Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1

    Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Вчера монтирах гореспоменатия климатик, който се оказа поредната китайска измишльотина - на кашона пише R410, в последствие се оказва, че изобщо не е на 410 - просто крановете му бяха за 22....Всичко това ме навежда, че са му лепнали лепенки за да могат да го вкарат в България. Опитах се да си представя на какво прилича, но изглежда, някой е вкарал малко идея в дизайна и не успях. След монтажа, се оказа, че машината няма достатъчно фреон. Така сега се опитвам да намеря някакво информация за подобен климатик за да преценя какво да правя с фреона. Иначе параметрите са му - охлаждане 3.5 kW, консумация 1160 W, отопление 3.5 kW, консумация 1090 W - отново данни на които не вярвам. Ако някой се е сблъсквал с подобен боклук, моля да сподели...Но като гледам, ще го зареждам по манометри...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Я цопни две-три снимки,ако можеш.По спомени, навремето като бачках в Технолукс,имаше такива лепенки Рено ,които слагахме на AUX-ите. То така си беше с всичките им марки де-Келони,Крафтове и т.н.И при тях по табелките имаше значителни разлики,макар че си бяха напълно еднакви машини.
    А за това твоето Рено чичко Гуги нищо не намери.Явно днес го мързи...

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Ванко, и аз пробвах с гугълче, ама като теб ударих на камък...Колкото до снимка, мога да ти покажа само външното тяло, но снимката е с много лошо качество, защото го снимах от паркинга пред жилището, а монтажа е на 4 етаж...За вътрешното тяло не се сетих, по простата причина, че в апартамента беше "бейрут" - прави се ремонт и едвам успях да се изнижа с инструментите без да се пребия в някое строително препятствие... Опитах се да го сравня с някое друго китайско "чудо", но единственото на което ми прилича е едно нео което има нещо като "стъклена" лента на вътрешното тяло и в средата показва температурата...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Имах подобен проблем с кранове - те са R 22р но вътре си е R 410A - просто във фабриката такива имали такива сложили. Не защитавам климатика "Пежо-Ситроен" - просто предупреждавам че вътре може наистина да има R 410 и ако сипеш R 22 ще стане един мармалад...... Иначе трябва да събира не повече от 900-1050 грама

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    През есента на 2007 г. една от веригите магазини продаваща климатици под своя търговска марка започна да внася още по-евтини от Китай, до тогава продаваше други евтини модели произведени в други държави.

    Те също бяха на фреон R410a и когато ги монтирахме установявахме, че фреонът им е малко. В началото си мислехме, че са недозаредени, но после след многократни зареждания се оказа, че качеството на заварките предимно във външните тела са с ниско качество и вероятно са били правени от китайци хванати от улицата учещи се в момента да заварят.

    Тези модели още се внасят и продават при това на промоция. За това време качеството на заварките изглежда малко се е подобрило защото проблемът с изпускането на фреон през тях е понамалял. А в началото само какво беше, монтираш и често не можеш да вземеш от клиента парите за монтаж докато климатика не започне да работи добре.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #6

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Това че цицката е за 22 не трябва да те притеснява.Има нови модели и на Техникер с R410 като кранчетата са за 22 и си работят но като всички боклуци имат един куп недостатъци.Между другото упоменатия от мен климатик(не искам да повтарям името му защото не заслужава) е сглобяван в завода на Грии.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #7

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    След като му закачих манометрите, след около 3-4 минути работа на машината при 29° външна и вътрешна температура, манометрите отчетоха 2 бара налягане и крана на тънката тръба замръзна. Нарочно го оставих да поработи още известно време. След около 15 минути работа, климатика спря и отчете грешка Е2 (грешка която незнаех, но предполагам е заради малкото количество фреон). След рестартиране, отново тръгна и проверих налягането в режим отопление, макар, че температурната разлика не беше голяма, успях да излъжа машината да се "понапъне" - манометрите отчетоха 18 бара налягане. Тези стойности, отново ме наведоха на мисълта, че машината не е пълна с 410, а с 22. Отново го пуснах на студено и му вкарах фреон докато отпусна замръзналия кран - налягането се нормализира до 4.5 бара и естествено изпарителя взе да кондензира влага - нещо което преди не се наблюдаваше. За съжаление, не носех с мен термометър за да премеря изходящия въздух, но по моя преценка мисля, че беше нормална - разбира се, това е субективно. Оставих машината да работи и налягането се нормализира, двата крана вече бяха нормално студени и кондензираха. Гореспоменатата грешка вече не се появи така че, май се оказа, че машината е на 22...измамата се потвърди!

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #8

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    20 дена след монтажа на това "чудо" имам нов проблем с него....Сега пък и двата крана замръзват и машината спира и отчита отново грешка Е2...До вчера е работил без проблем, по думите на собственика. В понеделник ще ходя да го видя, но преди това искам да се консултирам с Вас. Идва ми като отида на адреса, да дам на пича 250 кинта дето е дал за него и да го бутна от стойките от 4 етаж - да си направя густото, да видя как се размазва долу....Благодаря за вниманието което ми отделяте.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Двата крана може да замръзнат само ако и вътрешното тяло е замръзнало, което ще означава да си носиш бутилката с фреон.

    Сваляй външното тяло и го вземай да търсиш от него ли е пропуска или от вътрешното.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Вътрешното може да замръзне само ако няма достатъчно обдухване с въздух. Липсата на фреон не може да замрази питата поради намалената хладилна мощност.
    Грешката може да е от датчика за оборотите на вътр.вентилатор,ако има такъв де.Може да се е скапал вентилатора нещо.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Дано видим и малко снимки в близък план на въпросната марка. Също, ако има възможност да погледнем какво се крие под капаците като компресор, топлообменници, качество на заварки, заводските стикери залепени на двете тела с данните им и др.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Така...Първо да Ви покажа как изглежда вътрешното тяло..., а ето и табелката с данните от външното тяло
    Вчера, отидох на адреса. Климатика беше спрян. Пуснах, закачих му манометрите и ампер клещи. След 5 минути работа, крана на 6-цата замръзна, но не както при монтажа, а по леко. След още 2-3 минути работа, отпусна и двата крана кондензираха капки - 4.3 бара налягане при режим охлаждане - настроена температура 16 градуса, входящ въздух 27° - 28° . нарочно изчаках 30 минути да видя какво ще стане - нищо, нито един от крановете не замръзна. По думите на собственика, при поставяне на климатика на 23° - 24°, тогава се получавал проблема - двата крана замръзвали, като и изпарителя се заскрежавал и при топенето прокапвало вода от ваната. Климатика след около 15-20 минути работа спирал и показвал грешка Е4 или F4 - не можеха да ми кажат коя от двете - девойката E4, пича F4... Поставих машината на 24° - малкия кран замръзна леко без да се променя налягането, но след 1-2 минути отново отпусна. Тока на машината е в границите. Докато стоях около час там, симптома не се прояви. Честно да си кажа, незнам какво да правя с тази машина...Като гледам параметрите на манометрите и тока, за мен няма причина да се захващам за нещо.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Това на режим ауто на вентилатора ли го е правило? Накарай ги да го оставят на средна вентилация.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    След вчерашното ми посещение, се разбрах ако пак така стане да ми звъннат - днес все още не са се обадили...Ако се обадят, ще видим какво ще предприема...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7

    Би ли ми казал кой е сервиза по гаранцията на реното?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  2. Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.
    От harig във форум Автомобили
    Отговори: 23
    Последно: 26-08-13, 00:08
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18
  5. TV Out Въпроси
    От Executor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 30-06-04, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе