Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #1

    Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Искам да преработя Мидеята от подписа ми в ТП вода - вода . Предполагам ще възникнат доста въпроси,но за момента основно ме интересува следното: След като заменя изпарителя и кондензатора с топлообменници фреон-вода ще има ли нужда от добавяне на масло или трябва само да се вакуумира и напълни с фреон? Климатика работи с фреон R 22.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    ти ще го правиш ли си го направил вече ? гледам подписа ти просто : "Midea MSG-12HRI - модернизиран в ТП вода-въздух , COP 5 (при минимума,с включена консумацията на помпата)"

    ако е готово постни малко снимки.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ти ще го правиш ли си го направил вече ? гледам подписа ти просто : "Midea MSG-12HRI - модернизиран в ТП вода-въздух , COP 5 (при минимума,с включена консумацията на помпата)"

    ако е готово постни малко снимки.
    Нямаш си друга работа та и да вярваш...
    То фуджитсу термопомпа за бита с най високия КОП 4.46 http://www.bulclima.com/invertorni-t...eraturen-model , дайкин високотемпературна Олтерма е 4.56, http://www.mmc.bg/admin/pics/67_2_PL...HCOOL_2011.pdf а каскадната Олтерма е с КОП 3 и под 3(2.88)- ти мидея термопомпа модел самоделка -КОП 5

    Айде поспрете се малко де...
    Много лесно може да ви метне човек.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Бе имаше тука един гениколог, дето вадеше едни СОР-ове... Ма честно, не помня откъде ги вадеше... Като на дколов АПФ-ите. /ма той си ги вади от едно друго място/

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    честно копа не ме интересува, това като в темата със слънчевия климатик. всеки има право да вярва в каквото желае.

    коповете на всички помпи вода въздух за една година скочиха с 1-2 от 3 на към 4 5 почнаха да отиват. и това само за 1 година - май измислиха топлата вода

    нека да поснте малко снимки ако го е направил, напоследък почнаха да ми попадат смъкнати климатици сангове, неота мидеи , народа разкарва боклуците и имам с какво да си играя ако реша да се хвана.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #6

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Нямаш си друга работа та и да вярваш...
    То фуджитсу термопомпа за бита с най високия КОП 4.46 http://www.bulclima.com/invertorni-t...eraturen-model , дайкин високотемпературна Олтерма е 4.56, http://www.mmc.bg/admin/pics/67_2_PL...HCOOL_2011.pdf а каскадната Олтерма е с КОП 3 и под 3(2.88)- ти мидея термопомпа модел самоделка -КОП 5

    Айде поспрете се малко де...
    Много лесно може да ви метне човек.
    Не искам да ангажирам никой да ми вярва. Целта ми не да се хваля, а да получа помощ за конкретен въпрос.
    Имам само една снимка,от тема в подобен форум( на работния до момента вариант ,който откара вече 3 години в този си вид).
    http://www.napravisam.bg/forum/viewt...%D0%B5#p142333
    ПП Посочените машини са въздух -вода, а моята за момента е вода-въздух( надявам се за идната зима да е вода-вода в комбинация с големи панелни радиатори) ,предполагам оттам идва по-добрия COP.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    обясни ми моля защо го няма външния топлообменик ? и какво е това вътре в тръбите върви медна разводка ?

    ооо ааа тя темата е вода-вода - аз чак сега разбрах.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #8

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Това вътре си е всъщност изпарителя,но му изскубах всичките ламаринки и после нахлузих върху неговите си ( вече голи) медни тръби PVC тръби по които пускам сондажната вода .Напавих го така за да ползвам оригиналния си фреон,без да разхерметизирам,изпускам или доливам нов. Сондажната помпа се пуска от порта за вентилатора ( и него го демонтирах).

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    занчи питането е - за маслото, и R-22

    спецовете трябва да кажат но аз си мисля че като прибереш всичко в компресора, дори и да смениш топлообмениците - за масло не знам може би не - но с новите топлообменици ти трябва да оставиш машината да бачка и да следиш на "часовниците" за фреона дали стига нормалното налягане. вече трябва по сервизните да се види какво налягане ти трябва да се потдържа в системата или някой спец разбира се.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #10

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    занчи питането е - за маслото, и R-22

    спецовете трябва да кажат но аз си мисля че като прибереш всичко в компресора, дори и да смениш топлообмениците - за масло не знам може би не - но с новите топлообменици ти трябва да оставиш машината да бачка и да следиш на "часовниците" за фреона дали стига нормалното налягане. вече трябва по сервизните да се види какво налягане ти трябва да се потдържа в системата или някой спец разбира се.
    Точно това питам- когато на даден климатик е повреден топлообменника на външното тяло и се налага подмяната му с нов ,как следва да се зареди след това системата. Ясно,че ще се вакуумира и зареди с везна ,но дали е нужно масло ?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Ха повреден топлобменик има когато някой ги размразява с отверката но такива резервни части не се предлагат и тогава играе оксижена. А по въпроса за маслото и фреона не е нужно да се долива масло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #12

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ха повреден топлобменик има когато някой ги размразява с отверката но такива резервни части не се предлагат и тогава играе оксижена. А по въпроса за маслото и фреона не е нужно да се долива масло.
    Значи в моя случай трябва да изтегля наличния в момента фреон, да отрежа топлообменниците, да свържа новите, да вакуумирам и напълня с везна?
    За преработката и преместването на датчиците нямам проблеми.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #13

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.









    Kоментари евентуално утре...

    Ако мажеш една филия хляб с 20г масло, дали това масло ще ти стигне за 5 филии хляб?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #14

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    [quote=geozap

    Ако мажеш една филия хляб с 20г масло, дали това масло ще ти стигне за 5 филии хляб?
    [/quote]
    Нещо ми е неопределена тази задача

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.

    казва предполагам че : ако вържеш 5 пъти по голям топлообменик няма да стигне маслото в системата. предполагам има някакъв процент маслко който трябва да се гони - сега имаш да кажем масло за 1кг фреон но за да развъртиш 5 кила ти трябва повече масло.
    тука имам две предположения :
    може би ще го издха в други части на системата и няма да остане масалце в компресора да маже.
    а и май самия фреон си поема някаква част от маслото разтворено/изпарено и ако поеме пак няма да има достатъчно за да маже.
    май няма да стане само фреон да пълниш.

    бе ти сметни обемите - има колко се долива в спец.
    тоя който долива/вакумира и ще мери. има волтажи / налягания които трябва да излязат за всеки един климатик като контроли за да се каже че бачка нормално?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  3. Климатик 12-ка инвертор - от вътрешното тяло тече вода
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-09, 23:01
  4. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32
  5. Шум като течаща вода от климатик - нормално ли е?
    От miroslav66 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 46
    Последно: 28-09-08, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе