Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Климатици Fagor

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #1

    Климатици Fagor

    Закупих си климатик Fagor (12-ка сплит обикновен /не е инвертор/ енергиен клас А и три години гаранция)
    Това е третият ми електроуред на тази марка. Пералня(на 10 години), кафе машина и този климатик. Братовчедка на жена ми (с доста добро финансово положение!!! - демек може да си купи всичко което пожелае) преди две години обзаведе цялото си жилище с тази марка(по съвет на голям вносител на бяла техника) и досега всичко е OK
    В интернет откривам много информация за климатици Фагор, даже някой доста интересни но в БГ пространството няма почти-нищо
    Има ли друг сЪ-Форумник с такъв климатик, и ако да, да сподели впечатления.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re: Климатик FAGOR

    Ако разгледаш големите теми за клими ще видиш, че в БГ има над 50 марки клими. Не съм чувал Фагор да имат завод за клими и най-вероятно правят като всички останали - поръчват си на някой китайски завод да им правят ОЕМ с тяхна марка. Това не във всеки случай е лошо, тъй като някои фирми (за разлика от БГ техно-истории) си имат ОТКЕ, дето киснат при жълтурковците и ги бият през ръцете, ако не спазват техните изисквания за качество.

    Колкото до климатика на линка - почти съм убеден, че това е един стар модел на Електра от около 2000 година - правен е в Израел, ако е толкова стар, а ако е след 2005 година - в Китай, тъй като Евреите си преместиха завода там.

    По мое скромно мнение, на LG квадратния климатик изглежда по-фешън от този на Електра/Фагор.

    А ако си с "доста добро финансово състояние" - и ДАЙКИНИТЕ май имат нещо такова, но за по-подробна информация - @Julian

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #3

    Re: Климатик FAGOR

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    А ако си с "доста добро финансово състояние" - и ДАЙКИНИТЕ май имат нещо такова, но за по-подробна информация - @Julian
    Не съм, иначе знам какво да взема

  5. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #4

    Re: Климатик FAGOR

    Ако не е тайна, от къде е закупен този климатик Fagor и консултантите можаха ли да отговорят на въпросите, къде е сглобен и с какъв компресор е!? Лично ме интересува, доколкото мои близки си търсят както се досещате: евтин+приличен климатик Иначе съм доволен от тази марка - наблюдение имам върху печка и хладилник, особено последния работи повече от десет години /с два компресора данфос/ и честно казано е супер! Мисля си, че тази марка има отношение към качеството, а и темата за момента го подтвърждава. Учудвам се, че имат и климатици и също ще очаквам подробности за тяхното качество...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Климатик FAGOR

    Fagor климатици има в "Метро" и "Интетсервиз Узунов"

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: Климатик FAGOR

    Е, климатиците им надали са с компресори Данфос - не, че и те не поразвалиха нещата с изнесените заводи...

    Съгласен съм напълно с мнението на TazmaniaK.
    Ще ми се да вярвам, че АКО знаят че са си поставии името на тази техника, то и имат съответното ниво на контрол върху качеството, било то и произведено в Китай.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #7

    Re: Климатик FAGOR

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Ще ми се да вярвам, че АКО знаят че са си поставии името на тази техника, то и имат съответното ниво на контрол върху качеството, било то и произведено в Китай.
    Навсякъде върху етикетите на кашоните пише "Made in PRC" !?!? Да си призная не знаех къде е PRC.
    Гугъл ми "даде" доста интересно обяснение Цък (не става дума точно за климатици, но смятам че се отнася за всички стоки)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #8

    Re: Климатик FAGOR

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Това не във всеки случай е лошо, тъй като някои фирми си имат ОТЕКА, дето киснат при жълтурковците и ги бият през ръцете, ако не спазват техните изисквания за качество.
    И аз така мисля
    http://www.fagor.com/es/pub/cast/con...0Serie%20M.pdf

    Вътрешното тяло е F1MI-3B а външното F1ME-3B а целият е мод.F1M-3B, и като чета PDF-а отговарят на всички Евро Стандарти.


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Климатик FAGOR

    PRC - Китайска народна република или Народна република Китай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #10

    Климатик FAGOR

    Ето го "хубавеца" Десет дена до днес - доволен!







  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: Климатик FAGOR

    Видях тоз климатик в Метро, обаче на сайта на Фагор няма климатици, та ми сестори, че има нещо гнило?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #12

    Re: Климатик FAGOR

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Видях тоз климатик в Метро, обаче на сайта на Фагор няма климатици, та ми сестори, че има нещо гнило?
    Слабо си търсил

    http://www.fagor.com/es/_bin/cast/fi..._producto=3623

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re: Климатик FAGOR

    Момчето дато го е монтирало, гледам е забравило да сложи тампоните м/у стойката и климатика.

    А що се отнася до марката..... до преди няколко години това беше една от малкото европески марки (испанска) която прявеше продукцията си в собствената си страна. Сега явно са изнесли заводите си, но това не означава че са занемарили качеството (ако е оригинален Фагор) Някъде из къщи трябва да има проспекти още от далечната 2002г на климатици Фагор, лично си ги бях взел от един магазин за бяла техника в Испания. Ако ги намеря, може да постна някоя снимка , ако някой не вярва.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re: Климатик FAGOR

    Вярно видях го. Имаго същия и с лепенка Ми дея.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #15

    Re: Климатик FAGOR

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Момчето дато го е монтирало, гледам е забравило да сложи тампоните м/у стойката и климатика.
    Нямам никакви проблеми въпреки,че няма тампоните м/у стойката и климатика
    Въпреки, че е на 2 метра от прозореца на спалнята шумът е напълно поносим(демек трябва да се понапънеш и заслушаш за да го доловиш) а вибрации няма(или аз поне не ги усещам) По принцип, няма проблем да викна монтажника и да сложи тампони, но смятам, че поне за сега не е необходимо.

    Единственото което малко ме притеснявя е, че тръбния път дойде 4м. Дали не трябва да се допълни с фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fagor хладилник - проблем
    От lennonbg във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-04-13, 20:46
  2. Стъклокерамичен плот Fagor
    От vladun във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-13, 10:21
  3. проблем с фурна Fagor
    От vikenceto във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 17-12-10, 15:37
  4. Fagor 3FC-67 NFXD - компресора не спира
    От alexx във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-11-09, 23:19
  5. Fagor - пералня с Blutooth technology?
    От SpaceBo във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-06, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе