Резултати от 1 до 15 от общо 15

Машинка за обиране на врата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1
    Простете за лаишкия въпрос, но цял живот съм бил с дълга коса и никога не съм ползвал подобен инструментариум...
    Преди няколко месеца се подстригах късо и сега прекалено често ми се налага да ходя на фризьор, в повечето случаи само за да ми обере порасналите косми по врата и леко да оформи бакенбардите.

    Та ми се ще тези неща понякога да ги правя в домашни условия.

    Какво точно ми трябва за обиране на врата?
    Електрическа самобръсначка, машинка за подстригване или тример? Не мога да схвана доколко функциите им се застъпват и кое е най-подходящо за врат.
    Моля, дайте някакви линкове към евтини машинки, които биха ми свършили работа?
    Видях в магазина и Gillette ProGlide Styler. Това нещо ще върши ли необходимата работа?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    всяка машинка за 10-15 лева от метро/лидл/тем-подобни

    на моята фризьорка преди няколко години дрогите на два пъти й разбиваха салона и й задигнаха сешоари филипс за по n-стотин лева лева, специални фризьорски ножици за по 100-ина и др.под., но дори след като й писна и започна да работи с подобни боклуци, разлика в прическата си не видях

    в този бранш всичкото идва от този, който върти ножицата, а не от самата ножица

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #3

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Мисля че една такава машинка среден клас ще ти свърши работа-няма да размотваш кабели и може да се подстригваш на двора PHILIPS QC-5370/15 :: Машинки за подстригване :: Машинки за подстригване :: Здраве и красота :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Това, което не разбирам е разни машинки, на които им викат тримери за подрязване на брадата / машинки за подстригване дали могат да бръзнат до кожа? Навсякъде се споменават някакви настройки на подрязваната дължина в милиметри или части от милиметъра, а аз искам всичко да бръсне.
    Като за врат. Иначе... за обиране на врат се надявам да не е необходим особен талант.
    Жилета не става ли? Поне ще си имам и нормална самобръсначка?

    http://gillette.com/en-us/products/r...er-power-razor
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...YLER%20GEL/932

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #5

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това, което не разбирам е разни машинки, на които им викат тримери за подрязване на брадата / машинки за подстригване дали могат да бръзнат до кожа? Навсякъде се споменават някакви настройки на подрязваната дължина в милиметри или части от милиметъра, а аз искам всичко да бръсне.
    Като за врат. Иначе... за обиране на врат се надявам да не е необходим особен талант.
    Жилета не става ли? Поне ще си имам и нормална самобръсначка?

    Proglide Styler-Beard Trimmer & Power Razor
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...YLER%20GEL/932
    Трябва ти машинка с движещи се ножове,които поради спецификата си не могат да бръснат до голо,но за врат и бакенбарди/а и за цяла глава/ са подходящи.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    От 2006-та ползвам точно за врата тази машинка: QC5000/00 Philips Hair clipper QC 5000 - Philips Support
    Върши идеална работа. За подстригване така и не се престраших, но както е тръгнало в скоро време ще я пробвам как се справя със съвсем късите номера - природата е решила да се подиграе с мен. В юношеството не можех да се среша, заради гъстата коса, а сега ще ставам "кубе".

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Трябва ти машинка с движещи се ножове,които поради спецификата си не могат да бръснат до голо,но за врат и бакенбарди/а и за цяла глава/ са подходящи.
    Ок, само не разбрах Gilette ProGlide Styler такава ли е и върши ли работа
    Би следвало да е?
    Не знам защо ме влече към нея. Другите са прекалено... козметични за мен и предпочитам Жилет

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #8

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Не е такава.И аз предпочитам Жилет за бръснене При домашните машинки най-качествени са Ремингтън, Филипс и Браун

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Не е такава.
    Сигурен ли си, че не е такава...?
    Обсъждаме конкретния модел Styler, който е с тример, с Braun мотор?
    Това не е конвенционална Жилет самобръсначка - тя е допълнителна приставка, а електрически тример с приставки за различна дължина на косъма.
    Ако машинките, които препоръчвате стават, би следвало и това да става?
    В Amazon я хвалят, като за тример била чудна, даже на оная работа храстите си поддържали с нея, значи и за врат трябва да стане

    gillette_1_zps59c1648e.jpg

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #10

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Грешката е моя,пардон.Тримера е с малка мощност и служи само за оформяне на брада,мустаци и баки.За врат ти трябва нещо по така.Това като ти се закопае отзад на врата,ще спре.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Аха, ок, мерси. Ще потърся нещо по-подходящо или ще пробвам това и като не стане - ще потърся нещо по-подходящо

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #12

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    код,купи си НАЙ-ЙОВТИНКАТА

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Абе отскочих до DM и си купих Жилетчето. То не е скъпо - 37лв със Проглейд самобръсначка.
    Вечерта ще хвана жена ми да видим дали става за врат, ако не става... ще си го ползвам като самобръсначка и ще пробвам нещо друго.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    От преди 1 година се чудих, назлъндисвах, гледах по амазони и други "зони" и най-накрая един светъл ден отидох до ЛИДЛ да си купя нещо за угодия на стомаха, пък то се оказа, че имало намалени е на машинки.Гледах чудих се и най-накрая се престраших и "хвърлих" 22 лева.

    Машинката работи както на жица, така и безжично(зарежда се батерия). Освен обичайната приставка има и някаква друга която се мърда на 2-3 позиции и е специално за изтъняване на бакембарди и намаляване на дължината на косъма им. Ползвам я всяка седмица за бакембардите, а на 2-3 седмици си изтънявам отстрани косата че много бухва и не ми харесва формата на прическата. Ето я: podstrigwane.png .След това 2 седмици я видях в брошурата на Кауфланд, НО беше на стойка на която се зареждаше.Нямаше "жица' с която да работи и да се постригваш.Към нея "дават" комплект ножица, гребенче, масло и четка за почистване.Има и упътване на български.

    А иначе се бях "запалил" по 1-2 филипса, които бяха с въртящи се на 180 и 360 градуса глави от Амазона.Чудех се която от двете да е, като целта беше да мога сам да си обирам врата и ако съм някъде на дълга почивка лятото да се самопострижа ...

    От Лидл-ската съм доволен-има 3 години гаранция, която дори Филипс няма...


    От тримерите има един на Филипс с решетка trimer.png -само той мисля може да бръсне до кожа и за оформяне на брада и за обезкосмяване на тяло, но с тази решетка рано или късно ще даде фира.Отделно съм почти убеден, че едва ли ще бръсне "до кожа" ...

    Когато ти омръзнат многото ножчета(особено зимата когато са трудни за почистване от пяната и събраното между тях) и се престрашиш за нещо истинско и само за мъже свиркай, веднага ще препоръчам ...
    Този пост е редактиран от justify; 11-08-14 в 13:54.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Машинка за обиране на врата

    Той си е чист Браун, тоя Жилет. Поне по негова "рецепта", щом е с негово моторче. Аз лично ползвам тример Браун от години, по заръка на вризьорката. Много съм доволен. Малко, леко, достатъчно мощно, абе супер машинки са!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Машинка за подстригване
    От carpangler във форум Друга битова техника
    Отговори: 37
    Последно: 09-04-19, 14:58
  2. Машинка за подстригване
    От ops5 във форум Друга битова техника
    Отговори: 16
    Последно: 08-07-11, 23:03
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Машинка за подстригване
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 20-06-11, 15:39
  4. Машинка за подстригване
    От mmb във форум Друга битова техника
    Отговори: 19
    Последно: 07-03-08, 14:02
  5. Машинка за проверка на пари
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-04, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе