК, изтеглих го. Няма начин, там е проблема, батериите с времето са се изчерпали, странно как не съм ги забелязал когато го отворих.

    Иначе машинката си е супер, и фаца има и на звук ме устройва. Утре ще пробвам и касетния дек, Нагласил съм си касетки от едно време че са си спомени

    Мерси още веднъж, ще пиша за резултата.

    ----------------------------------------------

    В контейнерчето отзад имаше две батерии, смених ги и нещата се оправиха. Било просто но да го знае човек. Сега си помни станциите. Старите батерии са Сони, с дата от преди 10 години.
    Благодаря за съдействието.
    Този пост е редактиран от blekota; 18-10-13 в 22:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с TV Тунер
    От kre10 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 17-08-11, 15:54
  2. Въпрос за ТВ Тунер на Телевизoр Sony
    От martin_1 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-10, 13:19
  3. Цифров тунер на LCD Sony
    От kona във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 30-03-09, 20:34
  4. Проблем с ТВ Тунер!
    От ManiMani във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 19-04-06, 17:04
  5. Проблем с тунер
    От jestera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-05, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе